01 lipca 2013

Zapowiedzi lipcowe

Czerwiec się kończy. Mamy już spokój od szkoły, kończymy sesję lub z utęsknieniem wyczekujemy urlopu. Mnie nie dotyczy nic z tych punktów, bo wakacje mam od ponad roku, co nie zmienia faktu, że trochę na pewno się zrelaksuję na zbliżającym się wypadzie na Mazury. Skoro już o tym wspomniałam...
Od jutra (29.06) do 13.07 (sobota) wyjeżdżam i zostawiam Was i bloga pod opieką Martyny. Zabieram ze sobą mnóstwo książek, zarówno papierowych, jak i e-booków zapisanych na czytniku i gdy wrócę, zasypię Was recenzjami, zanim wyjadę w sierpniu kontynuować relaks :)

________________________________________________________________

A teraz w końcu obiecane zapowiedzi na lipiec :)Tytuł: Bunt bogini
Tytuł oryginalny: Goddess
Seria: Spętani przez bogów. Tom 3.
Autor: Josephine Angelini
Wydawnictwo: Amber
Premiera: lipiec 2013
Opis:
Ich przeznaczeniem jest odwieczna nienawiść.
Ich pragnieniem – wieczna miłość.
Teraz Helena musi ostatecznie wybrać pomiędzy dwoma ukochanymi…

Ekscytujący finał romantycznej trylogii wypełnionej miłością, nienawiścią i zemstą greckich bogów.
Helena Hamilton, pozornie zwyczajna szesnastolatka z amerykańskiego miasteczka, jest potomkinią Heleny Trojańskiej. Poznała już swoje przeznaczenie i rolę, jaką ma odegrać w planach bogów. Wie, że musi co noc przemierzać Podziemie, by zapobiec krwawej wojnie i uwolnić swoją rodzinę od klątwy.
Do tej pory dodawała jej sił miłość Lucasa. I pomoc tajemniczego Oriona, który podczas wędrówek przez mityczną krainę umarłych stał się jej tak bliski. Lecz teraz Przepowiednia ostrzega Helenę, że ktoś, komu ufa, jest zdrajcą…
Helena wciąż nie jest pewna, czy kocha Oriona, czy Lucasa. Rozdarta pomiędzy uczuciem do nich obu musi teraz ostatecznie zdecydować. I raz jeszcze zejść do Hadesu, żeby wyrwać ukochanego z królestwa śmierci…

 ________________________________________________________________


Tytuł: Sekret Julii
Tytuł oryginalny: Unravel Me
Seria: Dotyk Julii. Tom 2.
Autor: Tahereh Mafi.
Wydawnictwo:Otwarte
Premiera: 17.07.2013
Opis:  
Oni chcą mnie znaleźć. Ja znajdę ich pierwsza.

Julia uciekła do Punktu Omega. Miejsca dla takich ludzi jak ona – ludzi z nadprzyrodzonymi zdolnościami – siedziby rebeliantów.
Tym samym, uwolniła się od Komitetu Odnowy i ich planu wykorzystania jej jako broni. Teraz może kochać Adama, lecz  on  nigdy nie będzie wolny od jej śmiertelnego dotyku.
Albo od Warnera, który chce od Julii więcej niż kiedykolwiek sądziłeś.
W kontynuacji "Dotyku Julii", Julia musi podjąć decyzje, które zmienią jej życie, czy tego chce czy nie. Decyzje, które wiążą się z wyborami jej serca i życiem Adama.
 ____________________________________________________
____________


Tytuł: Tajemnice Gwen Frost
Tytuł oryginalny: Dark Frost

Seria: Akademia mitu. Tom 3.
Autor: Jennifer Estep
Wydawnictwo: Dreams
Premiera: lipiec 2013
Opis: 
W Akademii Mitu wszyscy znają mnie jako Gwen Frost, Cygankę, która dzięki psychometrii jest w wstanie znaleźć zgubę i która chodzi z Loganem Quinnem, najbardziej atrakcyjnym chłopakiem w szkole. Gorąco pragną mnie zabić żniwiarze chaosu. Żniwiarze to wcielone zło. Zamordowali moją mamę. Dlaczego uwzięli się jeszcze na mnie? Okazuje się, że mama przed śmiercią schowała sztylet z Helheimu, artefakt obdarzony wielką mocą, a oni daliby wszystko, żeby go zdobyć. Wydaje im się, że znam miejsce jego ukrycia – tymczasem to nieprawda i moja magia nie przydaje się do poszukiwań. Wiem jedno: żniwiarze mi nie darują. Czeka mnie walka o życie.
 ________________________________________________________________

Tytuł: 52 powody, dla których nienawidzę mojego ojca
Tytuł oryginalny: 52 Reasons to Hate My Father

Autor: Jessica Brody
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Premiera:19.07.2013
Opis:
Historia Kopciuszka opowiedziana od tyłu.

