18 stycznia 2015

Noc z Greyem: Konkurs!

Kiedy ogłoszono sprzedanie praw do zekranizowania "Pięćdziesięciu twarzy Greya", wiedziałam, że tuż przed filmem zostanie wypuszczone filmowe wydanie książki. Miałam rację - jego premiera odbyła się kilka dni temu, a konkretniej 14 stycznia, na miesiąc przed pierwszymi seansami ekranizacji. Dziś mam dla Was do wygrania jeden z tych nowiutkich, pachnących drukiem egzemplarzy.


Co musicie zrobić, by wygrać wydanie filmowe "Pięćdziesięciu twarzy Greya" E.L. James? Wystarczy wypełnić poniższy formularz, w tym odpowiedzieć na pytanie konkursowe!


Lubię fanpejdże jako (imię i pierwsza litera nazwiska):
E-mail:
Odpowiedź:

Zadanie konkursowe: 

Książka powinna mieć w sobie coś wyjątkowego, coś oryginalnego, by zapaść w pamięć. W przypadku literatury erotycznej jest to trudniejsze do zrobienia, gdyż z definicji powinna zawierać dużo seksu. Napisz, za co lubisz literaturę erotyczną,  dlaczego ją czytasz i bez jakich elementów dobra książka z tego gatunku nie może się obejść.
Forma odpowiedzi jest dowolna. Zaskakiwaliście już mnie na miliony sposób, więc jestem ciekawa, co wymyślicie tym razem!

Odpowiedzi zamieszczajcie w komentarzach poniżej. 

Krótki regulamin:
1. Konkurs trwa od 18 stycznia 2015 (niedziela) do 30 stycznia 2015 (piątek) do godziny 23:59 włącznie. 
2. Organizatorką konkursu jest Natalia z Książkowego "kocha, nie kocha".
3. W konkursie mogą brać udział tylko osoby mieszkające w Polsce. Nie wysyłam książek za granicę.
4. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest polubienie fanpejdża Książkowego KNKWydawnictwa Sonia Draga oraz wypełnienie formularza.
5. Nie musisz mieć bloga, by wziąć udział. Dlatego też wstawienie informacji o konkursie na Twoją stronę będzie mile widziane, ale nie jest obowiązkowe.
6. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w ciągu 5 dni.
7. Nagrodzona zostanie jedna osoba.
8. Nagrody nie można wymienić na jej równowartość pieniężną.
9. Organizatorka zastrzega sobie możliwość wprowadzania zmian w regulaminie w trakcie konkursu.

Powodzenia! :)

50 komentarzy:

 1. Powodzenia dla wszystkich biorących udział :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lubię Jako KaSia Z.B ( profil na fcb)
   zaza15@o2.pl
   ( poprawiam bo wyżej napisałam złe imię )
   Odpowiedz

   Za co lubię literaturę erotyczną? Hym.. może i pytanie wydaje się ciężkie, ale sądzę że każdy emocjonalnie dojrzały człowiek jest w stanie z łatwością przez nie przebrnąć. Otóż, jak wszyscy wiemy nasze społeczeństwo jest zamknięte na takie tematy, a książki, które zawierają dużą ilość seksu są szkalowane. Dlaczego? Przecież każdy z nas jeśli jeszcze nie zaznał rozkoszy cielesnych kiedyś pewnością to zrobi. Jest to tak samo naturalne jak trzymanie się za rękę, czy wyznawanie miłości.
   Książki tego typu mają to do siebie, że pomagają nam zagłębiać się w tej dziedzinie życia. Większość osób nie chce, i nie umie rozmawiać, a co za tym idzie opowiadać o swoich przeżyciach „łóżkowych”. I to przeważnie te „cnotliwe” osoby czytają najwięcej książek tego pokroju. Po co? Może żeby się czegoś nauczyć, coś podpatrzeć, poznać bliżej ten temat i starać się przenieść do życia erotycznego z tych właśnie powieści.
   Dla mnie erotyki odkrywają piękno aktu cielesnego, ale na nim się nie kończą. Seks jest przecież uwieńczeniem miłości, która łączy dwoje ludzi. Czyli jak przedstawiają to w książkach tego gatunku, to nie tylko pociąg fizyczny, to również pociąg psychologiczny, emocjonalny. Nie jest formą zaspokajania jedynie potrzeb fizycznych, ale dopieszcza potrzeby duchowe.. Sex scala ze sobą kochanków i pozwala zagłębić się w uczuciach jeszcze bardziej, ale erotyzm, pochłania ich całkowicie. Nie zapominajmy, że erotyki to nie książki pornograficzne. Znajdziemy w nich zarówno pochłaniającą historię miłości, bólu wzlotów i upadków. Te dodatki- bo seks w erotyku nie stanowi przecież centrum- są jak uzupełnienie, jak brakujący kawałek w układance. Nie okłamujmy się, jest grono odbiorców, którzy czytają z wypiekami na twarzy ale i lekka nutką zazdrości. Zapewne żałując, że nigdy nie przeżyją tak silnych odczuć związanych z seksem jak dani bohaterowie książkowi. Może gdyby ten gatunek był bardziej popularny, ludzie staliby się otwarci w tych kwestiach i życie każdego z nich stałoby się barwniejsze?
   Uważam, ze większość szuka w tych książkach tego, co sam chciałby otrzymać.

