17 stycznia 2014

Co wiecie o Achai?

Kto z Was również zaczął przekonywać się do powieści polskich autorów? Ja ostatnio coraz częściej trafiam na pozytywne zaskoczenia, dlatego zaczęłam poszerzać swoje zainteresowania gatunkowe i sięgać w fantastykę coraz bardziej w klimacie fantasy. Ostatnio coraz więcej słyszę o Andrzeju Ziemiańskim promowanym przez Fabrykę Słów. Czy Wam samym ślinka nie leci, czytając te opisy każdej książki z serii o Achai?


Bohaterka jest młodą księżniczką, która wskutek dworskich intryg, zawiści i chciwości bliskich jej osób szybko zostaje odsunięta z kolejki do tronu i to w dość brutalny sposób.
Dziewczyna błyskawicznie poznaje smak życia zwykłego człowieka w pełnym okrucieństwa świecie. Los zsyła ją do armii, następnie do niewoli, gdzie uczy się sztuki przetrwania. Przestaje już być grzeczną księżniczką. Rozumie, że aby coś od życia otrzymać trzeba również coś poświęcić.


Achaja była kiedyś księżniczką potężnego Królestwa Troy. Zdążyła jednak już o tym zapomnieć...

Ucieka. Z piętnem niewolnicy i tatuażem dziewki z domu publicznego... Czy istnieje na świecie miejsce, gdzie będzie mogła normalnie żyć? A jeśli istnieje, czy ironicznie uśmiechnięty los nie włoży jej na głowę... książęcych ozdób? A nagrodą za zwycięstwo jest kolejna niebezpieczna wyprawa.

Zakon ma nowe zadanie: zemścić się na Zaanie i Siriusie. Trzeba ostrzec księcia Oriona, że w łożu jego syna sypia oszust...

Cesarstwo Luan atakowane jest przez królestwo Troy i armię niewielkiego Arkach. Wydawałoby się, że z oddziałami tego ostatniego rozprawi się bardzo szybko. Nikt w Luan nie sądzi, że cokolwiek może zachwiać potęgą Tradycji i Zakonu. Nikt oprócz tych, którzy już przeszli na stronę Biafry i Zaana…

Achaja sądzi, że odnalazła swoje miejsce. Ale Biafra ma wobec niej inne plany: jej ręka, ręka księżniczki Arkach i Troy, stanie się kartą przetargową w politycznej grze z Zakonem, cesarstwem i księciem Orionem.

Stary świat legł w gruzach. Jaki będzie nowy?Po tym, jak zachwycałam się "Niewolnicą" A.M. Chaudiere, chyba nie powinno Was dziwić moje zainteresowanie tą serią. A zobaczcie, co ostatnio pojawiło się na YouTubie w temacie "Achai" - grupa El Voltage nagrała utwór pt. "Achaja" promujący cały cykl o dzielnej księżniczce, niewolnicy i przede wszystkim o sile i woli przetrwania.

Co o tym sądzicie? Ilustracje ukazują co innego niż moja wyobraźnia, ale i tak bardzo mnie ta seria ciekawi!

14 komentarzy:

 1. Może kiedyś przyjdzie czas na Achaję, ale to jeszcze nie teraz raczej. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja właśnie ostatnio nabrałam na nią ogromnej ochoty;)

   Usuń
 2. Achaja to jedna z lepszych trylogii jakie kiedykolwiek przeczytałem :) wstrząsająca, wciągająca przesiąknięta akcją i niesamowicie wciągającą fabułą :) naprawdę warto ją przeczytać polscy pisarze dorównują tym zagranicznym :) czasami ich prześcigając :) filmik przyznam ciekawy muzyka nie moje klimaty ale pomysł pierwsza klasa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muzyka też nie w moim typie, ale sam fakt, że coś takiego stworzono do książki robi wrażenie!

   Usuń
 3. Też zaczęłam trafiać na pozytywnie odbieranych przeze mnie autorów polskich ^^ Dlatego Achaja trafi na moją listę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej, hej! :) Nominowałam cię do Liebster Blog Award ^^ Szczegóły na moim blogu http://ognistastrzala.blogspot.com/2014/01/lepiej-pozno-niz-pozniej-czyli-liebster.html

   Usuń
 4. Achaja już od dawna leży w moich planach. Jednak myślę sobie, że jeszcze na swą kolej poczeka. Bo też wiadomo jakie hmm sceny często przedstawiają te typowe fantasty, a mnie takie historie dość często do siebie zrażają. Wyjątkiem jest absolutnie cudowna, lecz nie przesiąknięta tymże Gra o tron.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tego typu sceny mnie akurat nie zrażają, co zresztą po blogu chyba trochę widac, jeśli dobrze zgaduję, co miałaś na myśli. I w sumie pasują mi takie wątki do fantasy.

   Usuń
 5. Zupełnie nie mój klimat, ale jeśli ktoś lubi fantastykę w takim wydaniu to myślę, że warto by było sięgnąć po tę serię :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Do dzisiaj żałuję, że straciłam czas na czytanie tego cyklu. Książka jest koszmarnie napisana, postacie okrutnie spłycone, a niekończące się zwroty akcji i przeskoki czasowe uniemożliwiają jakiekolwiek zżycie się z książką. Kompletne nie rozumiem powszechnego zachwytu Achają i Ziemiańskich, osobiście bardzo nie polecam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa propozycja, chyba trochę nie mój klimat, ale na pewno spróbuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam "Achaję" już dawno temu, byłam nią zachwycona. Lubię silne bohaterki, a ta tutaj mocno dostaje w tyłek. I wciąż się podnosi. Wrażenie zrobił na mnie rozbudowany świat (choć to akurat typowe dla fantasy), podobały mi się gierki i intrygi, a także żywy język. Rozczarowało - zakończenie. Niedawno ukazał się "Pomnik..." - póki co jeszcze zastanawiam się, czy się po niego wybrać. Nie chciałabym zepsuć sobie tamtego dobrego wrażenia, a często kontynuacje serii... Jeszcze pomyślę.

  OdpowiedzUsuń
 9. O Achai wiem tylko to, że chcę przeczytać. :D Bardzo!

  OdpowiedzUsuń

Na blogu korzystam z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności Bloga.