27 czerwca 2014

[Nat] Stosisko 3/2014 (100! = 98 książek + 2 filmy!)

Wreszcie mam chwilę wolnego, co możecie ostatnio zauważyć w większej liczbie wpisów (niemal każdego dnia!). Z tej okazji postanowiłam też w końcu pokazać Wam dalszą część moich stosów. Wsadziłam wszystko, co zgromadziłam włącznie z dniem dzisiejszym. Uff, 100 książek i dwa filmy! :D

Jednak zanim zobaczycie stosiszcze - 98 książek i 2 filmy! -, to zapraszam Was do konkursu :) Czas macie tylko do 1 lipca, więc spieszcie się!


To teraz stosisko...
Najpierw zdobycze TARGOWE! :)

Kolumna po lewej, od góry - bookcrossing:
1. Achaja, tom 3 - Andrzej Ziemiański. Akurat brakowało mi tego tomu, szkoda, że w innej okładce, ale liczy się treść.
2, 3, 4. Czerwona piramida, Zagubiony heros, Syn Neptuna - Rick Riordan. Nie zdążyłam złapać więcej tomów, ale może to i lepiej, na razie zapoznam się z tymi trzema książkami autora.
5. Podwójna tożsamość - William Richter. Zdobyta dzięki Patiopei.
6. Klątwa Neferet - P.C. Cast & Kristin Cast. Wzięłam ją z czystej ciekawości. Jakby ktoś miał na nią chrapkę, uprzedzam, że Patiopea jest pierwsza w kolejce.
7. Odnaleźć swą drogę - Aleksandra Ruda. Uwierzycie, że taki rarytas znalazłam na wymianie? Najpierw wziął ją jakiś mężczyzna, ale chodziłam za nim niemal krok w krok, aż w końcu tę książkę odłożył, wziął inną i pognał do wyjścia :)
8. Trafny wybór - J.K. Rowling. W gruncie rzeczy książka dla mojej siostry, ale też mam ochotę do niej zajrzeć. I złapałam też "Wołanie kukułki" na promocji w Empiku, ale zapomniałam o nim na zdjęciach.
9. Coldplay. Życie w trasie - Matt McGinn. Nie mogłam odpuścić jednemu z moich ulubionych zespołów.
10. Sebastian. Efemera, tom pierwszy - Anne Bishop. Jak się okazało, książka, którą na wymianę przyniosła Patiopea :)

Kolumna prawa, zakupy własne: (z szabelką jako symbolem walki o te książki)
11.Wiedźma naczelna - Olga Gromyko. Kupiona za jedyne 10 zł!
12. Na krawędzi zawsze - J.A. Redmerski. Nie ruszyłam jeszcze tomu pierwszego, a musiałam mieć drugi.
13. Angelfall, tom 2. Penryn i świat po - Susan Ee. J.w.
14. Nomen omen - Marta Kisiel. Zakup siostry, ale oczywiście też przeczytam.
15. Tajemnica diabelskiego kręgu - Anna Kańtoch. J.w.
16. Dar Julii - Tahereh Mafi - musiałam ją mieć. Zabieram się za nią w tym tygodniu i nie mogę się doczekać ponownego spotkania z Warnerem!
17. Baśniarz - Antonia Michaelis - od dawna miałam tę pozycję na swojej liście must have i gdy zobaczyłam ją na targach, po prostu musiałam zakupić.
18. Toksyna - Jus Accardo [recenzja]. Egzemplarz recenzencki od przemiłej i jedynej w swoim rodzaju pani Magdy. Cieszę się, że mogłyśmy się poznać twarzą w twarz.
19. Elita - Kiera Cass. Nierecenzencko, ale jakby nie było z rąk genialnej pani Agnieszki.
20. Tam, gdzie śpiewają drzewa - Laura Galleo. Must have wraz z "Baśniarzem"
Brakuje jednej książki, ale będzie uwzględniona na jednym z kolejnych zdjęć.

Stos Mamy:
Lewy - wymiana:
21. Koniec świata - Izabela Frączyk
22. Kilka przypadków szczęśliwych - Magdalena Zimny-Louis
23. Taft - Ann Patchett
24. Mój che - Aleida March
25. Rok na Majorce - Anna Klara Majewska
26. Etat w chmurach - Teresa Grzywocz
27. Jajko z niespodzianką - Agnieszka Krakowiak-Kondracka.