   Usuń
  2. Przyjmuję zgłoszenie :)

   Usuń
 2. Anna N.
  mohercrochet@gmail.com
  Odpowiedź:
  Dzięki opowiadaniom o tematyce miłosnej i erotycznej mogę oderwać się od rzeczywistości, nauczyć się ciekawych sztuczek...;) Czytając je mogę zrozumieć mężczyznę (co nie jest łatwe:)), podłoże jego zachowań, pragnienia i potrzeby:) Często też potrafię odnaleźć się w życiu bohatera i wysnuwam wnioski z jego postępowań, dzięki którym łatwiej podejmować decyzje w życiu ;) Dlatego niechaj powstają kolejne powieści o tematyce erotycznej- obowiązkowo z zabarwieniem emocjonalnym i seksualnym...co by czytelniczki mogły się uśmiechnąć do książki ;) A może sama napiszę erotyk? Mam pewien pomysł... pozdrawiam;)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny konkurs :) Jaa akurat w piątek zakupiłam Pięćdziesięciu twarzy Greya z filmową okładką ♥
  Wszystkim życzę powodzenia !

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię JAKO Beata Kuźmińska mój email to anio345@wp.pl Nie mogłoby zabraknąć pikantnych szczegółów opisów Sexu i nie tylko tak że Ciekawej fabuły i charakterów postaci oraz ich wyglądu . Za co lubię literaturę Erotyczną to trudne pytanie myślę że daje mi poczucie spełnienia taki pozytywny impuls ale też potrafię oderwać czytając ją od problemów !

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię Literaturę Erotyczną, gdyż niesłychanie działa na zmysły, pobudza wyobrażnię, nie ma w niej cezury, nie czujesz skrępowania.Ta sama literatura może wpłynąć inaczej na każdego gdyż, każdy ma na własny sposób wykreowaną postać.Nie wyobrażam sobie jej bez Dobrego zakończenia.
  POZDRAWIAM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mogę przyjąć zgłoszenia, gdyż brakuje maila i danych, pod którymi mam sprawdzić, czy polubiłaś podane w regulaminie fanpejdże.

   Usuń
 6. uwielbiam książki z tego rodzaju ponieważ wnoszą wiele nowości w moje życia. Pochłaniają mnie kartką po kartce,wersji po wersję. To wspaniała podróż po świecie uniesień. Nie może zabraknąć w tej książce przemian bohaterów, ich zmagań że sobą i dlugiej drogi do stworzenia prawdziwego związku. Uwielbiam przeżywać ich historię ,płakać kiedy płaczą , śnią się i sumienie. Główny bohater to zazwyczaj odzwierciedlenie ideałów, a z bohaterka się utozsamiam . Książka ta musi być bezpośrednia, pikantna i sprawiać, że chce się więcej i więcej. Całe tło histori nie może się opierać tylko wokół sexu , ale być barwne , ubrane w przeżycia,które każda z nas chciałaby doświadczyć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Korekta zdania przepraszam : uwielbiam przeżywać ich historię, płakać kiedy płaczą, śmiać się i rumienić.

   Usuń
  2. Nie mogę przyjąć zgłoszenia, gdyż brakuje maila i danych, pod którymi mam sprawdzić, czy polubiłaś podane w regulaminie fanpejdże.

   Usuń
  3. Natalia Sobota
   avisone@wp.pl

   Usuń
 7. Ja mam już tę lekturę za sobą i nie przekonała mnie na tyle, by walczyć o książkę. Ale życzę wszystkim powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka nie dla mnie, ale życzę powodzenia innym!

