06 stycznia 2015

Do wszystkich czytelników parę słów i pytań mamy... i serdecznie do lektury zapraszamy

Kochani,

nadszedł rok 2015. Szansa na rozpoczęcie nowego rozdziału życia, spisywania od zera listy książek przeczytanych, wprowadzenia zmian w swojej codzienności, poprawienia się w realizacji zeszłorocznych postanowień, spełniania kolejnych marzeń.

My również mamy kilka takich rzeczy do omówienia. Nie tylko między sobą, ale i z Wami. Nie chcemy robić kolejnego podsumowania pośród morza już obecnych, jako że i tak takowych podsumowań nie prowadzimy od ponad roku.


Tak, tak, mamy Twittera :) Zapraszamy!
Mamy kilka ogłoszeń i kilka pytań. Będziemy wdzięczne za Wasze uwagi (ad. 1) i odpowiedzi (ad. 2), jako że chcemy rozwijać Książkowe tak, by jak najprzyjemniej spędzało się Wam z nami czas, a i aby nasza pasja ciągle się powiększała i sięgała nowych horyzontów.
O cyklach i seriach
Pamiętacie cykle, które zapowiadałam kilka miesięcy temu? 

Z obiecanych serii rozpoczęłam już:
Blog A Little Better 
Cykl Felietonów Wolnych.


Wprowadziłam też 4 niespodzianki:
Szczęśliwa Siódemka (nowa część w okolicach lutego)
Narzędzia Bloggera (druga część w styczniu) 
Noc z Greyem (trzeci odcinek w weekend)
- Gry karciane i planszowe (w przyszłym tygodniu dostaniecie recenzję kolejnej, a w następnym tygodniu - jeszcze jednej)

Kontynuuję:
Filmowo(-premierowo)

Nie zapomniałam jednak o obiecanych:
Zakazanych Romansach i Kontrowersjach 
Poradniku Pisarza, 
których rozpoczęcie planuję na luty 2015.

A to nie wszystko! 

Planuję wprowadzić:
cykl muzyczny
- obiecany cykl o grach komputerowych 
- dodać nieco o języku angielskim jako mojej pasji; tutaj nawiązałam współpracę z wydawnictwem obcojęzycznych czasopism Colorful Media, więc przedstawię Wam też kilka gazetek po angielsku (gdy powtórzę francuski, to zaprezentuję Wam i o nim nieco informacji). 
- do recenzji filmów dodam seriale... które jednak niekoniecznie wiążą się z książkowymi pierwowzorami.

Widzicie więc, że Książkowe "kocha, nie kocha" coraz bardziej przestaje być tylko o książkach, lecz staje się blogiem kulturowym. Wciąż dominować będzie literatura, nie bójcie się! I nie będę bawić się w lifestyle. Jednak chcę spróbować czegoś więcej. Jeśli się nie sprawdzi, to odejdę od tematów. Na razie sądzę, że warto dać szansę.


Szablon, szablon, co przeplata
trochę zimy, trochę lata

Jak część z Was wie, planuję od jakiegoś czasu zmianę szablonuPracuję nad projektami nowego nagłówka i szaty graficznej, ale ciągle nie jestem zadowolona z efektu. 

Dodatkowo zauważyłam, że wraz z początkiem Nowego Roku dość wielu blogerów przeszło na proste nagłówki na białym tyle, a nie chcę, by Książkowe było kolejnym blogiem z nagłówkiem w tym samym stylu, co pół blogosfery. Z drugiej obecny jest mało czytelny i wymaga zmiany. Na pewno coś z nim zrobię, ale jeszcze nie wiem co.

I wiem, że Wam się nie podoba to, ile elementów jest na blogu. I tak dużo wyrzuciłam, ale postaram się usunąć jeszcze więcej, by Książkowe stało się przyjemniejsze dla oka :)


Tam gdzie śpiewają książki

Tak, tak, będzie więcej recenzji. Nie, nie będziemy ich śpiewać. Ani recytować. Ani malować.
Dalej będą w formie pisanej, którą chyba najbardziej lubicie, co bardzo nas cieszy :)

Za to planuję spróbować z vlogami. To szaleństwo, ale chodzi mi po głowie od pewnego czasu i chcę je w końcu zrealizować. Na początek wstawię jakieś krótkie coś na fanpejdża i jeśli się Wam spodoba, to pomyślę nad innymi filmikami. Na pewno nie będą to recenzje w formie pisanej, prędzej jakieś zestawienia TOP 5-7-10.


Księga pytań
1. Jakie wyzwania czytelnicze na rok 2015 możecie mi polecić? Szukam czegoś dodatkowego, co nie wymaga nowej książki na liście w każdym miesiącu, ale bym mogła dodać od czasu do czasu kolejny tytuł.
2. Jakich książek, filmów i seriali chcielibyście przeczytać recenzje na Książkowym?
3. Doradźcie mi z szablonem. Wolicie szablony z białym tłem czy może być jakiś wzorek, o ile treść bloga znajduje się na jednolitym tle jak obecnie? I jak z nagłówkami - nie mylą Wam się blogi, których szablony obecnie robione są na tę samą modłę? Jest sens iść w tę stronę?
4. Wolicie, gdy piszemy wspólnie czy oddzielnie?
5. Zapraszam do ankiety: https://nathalie4.typeform.com/to/qygGvN i dziękujemy tym osobom, które już wzięły udział!

4 komentarze:

 1. Sporo zmian Wam się szykuje :)

  Co do szablonu - ja jestem w trakcie poszukiwania takiego aby wszystko mi w nim pasowało, bo niestety własnego raczej nie dam rady stworzyć od podstaw. W tym temacie jestem kompletnym beztalenciem :P

  Poproszę więcej wspólnych recenzji :)

  Jeżeli chodzi o wyzwania - zapraszam do siebie :P Wampiry vs. wilkołaki: nie wymaga nowych książek, chodzi po porostu o dobrą zabawę i sprawdzenie z którą rasą zdarza się częściej obcować w trakcie lektury :P Sorry za autoprormocję :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Sporo zmian! Ankieta wypełniona. Co do recenzji - nie mam wymagań, przeczytam o wszystkim, co zrecenzujesz : D
  Szablon natomiast to chyba kwestia indywidualnego gustu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja biorę udział w dwóch wyzwaniach. Czytam opasłe tomiska i Czytam Fantastykę.
  Myślę, że zmiana szablonu to dobry poziom, tylko żeby tło postów pozostało jednolite.

  OdpowiedzUsuń

Na blogu korzystam z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności Bloga.