17 marca 2015

Pomoc dla studenta, czyli portal notatek.pl


Szukasz notatki lub materiałów do pracy na uczelnię? Nie możesz znaleźć jakiegoś zagadnienia w książce? A może masz informacje, które ciężko jest gdziekolwiek wyszukać? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, portal notatek.pl jest dla Ciebie!Technologie są dosłownie wszędzie. Obecnie mamy różnego rodzaju elektroniczne roboty, żarówki, które możemy sterować przez telefon czy nawet Internet w lodówkach. Plików z muzyką nie trzeba kupować, filmy można oglądać online, a komputery oraz laptopy coraz częściej zastępowane są przez tablety.

Zapewne już nikt z Was nie pamięta sytuacji, gdy trzeba było jeździć do biblioteki, by odrobić zadanie domowe i przepisywać z książek materiały do nauki. Mnie to jeszcze złapało. Potrafiłam spędzać godziny dzień w dzień w poszukiwaniu materiałów do albumu na historie i język polski w podstawówce. Do dziś zaglądam do czytelni i przeszukuję książki naukowe w poszukiwaniu materiałów do prac na studia. 

W dzisiejszych czasach prawie każdy człowiek posiada w domu komputer z dostępem do Internetu. Uczniowie oraz studenci korzystając z sieci bez problemu mogą znaleźć niezbędne materiały do nauki, różnego rodzaju kursy audio i wideo. Korzystanie z sieci komputerowej pozwala zaoszczędzić wiele czasu, którego większość z nas i tak ma za mało. Do tego taniej wychodzi znalezienie czegoś w sieci, niż kserowanie stron z książek. Z tego samego powodu coraz więcej ludzi przestaje drukować znalezione pomoce naukowe - dziś wybierają oni naukę na urządzeniach przenośnych.
 W poszukiwaniu notatek z materiałami, zaglądamy na strony wydziałów, fora dyskusyjne, strony swoich uczelni czy serwisy społecznościowe. I tu wracamy do braku czasu... Sam proces odwiedzenia tylu witryn i znalezienia odpowiednich materiałów wymaga nakładu czasu, który moglibyśmy wykorzystać inaczej.

Wyobraźmy sobie sytuację, gdy wchodzimy na jedną stronę internetową i za pomocą kilku kliknięć ściągamy potrzebne materiały z wykładów. Portal notatek.pl jest rozwiązaniem problemu rozproszonych notatek w sieci. Znajdziemy na nim ogromną bazę notatek z każdej dziedziny nauki, przykładowo: matematyki, biologii, czy prawa. Notatki posegregowane są według przedmiotu, wykładowcy, a nawet według uczelni. Teraz bez problemu będziecie mogli szybko i łatwo znaleźć potrzebne dla siebie pomoce naukowe.

Możemy przeglądać czyjeś materiały i dzielić się swoimi. Notatek.pl daje możliwość wspólnego tworzenia większej społeczności, która pragnie zaoszczędzić czas i poszerzyć przy tym swoją wiedzę.

Ze swojej strony polecam sprawdzenie portalu notatek.pl na własną rękę. Ma duży potencjał!

4 komentarze:

 1. Nie korzystam z takich cudow. Jestem zwilenniczka starego typu uczenia sie. Wtedy czuje, ze studiuje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. * zwolenniczką

   Nie a to jak pisać na telefonie -.-

   Usuń
 2. Ciekawy portal, jednak studia już skończyłam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze nie jestem studentką, ale może mi się ten portal przydać.

  OdpowiedzUsuń

Na blogu korzystam z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności Bloga.