  OdpowiedzUsuń
 9. Lubię fanpejdże jako Patrycja W.
  E-mail: prydlo66.98@o2.pl
  Odpowiedź:
  Bardzo lubię czytać literaturę erotyczną gdyż różni się ona od innych książek, daje mi wyobrażenie o życiu erotycznym, które często bywa monotonne powodując popadanie w rutynę i braku urozmaicenia życia seksualnego. Często wtedy nie odczuwa się pełnej satysfakcji odczuwanych doznać. Nie każda jednak książka z tego gatunku jest doskonała gdyż pisanie w tym gatunku wymaga pewnych umiejętności i wysublimowania ponieważ zbyt ordynarne prace czasem odrzucają czytelnika. Jednak to zależy od czytającego.
  Ten rodzaj literatury przenosi mnie do innego świata. Uczy innego spojrzenia na seksualność człowieka i spojrzenia na siebie pod tym kątem. Uczy nowych doświadczeń nie tylko ze sztuką erotyczną jak także i zachowania ludzkie w zazwyczaj w sprośnych sprawach. Literatura ta ukazuje jak ludzie uzależniają się od drugiej osoby. Czasem jest to zwykłe pożądanie, chęć zaspokojenia potrzeb seksualnych aczkolwiek w niektórych przypadkach jest to pożądanie ale na tle doznawanej miłości. Co powoduje jeszcze bardziej silniejsze doznania bohaterów którzy zmieniają się psychicznie i emocjonalnie wraz z rosnącym doświadczeniem. Pomaga mi też spojrzeć innym okiem na mężczyznę co ułatwia mi ich zrozumienie. Ten rodzaj literatury nie może obejść się moim zdaniem od pikantnych aczkolwiek subtelnych scen erotycznych ale musi mieć także drugie dno... Musi działać na wyobraźnie czytelnika i sprawiać przyjemność by nie móc się odczekać biegu kolejnych wydarzeń jak także być odskocznią od rzeczywistość. Musi być ukazana zmiana bohaterów wobec otaczającego ich świata jak i ich samych. Opisywanie doznań bohaterów i ich uczuć, emocji jest równie ważne. Pokazuje to jak bohater odbiera wszystko co się dzieję w okół.

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Agnes Miąsko
  2. hindustani@wp.pl
  3. Nigdy nie przepadałam za literaturą erotyczną. Odkąd tylko pamiętam, był to dla mnie temat krępujący do tego stopnia, iż nawet nie uczestniczyłam w zajęciach przystosowania do życia w rodzinie. FSOG to pierwsza tego typu literatura, po którą sięgnęłam, jednakże z niemałym wyzwaniem. Jednak nie będę opowiadać tej historii, gdyż nie o to tu chodzi. Z początku omijałam wszystkie TE momenty, jednak musiałam tak czy siak zacząć od nowa bez omijania, gdyż przeleciałabym w ten sposób całą książkę w ogóle nie znając jej treści. Jednakże właśnie dzieło E.L. James sprawiło, iż przełamałam swoją nieśmiałość i zaczęłam czytać książki, w których wątki erotyczne często się pojawiają. I właśnie za to lubię ten gatunek i dlatego go czytam - pomaga przełamać nieśmiałość, która istnieje u mnie od dziecka. Mogę stać się inną, bardziej odważną osobą, którą zawsze pragnęłam być. Dodatkowo można się też dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy i nie chodzi mi tu konkretnie o pozycje seksualne i tym podobne. Bardziej chodzi o odczucia, które przezywa osoba wykreowana przez pisarza, a każda jest przecież inna i każda może inaczej odbierać ten sam bodziec. Literatura ta pomaga również poznawać bohaterów w inny sposób niż pozostałe gatunki książek, co daje duży plus. Bez czego nie może się obejść? Cóż, nie jestem w tym doświadczona, dopiero zaczynam przygodę z książkami erotycznymi (ale, jeśli mam być szczera, pozostanę chyba tylko przy "Fifty Shades of Grey", "Kiss of the Midnight" i "Personal Demons"), jale sądzę, że każda tego typu książka nie może się odbyć bez uczucia i delikatności. Nie jest trudno stworzyć typowe porno, w którym bohaterowie nie będą robić nic innego. Sztuką jest tak umiejętnie opisywać momenty uniesienia, aby zaskoczyć, ale nie obrzydzić czytelnika.

  Wiadomość o konkursie wkleiłam na blogu, który obecnie prowadzę (inne są w trakcie usuwania):

  http://agnesronniediary.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyjmuję zgłoszenie :) Cieszę się, że spróbowałaś :)

   Usuń
 11. lubię funpejdże jako Pałka E.
  e-mail aabstynentka17@interia.pl
  odpowiedź
  Lubię czytać literature erotyczną wieczorem popijając winko. Książki tego typu są fajne,ponieważ pobudzają moją wyobraźnię i przenoszą mnie w inny,lepszy i pikantniejszy świat. Dobry erotyk nie może obejść się bez przystojnego,
  dobrze zbudowanego bohatera,który
  jest w sposób ciekawy í ociekający seksem opisany.