Zbliża się najszczęśliwszy moment w życiu Lex. W dniu swoich osiemnastych urodzin ma otrzymać od „kochającego tatusia” czek na 25 milionów dolarów. To jej upragniona swoboda i wolność, która należy się „z urodzenia” każdemu członkowi rodziny.
Tymczasem ojciec odracza środki z funduszu powierniczego o 52 tygodnie. Młoda celebrytka znana dotychczas z pierwszych stron gazet, kanałów informacyjnych oraz imprez dla vipów, musi poznać smak pracy.

Barack Obama i Madonna pierwsze kroki robili w barach szybkiej obsługi. Walt Disney zaczynał jako gazetowy. Rod Stewart był grabarzem.
  ________________________________________________________________

Tytuł: Zwycięzca bierze wszystko
Seria: Seria o Dorze Wilk. Tom 3.
Autor: Aneta Jadowska
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Premiera: 12.07.2013
Opis:
Jest kilka spraw do załatwienia nim nastanie Sąd Ostateczny. “Heaven can wait”.

Boże Narodzenie nie cieszy jak dawniej, kiedy nad głową wisi ci archanielski miecz, niestabilny emocjonalnie diabeł i zakontraktowana zabójczyni. W dodatku nadchodzi rewolucja, od której wyniku zależy zbyt wiele, by nie spróbować interwencji…
Na załamania przyjdzie czas, gdy opadnie bitewny pył.
Dora Wilk robi co musi i nie zamierza pokornie czekać, aż wypełnią się boskie wyroki. Czas wyciągnąć miecz i rozciągnąć kilka mięśni, bo jeden pierzasty tyłek jest wart przetrzepania. A wściekłej wiedźmy nie powstrzyma nawet Abbadon.

 ________________________________________________________________

Tytuł: Morza szept
Tytuł oryginalny: Meeresflustern
Seria: Trylogia Morza szept. Tom 1.

Autor: Patricia Schröder
Wydawnictwo: Dreams
Premiera: lipiec 2013
Opis:
- Kiedy cię widzę, chcę być przy tobie – zaczął powoli. – A kiedy jestem przy tobie, chcę cię dotykać.
Słuchałam jego słów i zatapiałam się w jego spojrzeniu. Gdyby zechciał, z miejsca mógłby mnie zamordować. Z pewnością bym się nie broniła. 
- A kiedy cię dotykam, Elodie…
Jego głos wnikał w moje uszy, w moją pierś i brzuch. Wypełniał mnie od czubków palców aż po głowę, czułam, jakby mnie ktoś głaskał od środka.

 
Jako morska istota pewnego dnia przed Elodie pojawia się Gordian. Tajemniczy. Magiczny. Oszałamiający. Odtąd nie może przestać o nim myśleć, o jego turkusowo-zielonym spojrzeniu, jego dłoniach, które dotykają jej z zaciekawieniem. I zaczyna się domyślać, jakie tajemnice rzeczywiście kryje w sobie ocean i jak bardzo jej osobiste przeznaczenie jest związane z mrocznymi legendami Wysp Normandzkich. 
Upojna saga miłosna z zapierającym dech w piersi krajobrazem wybrzeża wyspy Guernsey w tle – wstęp do porywającej morskiej trylogii.


 ________________________________________________________________

Tytuł: Wszechświaty
Tytuł oryginalny: Multiversum
Seria: Wszechświaty. Tom 1.
Autor: Leonardo Patrignani
Wydawnictwo: Dreams
Premiera: lipiec 2013
Opis:

Według teorii wieloświatów, istnieje nieskończona liczba światów, jak i nieskończone są możliwości naszego w nich istnienia. Przypuszcza się, że te rzeczywistości nie komunikują się wzajemnie.
Alex mieszka w Mediolanie, a Jenny w Melbourne. Cienka nić od zawsze wiąże losy tych dwojga – telepatyczne rozmowy, które odbywają bez uprzedzenia, w stanie nieświadomości. Aż do chwili, gdy zdecydują się na spotkanie i odkrycie prawdy, która całkowicie zmieni ich egzystencję, niszcząc wszelkie pewniki świata, w którym żyją. 