Prawy - zakupy własne:
28. Historie rodzinne - Izabela Pietrzyk
29. Milaczek, Panny roztropne, Szczęście pachnące wanilią - Magdalena Witkiewicz.
30. Miód na serce - Sarah-Kate Lynch
31. Miłość bez końca - Scott Spencer

I stos targowy siostry:
32. Homo Historicus - Malcolm Bradbury
33. Hannibal. Początek - Thomas Harris
34. Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął - Jonas JonassonI to tyle w sprawie targów!
Ale, ale, nie odchodźcie! Została dalsza część stosu - z wymian, prezentów urodzinowych, zakupów, egzemplarzy recenzenckich... Warto zajrzeć :)

Egzemplarze od wydawnictw:
35. Klub Karmy - Jessica Brody. Od Fabryki Słów, lektura idealna na lato. [recenzja] [KONKURS]
36. Pakt złodziejki - Ari Marmell. J.w., momentami trudno się czytało przez zaburzoną chronologię, niemniej polecam. [recenzja]
37. Mroczny triumf - Robin LaFevers. J.w., fenomenalna kontynuacja [recenzja]
38. Czas żniw - Samantha Shannon. Od wyd. SQN. Właśnie czytam. Recenzja najpewniej w kolejnym tygodniu.
39. Arkadia płonie - Kai Meyer. Od wyd. Media Rodzina.
40. Jennifer, Liam i Josh - Danny White. Od Feerii. Recenzja w weekend.
41, 42, 43. Układ doskonały, Małżeńska pułapka, Miłość o smaku cannoli - Jennifer Probst. Dwie pierwsze z wymiany, ostatnia - od Matrasa. Bardzo przyjemna lektura. [recenzja ostatniej z w/w]
44. Alicja i Lustro Zombi - Gena Showalter. Od Miry. Recenzja w kolejnym tygodniu.
45. Recepta na miłość - Paulina Roc. Od wyd. SQN, powinna być w stosie, ale zapomniałam o niej. Recenzja w przyszłym tygodniu.Stos urodzinowy:
46. Achaja, tom 1- Andrzej Ziemiański. Tom drugi kupiony za 5 zł na bazarku, tom 3 w starym zdobyty wydaniu na wymianie, a tom 1 w prezencie od znajomych ze studiów. Jeśli to czytacie, ponownie Wam pięknie dziękuję! Zabieram książkę na wakacje.
47. Losing It - Cora Carmack, czyli nasze polskie Coś do stracenia. Na pewno kupię polskie wydanie i dostaniecie recenzję w przyszłym tygodniu, a teraz już Wam tę historię polecam na upalne dni :) Prezent od rodziców.
48. Aż po horyzont - Morgan Matson. Nawet nie wiecie, jak bardzo nie mogę się doczekać tej lektury! Od rodziców. (Powtórzy się niżej.)
49. Miłość i medycyna (sądowa) - Alessia Gazzola. Nie mogło się bez tego tytułu obyć u fizjoterapeutki :) Zabieram na wakacje. Od rodziców.
50 & 51 Korona w mroku & Zabójczyni i Czerwona Pustynia - Sarah J. Maas. Pod wpływem samych świetnych opinii zebrałam całą serię. "Korona..." od rodziców, a "Zabójczyni..." zdublowana: od rodziców jedna i od znajomych druga. Czeka na chętnego na wymianę! :)
52, 53 & 54. Poszukiwany żywy lub nieumarły & Wampir z tatuażem & Szaleję za Tobą, Misiu - Kerrelyn Sparks. Ledwo je zgromadziłam, a dostałam informację o premierze kolejnego, już piętnastego tomu serii w lipcu! A ja od 10 wzwyż muszę nadrobić! Od rodziców.
55. Mroczne umysły - Alexandra Bracken. Na Dzień Dziecka, bo przecież zawsze będę dzieckiem rodziców :)
Nieskończoność znalazła się tutaj przypadkiem, więc jej nie liczę do tego stosu. Była w nr 1/2014.