  OdpowiedzUsuń
 12. Lubię fanpejdże jako Klaudia B.
  E-mail: klaudiab7@op.pl
  Z Greyem spotkałam się przypadkiem - takie przypadkowe książki są najlepsze. Od razu się zakochałam. Dzięki tej książce zaczęłam czytać inne książki, chlonelam stronę po stronie, czytałam po nocach. Książki erotyczne powinny opowiadać o miłości, a jak wiadomo nieodłączna częścią miłości jest seks. Tylko czym jest miłość bez seksu? To tak erotyk tylko ze scenami erotycznymi, bez historii miłosnej. Urzekło mnie to, że książki tego gatunku są oparte na miłości. Takiej którą ja chciała bym przeżyć: prawdziwej, uczciwej, namiętnej i burzliwej. Czy to nie wspaniale? Takie książki dają nadzieje, że skoro może przydazyc się coś takiego zwyklej dziewczynie na kartce papieru , to i zwyklej dziewczynie też może. Za to kocham erotyki. Jednak ważniejsze, jest to że dzięki erotykom poznałam masę wspaniałych dziewczyn, z talentami i charakterami, które są takie jak ja. Kochają czytać, są delikatne i romantyczne w dobie XXI wielu nie zgubiły miłości do romantyzmu, dzięki Greyowi znalazlam świat do którego pasuje. I wreszcie najwazniejsza rzecz: dzięki erotykom poznalam najważniejszą osobę w moim życiu. Moją przyjaciółkę. Z dnia na dzień, dzięki książce stalysmy się sobie bliskie - razem przeżywamy kolejne erotyki, które czytamy i razem czekamy na juz teraz NASZ film. Mam kogoś kto oddycha tym samym powietrzem co ja i nie pozwala mi się pogubić w świecie. Sara jest wyjatkowa jak erotyki, jedyna w swoim rodzaju. Dziękuję losowi że pokazał mi erotyki, że je przeczytałam. Gdybym tego nie zrobiła straciła bym bardzo wiele : piękne historie miłosne i przyjaciółkę z erotycznym swirem takim jak mój. To dla niej chce wygrać te książkę - chce żeby miała Greya na polce w swoim pokoju, żeby poznała zapach swojej książki, która poprzez swoją wyjątkowość nas połączyła w siostry. Dziękuję za przeczytanie :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Lubię fanpejdże jako Zuza T.
  E-mail:zuzat_97@hotmail.com
  Lubię czytać literaturę erotyczną,ponieważ mogę się oderwać od rzeczywistości.Dzięki takiej książce(pomimo mojego młodego wieku)mogę tak jak Anastazja z 50 Twarzy Greya nauczyć się o samym seksie i jego wartościach.Poznaję różne pozycje,które na pewno w przyszłości wykorzystam.Pobudza moją wyobraźnię.
  Na pewno taka książka nie obejdzie się bez świetnych pozycji.Bez skomplikowanej miłości pomiędzy dwojgiem bohaterów i ich przeszłości.

  OdpowiedzUsuń
 14. Matylda F.
  yachiru12@op.pl
  Odpowiedź:
  literaturę erotyczną lubię dlatego, że bardzo urozmaica moje łóżkowe życie. Ośmiela mnie, pokazuje różne zaskakujące sztuczki, na które sama bym nie wpadła i nie odważyłą się - bo skoro "ona" może, to dlaczego ja nie? Czytam ją, bo potrafi mnie odprężyć - nie tylko fizycznie ;) - i oderwać się od świata codziennego i związanymi z nim problemami. Przenosi mnie w zupełnie inny wymiar - zresztą jak każda książka. Literatura erotyczna z reguły ma być lekka, skupiać się na danym zagadnieniu - czyli erotyce - i ma być przyjemna. Przede wszystkim przyjemna - dla czytelniczki i jej partnera także ;) (może też dla czytelnika i jego partnerki?)
  Bez jakich elementów nie może się obejść? Przede wszystkim bez erotyki - w końcu na tym to polega. Ale także bez miłości między bohaterami - wtedy łatwiej jest się z nimi utożsamiać i jest lżejsza w czytaniu, nie jest aż tak wulgarna. Nie powinno też zabraknąć scen zazdrości. Od razu akcja staje się ciekawsza - no i nie monotnna, bo "co za dużo, to nie zdrowo".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wioletta W.
   wioletta1998@onet.eu
   Odpowiedź:
   Literatura erotyczna bije rekordy popularności, przykładem może być Trylogia "Pięćdziesiąt odcieni" E L James, która odniosła wielki sukces na światowym rynku księgarskim . Od jakiegoś czasu zaczęłam kupować książki o tematyce erotycznej. Czytać z wypiekami na policzkach i czekać z niecierpliwością na swojego ukochanego (bądź też nie) to czysta frajda. Sceny erotyczne w literaturze to dziś normalna sprawa. Współcześni autorzy nie ukrywają szczegółów pożycia swoich bohaterów. Subtelnie lub z humorem - teraz prawie wszyscy piszą o seksie. Niektórzy są otwarci i tworzą ostre opowiadania erotyczne, inni bardziej dyskretni - ważne jest to, jak prezentowany jest seks. We współczesnej literaturze to bowiem podstawowy motyw, podobnie jak życie i śmierć. Gorące sceny seksu w dobrej książce erotycznej to coś, co kręci każdego - i nie, nie mówimy tu o porno. Każda z nas , gdy czyta erotyk jest owładnięta pożądaniem. Czujemy wszystko to co jest opisane szczegółowo w książce. Autor uświadamia nas, że największą rozkoszą nie jest sam seks, ale pasja, która mu towarzyszy. Dla mnie literatura erotyczna opowiada o miejscu , w którym spełniają się erotyczne fantazje. Każda kobieta marzy o idealnie seksownym dotyku , jest to dla nas jak ukojenie bólu dlatego pragniemy więcej i więcej . Uważam, że dobra książka erotyczna powinna mieć wszystkie te elementy .