– ALEX, DLACZEGO NIE PRZYSZEDŁEŚ? PROSZĘ CIĘ, NIE MÓW MI, ŻE NIE ISTNIEJESZ.
– JENNY, JESTEM NA MOLO. JESTEM TUTAJ!
– JA TAKŻE, DOKŁADNIE TAM, GDZIE TY MÓWISZ, ŻE JESTEŚ. ________________________________________________________________

Tytuł: Do utraty tchu


Autor: Cherrie Lynn
Wydawnictwo: Amber
Premiera: 31 lipca 2013
Opis:
Facet, o jakim marzy każda kobieta.
I nieśmiała dziewczyna, która boi się miłości…
Są Walentynki, ale Macy nie ma z kim świętować dnia zakochanych. Jej życie miłosne jest w opłakanym stanie. Może dlatego że zawsze była bardzo ostrożna – poza jedną szaloną nocą. Na szczęście jej przyjaciółka Candace postanawia zabawić się w Kupidyna. Ale kandydat, jakiego wybiera, jest ostatnim facetem, którego Macy chciałaby spotkać…

Seth właśnie wrócił do miasta po długiej nieobecności. I miota się pomiędzy opieką nad chorą babką, pracą w studiu tatuażu, występami swojego zespołu i swoją zwariowaną byłą, która nie daje mu spokoju. Poprawna, przezorna, układna Macy jest ostatnią kobietą, z jaką chciałby się wiązać...
Ale już podczas pierwszego spotkania odkrywają, że pasują do siebie idealnie – nie tylko w łóżku. Kiedy jednak ich zupełnie różne światy się zderzą, może się okazać, że żadne z nich nie wyjdzie z tego z nietkniętym sercem…


 ________________________________________________________________

Tytuł: Jedna noc z bohaterem

Autor: Laura Kaye
Wydawnictwo: Amber
Premiera: 16 lipca 2013
Opis:
Oboje chcieli tylko jednej nocy.
Lecz ona może koić jego duszę przez wszystkie noce...

Brady Scott przysiągł sobie, że nigdy się nie ożeni. Zbyt wiele widział przemocy w rodzinnym domu. Jedna gorąca noc ze spotkaną w parku piękną dziewczyną - to wszystko, czego szuka. Ale zapomnienie, które przy niej znajduje, jest uzależniające…

Joss Daniels przysięgła sobie, że już nigdy da się zranić mężczyźnie. Jedna noc z seksownym komandosem - to wszystko, na co zamierza sobie pozwolić. Ale w jego ramionach czuje się tak bezpieczna. A jego pocałunki doprowadzają ją do szaleństwa…
Czy jednak oboje zdołają przezwyciężyć lęk i zapomnieć o przeszłości, by stworzyć wspólną przyszłość?
Czy jedna noc stanie się początkiem miłości?

Które z tych tytułów Was ciekawią? :)

9 komentarzy:

 1. Zdecydowanie oczekuje "Buntu bogini". Bardzo spodobała mi się ta trylogia i jestem ciekawa zakończenia. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekam z niecierpliwością na "Sekret Julii", gdyż "Dotyk..." bardzo mi sie podobał. No i "Wszechświaty" mnie intrygują, oj intrygują... ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Dotyk Julii" mnie wynudził, po kontynuację nie sięgnę.
  "52 powody, dla których nienawidzę mojego ojca" - jestem w trakcie i niesamowicie mi się podoba. Świetna komedia!
  " Wszechświaty" mnie zaintrygowały, podobnie jak książki erotyczne.

  OdpowiedzUsuń
 4. zaciekawiły mnie Wszechświaty :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Same cudne tytuły :D Zdecydowanie najbardziej wyczekuję "Sekretu Julii"!

  in-corner-with-book.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Chętnie sięgnęłabym po wszystkie książki wydawnictwa Amber:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Oprócz trzech tytułów, całą resztę chce mieć na półce :P

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja z niecierpliwością wyczekuję "Buntu bogini" oraz "Sekretu Julii", chociaż pozostałe tytuły również brzmią ciekawie.

  OdpowiedzUsuń

Na blogu korzystam z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności Bloga.