56. Fight Club - Chuck Palahniuk. Zakup siostry.
57. Córka łowcy demonów - Jana Oliver. Wymiana na LC. Słyszałam tyle opinii, że muszę sama poznać.
58. Aż po horyzont - Morgan Matson. Pokazuję ponownie, bo tę i dwie poniższe książki wygrałam w konkursie na fanpejdżu wydawnictwa Jaguar.
59. Cześć, księżniczko - Blue Jeans. J.w.
60. Play - Javier Ruescas. J.w.
61. Partials - Dan Wells. Wymiana na L.C. Jestem ciekawa, szkoda, że nie słychać nic o kontynuacji.
62. Poza czasem - Alexandra Monir. Mam duże obawy co do tej książki, ale mam nadzieję, że okażą się bezpodstawne.
63. Pierwszy dotyk ognia - Jeaniene Frost. Wspomniany na początku zakup z targów, o którym zapomniałam na pierwszym zdjęciu, bo już stał na półce :D Kolejna lektura na wakacje.
64. Dopóki śpiewa słowik - Antonia Michaelis. Wymiana na LC. Znam już inną książkę autorki, "Tygrysi księżyc", dlatego postanowiłam sięgnąć i po tę. Dodatkowo czeka na mnie wspomniany wyżej "Baśniarz".


Efekt promocji 3 w cenie 2 w Empiku:

65. Wierni wrogowie - Olga Gromyko. Postanowiłam zaryzykować tak samo jak z "Wiedźmą naczelną". Kupiona poza promocją, ale tego samego dnia, więc zmieściła się na tym samym zdjęciu.
66. Starcie królów - George R.R. Martin. Pierwszy tom i ten zabieram na wakacje.
67. World of Warcraft. Zbrodnie wojenne - Christie Golden. Prezent dla wujka. Trafiony :)
68. Obsydian - Jennifer L. Armentrout. Tylko ja nie wiedziałam, że Jennifer L. Armentrout i J. Lynn to ta sama osoba?! Zarówno "Obsydian", jak i książki NA wędrują do walizki na wakacje!

Wizyta w antykwariacie
69. Dobry początek - David Nicholls
70. Zapomniałam, że Cię kocham - Gabrielle Zevin
71. Dieta South Beach. Przewodnik
72. 52 powody, dla których nienawidzę mojego ojca - Jessica Brody. DO WYGRANIA TUTAJ!
73. Kapłanka w bieli - Trudi Canavan. Czytałam dawno temu. Może kiedyś powtórzę lekturę i zrecenzuję. Specjalnie na wymianę, ale chętna osóbka się więcej nie odezwała.
74 & 75. Taniec śmierci & Śmierć o północy - Laurell K. Hamilton.
76. Invincible - Sherrilyn Kenyon. Za 8 zł w pięknym angielskim języku :)

Zakupy planowane i przypadkowe:
77. Dziesięć płytkich oddechów - K.A. Tucker. Zamówienie z Fabyrki. Wczoraj dotarło. Nie mogę się doczekać lektury! Kolejna książka autorki już niedługo i obiecuję, że będę ją miała najpóźniej w dniu premiery, bo po opisie zdaje się być napisana specjalnie dla mnie i o mnie!
78. Gwiezdny Wojownik - Katarzyna Berenika Miszczuk. J.w., chociaż książka zamówiona dla siostry. I przyszła na tydzień przed premierą! Z tego, co przeglądałam, wydaje się być nastawiona na nieco starszych czytelników z uwagi na użyte słownictwo i przekaz niektórych ilustracji.
79 & 80. Hopeless & Pułapka uczuć (drugiej nie ma na zdjęciu) - Colleen Hoover. "Hopeless" z Fabryki, "Pułapka uczuć" z promocji 3 w cenie 2 w Empiku. Myślałam, że mam ją na jakimś zdjęciu, ale się pomyliłam.
81, 82, 83 & 84. 19 razy Katherine & Szukając Alaski & Papierowe miasta & Gwiazd naszych wina - John Green. Pierwsza zamówiona na Fabryka.pl z nr 77, 78 i 79, dwie kolejne kupione w Empiku tydzień po tygodniu, a ostatnia od dawna w domu, ale chciałam mieć całą kolekcję na jednym zdjęciu :)