   Usuń
  2. PS. Uznałam, że warto zaryzykować i wstawić jeszcze wiersz na temat tego co wcześniej napisałam .
   Nie wiem czy jest odpowiedni ale " do odważnych , świat należy" .Mam nadzieję, że się spodoba nie tylko wam ale i innym uczestnikom konkursu :D
   Mój wiersz :
   Za co kocham książki erotyczne ?
   Za to, że wcale nie są pornograficzne .
   Pobudzają zmysły, fantazje, pragnienia .
   Prowadzą do rozkosznego spełnienia.
   Ogień namiętności, nuta wolności.
   Jest jak uspokojenie największej dzikości.
   Topiąc się w widoku rozpalonej nagości ,
   otulam myśli w erotycznej podświadomości .
   Przekraczam granicę wytrzymałości
   i uwalniam się od nieśmiałości .

   DOBRY EROTYK JEST JAK NARKOTYK :D
   Wioletta W.

   Usuń
 15. Lubię fanpejdże jako Kinga S.
  E-mail: natalia11v@wp.pl
  Odpowiedź:

  Moje pierwsze spotkanie z literaturą erotyczną, nie wywarło na mnie pozytywnego wrażenia. Miało to miejsce lata temu i teraz myślę, że nie byłam jeszcze na te spotkanie gotowa. Dlaczego teraz ją uwielbiam? Uważam, że sam fakt bycia kobietą powoduje, że w tym gatunku czuję się najlepiej. W takiej książce odnajduję wszystko, czego mi potrzeba: szaleńczą miłość (często bez zobowiązań), poczucie dominacji i władzy, ukryte pragnienia, namiętność, pasję przeplataną z wyuzdaną i zepsutą relacją dwojga kochanków. Która z nas nie chciałby tego przeżyć na własnej skórze? Powszechnie wiadomo, że książki mają w sobie moment przesłodzenia i myślę, że przez to je tak kochamy. Ten gatunek odzwierciedla nasze ukryte fantazje, do których często trudno nam się przyznać. Sprawia, że ciało drży, na plecach przechodząc ciarki a żołądek zaciska się z podniecenia. Niektórzy panowie nie potrafią tego stworzyć, co dobra książka erotyczna. Możemy utożsamić się z bohaterami, poczuć ich więź i emocje. Wydaje mi się, że to powinno być kluczowym elementem. W książce musi być pasja, chemię powinno się czuć między wersami a namiętność powinna rozpalać kartki do czerwoności. Nie wolno zapomnieć o poczuciu dobrego smaku. Nawet przesyt niektórych scen bądź wulgaryzm może zniszczyć książkę. Oczywiście, każdy ma swój gust jednak nawet wątki BDSM muszę zostać dobrze naświetlone a autor nie może być w tej dziedzinie amatorem. Im więcej tego gatunku na rynku, tym lepiej! Potrafi on otworzyć emocjonalnie kobietę(a może i mężczyznę?) na nowe doznania i myślę, że to jest sukcesem erotyki. Osobiście sama również piszę a przynajmniej próbuję stworzyć taką historię. Poznanie tego gatunku od kuchni jest szczególnie przyjemne, ponieważ podczas czytanie nie odczuwamy tych wszystkich rzeczy, które są widocznie przy tworzeniu wszystkich scen. Pierw trzeba usiąść i pomyśleć jak dochodzi do namiętności, nic nie może być sztuczne, między bohaterami tworzymy harmonię i to jest w tym gatunku najpiękniejsze. Przedstawia nam coś, o czym zapominamy z biegiem czasu, miłość i pragnienie. :)