Wymiany, zakupy i antykwariat (part 2):
- od lewej - książki dla mamy:
85. Moja lista szaleństw - Magdalena Lewecka
86. Fartowny pech - Olga Rudnicka. Po tę książkę sama na pewno sięgnę. Planuję zacząć recenzować dla Was książki autorki :)
87. Czego się nie robi dla mężczyzny - Giller Regardinier
- od góry:
88. Zgon - Gina Damico - przyszła dziś z wymiany na LC. Jestem jej ciekawa, gdyż jest podobno oryginalna, ale nie powala.
89. Lato drugiej szansy - Morgan Matson. Wiem, że będę płakać i dobrze. Lubię, gdy płyną łzy podczas czytania, gdyż świadczy to o wysokim poziomie lektury. Też zabieram na wakacje. W ramach promocji 3 w cenie 2 w Empiku
90. Zabójczyni i podziemny świat - Sarah J. Maas. Na potwierdzenie stwierdzenia z punktu 50 & 51, że zebrałam całą serię.
91. Jeśli zostanę - Gayle Forman. Wymiana na LC. Rarytas nr 1. nie mogę uwierzyć, że ją mam! I to dosłownie od kilku godzin. Lektura na wakacje.
92. Wierna - Veronica Roth. Z Fabryki. Zamierzam pochłonąć całą trylogię, mimo tego, że na razie pierwsza część nie jest najlepsza. Jednak zaczęłam serię, więc muszę ją skończyć.
93. Znak kości - Patricia Briggs. Zakupiona wraz z rarytasem poniżej za 12 zł w antykwariacie. Za taką cenę nie mogłam odpuścić, skoro mam dwa pierwsze tomy.
94. Magia parzy - Ilona Andrews. Czy Wy to widzicie?! Mam tę książkę! Za niecałe 50 zł w antykwariacie, ale było warto, skoro normalnie na aukcjach chodzi po 100-120 zł, a wydawnictwo nie chce ciągle zrobić dodruku. Też wezmę na wakacje! [recenzja pierwszego tomu]
95 & 96. Wojna w blasku dnia, księga I i II - Peter V. Brett. Zakup na bazarku za 30 zł za komplet. Jak ja to stoisko uwielbiam!
97. Metro 2033 - Dmitry Glukhovsky. W ramach promocji 3 w cenie 2 w Empiku; kupione dla siostry, ale nie wykluczam, że też przeczytam.
98. Rysunek w sercu - Wioletta Szulc. Prezent dla mamy. Przeczytała i dała mi do lektury, więc zobaczymy, jakie na mnie wywrze wrażenie.

I dwa ostatnie numery - filmy:
99. W pierścieniu ognia
100. Kraina lodu
Uff, nie macie pojęcia, ile godzin mi to stosiszcze zajęło, ale zbieranie go było niesamowitą zabawą :) Zobaczymy, z czym wrócę po wakacjach :D
Które książki polecacie, odradzacie? Co według Was powinnam zabrać na wakacje?

Ps. Przypominam o konkursie! 

74 komentarze:

 1. O matko! Cóż za stosisko! Ile ja bym Ci chętnie rzeczy podkradł ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chryste ile tego jest... No to już idę padać na zawał xD
  Czekam na recenzję! ;*

  OdpowiedzUsuń
 3. O matko! Nie wiem ile kasy na to wydałaś, gdzie Ty to wszystko zmieścisz, kiedy przeczytasz i inne takie, ale zakochałam się! Naprawdę masz przecudowne stosisko! Wiele z nich czytałam, ale są tutaj też takie, na które mam wielką, oj wielką chrapkę i chętnie bym Ci je podebrała <3
  Miłego czytania i recenzowania! :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kupuję tylko na promocjach. I to rzadko na tych w stylu 3 w cenie 2 albo -30%, tylko raczej "książki po 10 zł" + antykwariaty ;)

   Usuń
 4. Kobieto, doszczędnie Cię pogięło?! Nie zmieści Ci się to na półce! W związku z czym możesz mi trochę oddać :) Więc poproszę tak.... ....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od dawna się nie mieści! :D Trzymam na parapecie spokojnie z 200 sztuk.