  OdpowiedzUsuń
 16. K.N. Haner ;)

  k.n.hanerofficial@gmail.com

  Lubię literaturę erotyczną, bo właśnie ten rodzaj książek trafił do mojej podświadomości i otworzył mi umysł. Uwielbiam to napięcie, delikatne gesty, czułości opisane w piękny nie wulgarny sposób. Chociaż ostrzejszych scen też zabraknąć nie powinno. Dopóki nie sięgnęłam po ten rodzaj literatury nie miałam pojęcia w jaki cudowny sposób można opisać uczucia i bliskość dwóch osób. To lepsze niż film, lepsze niż wszystko inne. Wyobraźnia wtedy pracuje na pełnych obrotach i daje nam niezapomniane doznania. Rozpala zmysły, wypełnia całe moje ciało i pozwala się zatracić. To naprawdę niesamowite uczucie. W tego rodzaju literaturze nie może zabraknąć napięcia między bohaterami oraz ciekawej fabuły. Wiele książek tego gatunku jest do siebie podobnych ale gdy coś jest ciekawe opisanie i wciąga to pochłaniam taką historię z czystą przyjemnością. Lubię happy endy, bo potem nie płaczę w rozpaczy za bohaterami ale z drugiej strony zaskakujące zakończenia są ciekawsze i najczęściej pozostawiają niedosyt. Niedosyt przez który czasami nie można normalnie funkcjonować :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Lubię fanpejdże jako: Agnieszka Ines W.
  E-mail: lawendacorine@gmail.com
  Odpowiedź:
  W sumie nie czytuję AŻ TAK literatury erotycznej, ale od czasu do czasu lubię sobie coś tam poczytać. Szczególnie uwiódł mnie właśnie "Grey", ponieważ oprócz gorących i bardzo dobrze opisanych scen seksu (w swoim krótkim doświadczeniu gatunkowym nie spotkałam się jeszcze z takimi opisami!) powieść posiada również świetny wątek poboczny, jakim jest miłość Any i Christiana. Czytałam właśnie dla tej miłości, dla jej wzlotów i upadków. Myślę, że jak dla mnie idealny erotyk powinien przede wszystkim pobudzać zmysły i zaskakiwać opisami. Oprócz tego musi posiadać również inne wątki. Bohaterowie nie mogą na okrągło tylko uprawiać seksu, bo tak życie nie wygląda! Erotyki powinny właśnie być taką trochę bardziej podkoloryzowaną wersją życia. Najlepiej kiedy romansik nie jest do końca cukierkowy (jak w "Grey'u!) i kiedy wszystko kończy się jak w bajce (jak w "Grey'u!).
  W jednym zdaniu: świetnie opisane sceny erotyczne i ciekawe wątki poboczne, urozmaicające akcję, są kluczem, do napisania doskonałego erotyka, wg mnie. To nie musi nawet być arcydzieło stylu literackiego, może być coś takiego jak "Grey": kiepsko napisane, ale wspaniale wciąga. Nie jestem pewna, czy jeszcze kiedyś przeczytam coś takiego :). (Nie to nie jest poradnik dla dziewic!)

  P.S. No po prostu musiałam wziąć udział. Nawet jeśli nie wygram, książka się u mnie znajdzie. Powodzenia innym ;).

  OdpowiedzUsuń
 18. Lubię fanpejdże, jako: Luiza W.
  Email: luizka18@o2.pl
  Odpowiedź:
  Cholernie lubię literaturę erotyczną, ponieważ niezwykle pobudza moje zmysły oraz wyobraźnię o życiu seksualnym, ale również codziennym. Oba aspekty życia często bywają monotonne, jest w nich obecna rutyna i nuda, a czytając taką książkę, mogę wczuć się w rolę dziewczyny z książki, puścić wodzę fantazji i odpłynąć daleko od rzeczywistości, do innego świata. Czytam literaturę erotyczną, gdyż różni się ona od innych książek, pomaga zrozumieć mężczyznę, jego potrzeby i pragnienia. Pozwala innym okiem spojrzeć na seks. Na seksualność kobiety, bez względu jak wygląda, czy ma doskonałe ciało, czy też nie. Dzięki takiej literaturze można wiele się nauczyć, urozmaicić swoje życie erotyczne i oczywiście naszego partnera. Książki o tej tematyce pozwalają uwierzyć w siebie i w swoją seksualność. Każda kobieta na pewno choć raz oglądała film erotyczny, ale szczerze muszę stwierdzić że takie książki są lepsze od filmu, ponieważ wszystko jest zawarte w książce, wszystko dokładnie opisane. Każdy uśmiech, dotyk, namiętny pocałunek, orgazm, każde spojrzenie pełne pożądania, uczucie, uniesienie, każda pozycja, oraz sam seks. Można wtedy odlecieć i wczuć się w daną sytuację. Dobra książka tego gatunku nie może się obejść bez doskonale wymyślonego zakończenia, bez scen erotycznych, ale nie może być oparta tylko na seksie, musi być zaskakująca i wciągająca czytelniczkę w wir wydarzeń, tak by czytając każdą następną stronę chcieć więcej i więcej, aż po jej przeczytaniu czuć niedosyt i chęć przeczytania jej jeszcze raz i co jakiś czas będzie się do niej wracać.

  OdpowiedzUsuń
 19. Martyna K
  Dla mnie najlepsze w tej książce jest przedstawienie bohaterów :) uwielbiam czytać opis przemyśleń Any po spotkaniach z Christianem :D dzięki dokładnym opisom możemy poznać dokładnie psychikę bohaterów :* W części ''Nowe oblicze Greya'' podoba mi się że na końcu jest przedstawienie początku ich znajomości z perspektywy Greya :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mogę przyjąć zgłoszenia, gdyż nie podałaś maila do kontaktu z Tobą.

   Usuń
 20. Lubię fanpejdże jako Kamil S.R.
  E-mail: averis@op.pl
  Odpowiedź
  Lubię literaturę erotyczną, bo właśnie ten rodzaj książek rozgrzewa najbardziej w zimowe wieczory, a teraz jak najbardziej by się taka przydała. :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Lubię fanpejdże jako: Pipi Lotta
  E-mail: patrycja.kuchta.uK@gmail.com
  Odpowiedź:
  Zauważyłam, że większość osób udziela odpowiedzi w oparciu o własne odczucia względem serii E. L James. Ja dotychczas nie miałam przyjemności zapoznać się z jej piórem, ani z panem Grayem, który zrobił tyle zamieszania w głowach kobiet w tak różnym wieku ;-) A jednak bardzo chciałabym się poczuć na własnej skórze, jaka naprawdę jest ta powieść. W końcu książka tak bardzo którą jedni kochają a inni nienawidzą musi być niezwykła skoro wzbudza tak ogromne emocje!
  Odpowiedź na Twoje pytanie, za co lubię literaturę erotyczną jest dość kłopotliwa, bo w gruncie rzeczy jeszcze do końca tego nie odkryłam. Wydaje mi się, że charakterem przypominam trochę Anastazję, mam dwadzieścia lat i dopiero niedawno odważyłam się sięgnąć po pierwszy erotyk. Mimo to mam nadzieję, że uda ni się w końcu poznać, ten, od którego wszystko tak naprawdę się zaczęło. Co podoba mi się w takich książkach? Lubię ten dreszczyk emocji, przyspieszone bicie serca, i wypieki na twarzy. Lubię tą słodką tajemnicę, kiedy będąc na przykład w tłumie ludzi w autobusie, zaczytuję się w pikantnych opisach. Ale z tego wszystkiego najbardziej doceniam chyba miłość, która łączy dwoje ludzi, do tego stopnia, że nie potrafią się sobą nasycić. Z przyjemnością poznam więcej takich historii :-)

  OdpowiedzUsuń
 22. Lubię fanpejdże jako Magdalena S.
  E-mail: magdaa0726@gmail.com
  Odpowiedź:
  Powszechnie wiadomo, że literatura erotyczna, jaka by nie była, zawsze będzie budzić TABU. Moją podróż z tym gatunkiem owszem rozpoczęło "Pięćdziesiąt twarzy Greya", ale w ciągu minionego roku przeczytałam kilkadziesiąt pozycji podobnego rodzaju i wiem,że na tym nie poprzestanę. Lubię ją nie tylko za wysmakowane opisy i seksualność ale także za emocje i wyobraźnię którą ona pobudza. Nie od dziś wiadomo, że czytanie rozwija. W moim przypadku wiele erotyków które przeczytałam były w języku angielskim co również wpłynęło na mój zasób słownictwa. Każdy dobry erotyk powinien budować napięcie, zarówno seksualne jak i emocjonalne. Najważniejsze, aby autor umiał pokazać erotyzm nie tworząc przy tym zbyt wulgarnych, odpychających opisów. Istotne jest także aby język oraz styl pisania, nie były ubogie a tło historii ciekawe. Nie wyobrażam sobie także, aby główni bohaterowie byli nijacy. Powinni oni mieć charakter oraz wzbudzać różnorakie emocje: złość, wściekłość, współczucie, radość, łzy - dosłownie każdy możliwy stan emocjonalny.