   Usuń
 5. Aaaaahaa.... Wiesz, chyba się się boję. Myślę, że jesteś nieźle uzależniona. Ja tyle książek kupuję przez... Ok, cały mój zbiór ma tylko nieco więcej! Tylko pozazdrościć, masę ciekawych pozycji ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem tego uzależnienia w pełni świadoma. Grunt, że książki kupuję tylko i wyłącznie na promocjach, nigdy bez nich. Mogę polecić dobre antykwariaty w Warszawie z nowościami wydawniczymi za 10 zł.

   Usuń
 6. Tyle książek! Zazdroszczę. Z tych stosików czytałam ,,Baśniarza" oraz ,,Starcie królów" - obie polecam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cytując znanego niedawnego mema: "górka książków tutaj - i górka książków tutaj" :) I jak z "Baśniarzem"? Nie zawiodę się?

   Usuń
  2. Mi się podobał, ale czytałam również niepochlebne recenzje. Pożyjemy, zobaczymy:)

   Usuń
  3. Właśnie natknęłam się dosłownie na pojedyncze negatywne opinie, ale jak już autorzy zaczęli psioczyć, to porządnie. Dzięki! :)

   Usuń
 7. Pozostaje mi życzyć miłej lektury.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem w szoku! Ile Ci się nazbierało tego kochana! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak coś czuję, że zamiast pracować w fizjoterapii przejdę na książkoterapię :D

   Usuń
 9. NIE. WIEM. O. CZYM. PISAĆ.
  Naprawdę wspaniały STOS! <3
  Ja wiele z wymienionych powyżej książek przeczytałam, jestem w trakcie czytania bądź mam je na półce. JEDNAK TAK WIELE KSIĄŻEK CHĘTNIE BYM CI PODKRADŁA *o*
  Życzę przyjemnej lektury! <3

  OdpowiedzUsuń
 10. Warcraft!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Magia Parzy!!!!!!!!!!!!!!!!! omnomnom!!!!!!!!!!!!!!!!!!! rowlingówna!!!!!!!!!!! :D i już wiesz co polecam :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha, to już wiem, dlaczego wujek się z tej książki ucieszył :D Wkrótce od niego pożyczę :) "Magia parzy" to moja najcenniejsza zdobycz! Dzięki!

   Usuń
 11. Matko kochana toć to cała księgarnia :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Jejku!!! Miec takie cosik w domu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sumie właśnie się dowiedziałam, że powinno być 101 elementów, bo siostra znalazła DVD z "Grą Endera" :o

   Usuń
 13. Szczęka mi opadła... Przepiękne to stosiszcze :) Osobiście polecam "Odnaleźć swą drogę" ;) Przesympatyczna historia :)
  Co do Ćwieka... Ja zaczynałam od Kłamcy i spodobał mi się do tego stopnia, że popełniłam o nim magisterkę ;) Świetny cykl i polecam Ci go na początek przygody z twórczością Kuby.

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, to tez wezmę na wakacje, dziękuję :) Za polecenie Ćwieka również, skoro aż do magisterki doszło to zainteresowanie :D

   Usuń
 14. No to ja nie mam słów :OOOOOOO Takiego stosu to ja chyba w życiu nie widziałam. Nic mnie już nie zaskoczy, nic :O Oczywiście tylko pozazdrościć, ukradłabym Ci kilka egzemplarzy *.* Miłego czytania i jak najwięcej wolnego czasu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cóż, nie mogę udawać skromnej, bo u mnie zawsze takie stosy goszczą, ale ten jest moim największym osiągnięciem :)

   Usuń
 15. Kobieto! Chcesz żebym zeszła na zawał! Tyle cudowności w jednym miejscu! Gdzie tu oczy podziąć? I najważniejsze pytanie... gdzie Ty to wszystko mieścisz?

  Wspaniały! Życzę przyjemnej lektury :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na parapecie :D Aczkolwiek dogadałam się z mamą, że przeniesiemy stare, dziecinne książki do babci i wolne półki zajmiemy tymi z parapetu :)

   Usuń
 16. Nie chcesz pomocy przy czytaniu? Chętnie się zapoznam z większością stosiku! :)
  Miłego czytania! c;

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A poczytasz mi na głos, tak do snu? Na taki układ mogę iść :)

   Usuń
 17. Ooo matko! A od kiedy tworzysz ten stos? :D Muszę przyznać, że kupujesz ogromną ilość książek, ja dla odmiany przystopowałam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kupuję, ale na mega przecenach :) Za normalne ceny nie chce mi się kupować.

   Usuń
 18. Za każdym razem jak widzę u Cb stosik to przeżywam szok. Ile tutaj jest tytułw, a ile z chęcią bym podkradla. Aż nie ma siły wypisywać ;)
  "Neferet" poznam bardzo chętnie co zapewne już wiesz - bd nieugieta... :D
  "Podwójną tożsamość" czytaj czytaj ;)
  "Córka Łowcy Domonów" fajna choć wątek miłośny skopany. Na szczęście wiem, że to się w jadnej z kolejnych Części zmieni :3 na mojej półce czeka drugi tom w oryginale i może w lato uda mi się za niego zabrać :)
  Tak Ci zazdroszczę posiadania "jeśli zostanę"! :) Właśnie czekam aż autoka napisze kontynuację "Czas Żniw" ^^
  Chyba to wszystko. Chociaż z rana pewnie jeszcze raz przeczytam cały wpis i coś tutaj dopiszeę:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydawnictwo chyba poddało się z wydawaniem kontynuacji "Córki...". Ja sobie muszę kupić w oryginale dalszy ciąg "Atrofii"! :D "Jeśli zostanę" powinnam mieć zdublowane niedługo i na wymianę w ofercie specjalnej, więc poluj... :)

   Usuń
 19. Szaleństwo całą gębą :) A ja myślałam, że to ja za mocno czasami wręcz bez opamiętania przygarniam książki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jak będziesz tak myślała w przyszłości, zajrzyj w moje stosy :)

   Usuń
 20. Szczęka mi wypadła i właśnie lata po pokoju :) Muszę ją złapać, zanim na balkon się uda :D
  Miłej lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Kiedy Ty to przeczytasz? :) Gratulacje takich zbiorów, kilkadziesiąt pozycji mam na półce, czytałam lub jeszcze nie czytałam, ale też mam na półce lub po prostu czytałam. :) Mogę z czystym sumieniem polecić Riordana ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W ciągu najbliższych kilku lat przeczytam... :) Dziękuję za polecenie!

   Usuń
 22. To nie jest stos, to połowa księgarni ;) Masz lektur na cały rok ;) Tak z ciekawości, ile czasu na to wszystko przewidujesz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na to wszystko? Biorąc pod uwagę, ile mam jeszcze innych książek w biblioteczce, które chcę przeczytać, to może nawet z 2-3 lata.

   Usuń
 23. Po pierwsze: to szczęka mi opadła, po drugie: kiedy to przeczytasz? o.o Zadanie całoroczne a książek będzie jeszcze przybywać :) Bardzo zazdroszczę wielu pozycji, a jak bym zaczęła wymieniać to wyszłaby z tego zdecydowana większość :)
  Życzę miłego czytania!

  OdpowiedzUsuń
 24. Same smakowite kąski :) Miłej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 25. Wow ! to dopiero piękny ,ogromny stosik ,życzę przyjemnej lekturki i wpadnę przeczytać Twoje recenzje , bo kilka tytułów mnie zaintrygowało i czekam na Twoją opinię .. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli podasz, które to tytuły, to postaram się je zrecenzować szybciej :)

   Usuń
  2. "Dar Julii " , "Aż po horyzont" , to te najbardziej upragnione przeze mnie lekturki . Czytałam dwa poprzednie tomy "Dotyku Julii " ,ale że drugi nie przypadł mi do gustu tak , jak pierwszy to nie wiem czy warto teraz już zabierać się za tom trzeci .. ;)

   Usuń
  3. "Dar Julii" szykujemy razem z Martyną jeszcze w lipcu! Tak samo z "Aż po horyzont", tylko ten tytuł zrecenzuję sama. Więc pilnuj bloga! :)

   Usuń
 26. Jaki cudny widok dla moich oczu. Nie mogę się oderwać od twoich zbiorów i po cichu zazdroszczę :))

  OdpowiedzUsuń
 27. Odnaleźć swą drogę i Wiedźma naczelna są super! :D Angelfall 2 i Tam gdzie śpiewają drzewa czekają u mnie na półce :D Czas żniw i Mroczny triumf mi się bardzo podobały! Pakt złodziejki - jest ok.W ogóle dużo dobrego widzę :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Mroczny triumf" jest fenomenalny! :D Po "Angelfall" chcę sięgnąć w czasie wakacji, podobnie z Laurą Gallego, Olgą Gromyko i Aleksandrą Rudą. Dzięki za polecenie!