  OdpowiedzUsuń
 23. Lubię fanpejdże jako: Edyta C.
  E-mail: edyta.cha@wp.pl
  Odpowiedź:
  Powieści erotyczne mają siłę przyciągania, bo ich czytanie tak trochę przypomina sięganie po zakazany owoc, jakbym robiła coś zakazanego. Najbardziej lubię spojrzenie mojego męża, gdy zerka mi przez ramię, żeby sprawdzić, co teraz czytam, a potem kręci głową z zawadiackim uśmieszkiem. Posiadł moją tajemnicę ;) Kiedyś moje koleżanki śmiały się, że taka "cicha woda" ze mnie, a on wie, że czasami nie jestem grzeczna ;) Wie, ale nikomu nie powie ;)
  Niezbyt często czytam literaturę erotyczną. Wzbudza moją ciekawość, ale nie w zakresie pozyskania jakiejś tajemnej wiedzy. Chodzi mi o obudzenie swojej fantazji, o stworzenie intymnej atmosfery. Czytam, bo lubię oderwać się od rzeczywistości, chcę zrelaksować się i odpocząć. To jedna z nielicznych form rozrywki, na którą mogę sobie pozwolić. Najbardziej lubię powieści bardzo emocjonalne, a do takich zaliczają się przecież te erotyczne. Nie może zabraknąć ciekawego wątku obyczajowego, spójnej fabuły i prawdopodobnych wydarzeń. Sceny miłosne powinny być z jednej strony subtelne i otoczone aurą romantyczności, a z drugiej ukazywać dzikość ludzkiej natury, kierowanie się instynktem, zanim zacznie działać rozum. Akcja przyśpiesza, więc i mi robi się gorąco...to wspaniałe uczucie oderwać się od książki, wciąż czując ekscytację miłosnymi poczynaniami bohaterów :) Taką lekturę można swobodnie potraktować jak grę wstępną, bo umysł pędzi przepełniony obrazami, które maluje fantazja...niekoniecznie są to obrazy opisane w książce ;)
  Za co jeszcze lubię literaturę erotyczną? Skoro książki pozwalają żyć podwójnie, to mogę zza kotary poprzyglądać się literackiej relacji, pokibicować lub odradzić flirty, być paskudnym podglądaczem, a po odłożeniu lektury, znów być grzeczną, uroczą i wierną żonką ;) Takie drobne szaleństwo, gdy nikt nie widzi ;) W rzeczywistości nie miałabym odwagi tego zrobić, a w książce mogę wszystko, a co!

  OdpowiedzUsuń
 24. Lubię fp: Jolanta Cz.
  E mail: jolanta czyzykiewicz
  Odpowiedź:

  Erotyka- to coś wspaniałego,
  W zmysłach kobiety, gdzieś ukrytego!
  Rozbudza zmysły, gasi pragnienia,
  Prowadzi w końcu do marzeń spełnienia!

  Poprawia życie i to łóżkowe!
  Kobiece żądze są już gotowe!
  Fantazja wtedy sięga zenitu!
  Każda kobieta jest pełna zachwytu!

  Pomaga kobietom nabrać odwagi,
  Żaden mężczyzna nie zwróci uwagi…
  Wtedy na inną lepszą od żony,
  Bo przecież będzie w łóżku spełniony!

  A tak ogólnie to :
  1. Singielka czyta takie książki, by nie zapomnieć o seksie i przyjemności czerpanej z niego.
  2. Nieśmiała kobieta czyta, by nabrać odwagi w łóżku.
  3. Znudzona w związku kobieta, czyta by „podpatrzeć” jakieś triki w łóżku.
  4. Kobiety z zahamowaniami czytają by się wyzwolić.
  5. Literatura taka sprawia, że łatwiej nam będzie rozmawiać o seksie- więc ją czytamy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A literatura erotyczna nie może być bez dynamicznej akcji i opisów przeżyć bohaterów- gdyż to pobudza naszą wyobraźnię.

   Usuń
  2. Przyjmuję zgłoszenie :)

   Usuń
 25. Aneta W.
  anettkaa10@onet.pl
  Odpowiedź :
  Literatura erotyczna jest świetnym rozwiązaniem dla tzw. singli, dzięki temu nie zapominają oni czym jest seks, oraz pobudzają swoje fantazje. Jeżeli chodzi o osoby w związkach, książki o tematyce erotycznej są wybawieniem od monotonii. Nikt nie musi bawić się w kamasutre i tym podobne wynalazki, lecz poprzez rozbudzenie swoich fantazji, oraz oswojenie się z pikanterią która występuje w książce nowe pomysły w sypialni nie są niczym wyuzdanym, a jedynie eksperymentem, który możemy ocenić jako dobry lub nie.
  Dobra książka o tematyce erotycznej nie może być zwykłym romansem z którym się spotykamy coraz częściej, ale również nie filmem pornograficznym przelanym na kartki, to coś więcej. Literatura tego typu musi opowiadać o przygodzie opartej o seks, który jest nieodłącznym elementem życia każdego człowieka. Musi opisywać nie tylko uczucie ale i sam stosunek, ze wszystkimi szczegółami które dzieją się nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Każdy kto lubi pikantne historie lub po prostu dobrą literaturę, powinien choć raz sięgnąć po erotyk, a z pewnością nie jeden raz jeszcze do niego powróci i zakocha się w tym gatunku.

  OdpowiedzUsuń
 26. Kiedy będą ogłoszone wyniki tego konkursu czy już są.?

  OdpowiedzUsuń

Na blogu korzystam z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności Bloga.