   Usuń
 28. Hahaha! Serio AŻ tyle książek? :D

  OdpowiedzUsuń
 29. Faktycznie stos gigant :) Przyjemnej lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 30. Zanim przeczytasz którąkolwiek z tych książek Ricka Riordana co masz, powinnaś przeczytać serię: Percy Jackson i bogowie olimpijscy, bo inaczej nie zrozumiesz ani Zagubionego Herosa ani Syna Neptuna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, dziękuję bardzo! Widzisz, nikt mi tego wcześniej nie powiedział :)

   Usuń
 31. Wow, ile książek! Zazdroszczę:) Na serii Olimpijscy Herosi Riordana bardzo się zawiodłam, Percy Jackson był dużo lepszy, ale wszystkie książki Greena znakomite! :) Czas Żniw również nie zachwycił, o Darze Julii i Angelfall marzę, a reszta książek.. Miłego Czytania! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A Greena czytałaś tę najnowszą? Siostra stwierdziła, że ciężko jej przez nią przebrnąć i że jest najsłabsza spośród tych wydanych w Polsce.
   "Czas żniw" akurat czytam i jestem pozytywnie zaskoczona :)

   Usuń
 32. 98 książek?! Jeżyku- nie wiem, na której skupić wzrok! :D Książki Riordana są wprost idealne na wakacje- roi się w nich od przesympatycznych bohaterów, przygód, gnającej na łeb na szyję akcji i humoru. :) "Mroczne umysły" skończyłam czytać wczoraj wieczór i jestem pod wielkim wrażeniem- dawno żadna książka nie wywołała we mnie tylu emocji, szaleńczego bicia serca. A jej bohaterowie są tak cudowni...- koniecznie musisz ich poznać! :) "Achaja" to całkiem niezłe fantasy- takie typowo polskie, słowiańskie. ;) Podobało mi się na tyle, żeby sięgnąć po kolejne tomy- muszę właśnie na nie zapolować w bibliotece. Zazdroszczę książek Greena- tyle dobrego się o nich słyszy. Ja znam jedynie "Gwiazd naszych wina"- kiedyś na pewno powrócę do tej powieści. Niesamowicie ją przeżyłam- tak w duszy, wewnętrznie, ale bez łez. "Mroczny triumf" mam i znam i ja- bardzo dobra, wręcz świetna kontynuacja "Posępnej litości". Tak jak Ty z niecierpliwością czekam na trzecią część "Jego nadobnej zabójczyni" traktującej o Annith. :)
  Pozostaje mi tylko życzyć Ci udanej lektury i niesamowitych wrażeń przy czytaniu tych wszystkich cudeniek! :)
  Nada

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To masz szczęście, że niedługo wychodzi drugi tom "Mrocznych umysłów" :) Greena polecam "Szukając Alaski", ew. "Papierowe miasta", ale nie tę najnowszą. Robin LaFevers pisze wprost genialnie, ale obawiam się, że trzy tomy to wszystko, co dostaniemy w tej serii.

   Usuń
 33. Pozwól, że nic nie polecę, bo jedyne co mogę teraz zrobić, to załatwić sobie dopływ tlenu - fenomenalne stosiszcze! No cóż: zaczytanych dni!

  OdpowiedzUsuń
 34. O matko! Cudowny STOS! Inaczej tego określić nie można. Mnóstwo, mnóstwo dobrych książek. Nic tylko czytać! Jest nawet Rowling, o której pisałem:)

  OdpowiedzUsuń
 35. Stos imponujący, ale chciałabym Ci doradzić abyś zapoznała się z książkami Ricka Riordana w takiej kolejności jakiej je napisał, bo inaczej naprawdę się pogubisz, a muszę napisać, że te serie są świetne ;) zacznij od serii z Percym Jacksonem, później dopiero te, które kupiłaś ;)

  OdpowiedzUsuń

Na blogu korzystam z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności Bloga.