24 listopada 2016

Konkursowy Czarny Piątek - konkurs blogowy #5

 
Zapraszam wszystkich gorąco do udziału w pierwszym blogowym konkursie organizowanym w ramach Konkursowego Czarnego Piątku 2016! 

~ * ~

Mam do oddania też najnowszą powieść Gayle Forman - "Zostaw mnie".
Co zrobić, by mieć szansę na wygranie książki? 
Wystarczy:
- wypełnić poniższy formularz; 
- odpowiedzieć na pytanie konkursowe w komentarzu;
- polubić fanpejdże: Książkowe Kocha Nie KochaNasz Książkowir i Wydawnictwo Prószyński i s-ka.

Regulamin ogólny do wszystkich konkursów dostępny jest tutaj.

FORMULARZ KONKURSOWY:
Zgłaszam się!
Imię i nazwisko: 
Odpowiedź:

ZADANIE KONKURSOWE:
O czy może być ta historia, oceniając po okładce? (Sprawdzam potem jakość odpowiedzi, a nie to, czy ktoś wie, o czym ona jest).

Powodzenia! :)

34 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgłaszam się!
  Anna Wrochna

  Ze zdjęcia z okładki wydaje mi się, że jest to historia kobiety, która chce zacząć nowe życie zostawiajac za sobą swojego byłego partnera.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgłaszam się!
  Imię i nazwisko:Julia Węgorowska
  Odpowiedź:
  Myślę,że może to być historia o dziewczynie, która przed czymś ucieka (być może przed wydarzeniami z przeszłości?). Znając Gayle Forman, jest to pewnie historia romantyczna (choć nie czytałam i zgaduję) i chłopak pewnie sprawi, że główna bohaterka przestanie uciekać, a zmierzy się ze swoją przeszłością. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgłaszam się!
  Katarzyna Parzątka - Lipińska
  Odpowiedź:
  Zacznę może banalnie, bo od tego, że urzekła mnie ta okładka. Przyciągnęła mój wzrok już w pierwszej chwili gdy ją ujrzałam, a w następnej moja wyobraźnia zaczęła podpowiadać mi, kim jest ta kobieta, dokąd zmierza lub (może?) przed czym ucieka? Czy w walizce trzyma coś dla siebie niebywale cennego, czy jest to dorobek jej życia, czy rzeczy naprędce spakowane, aby móc przetrwać najbliższe tygodnie z dala od własnego domu? Nie przeczę, fantastycznie byłoby przekonać się osobiście, jak bliska byłam prawdy. ;)
  Ale czy zatem okładka ma jakiś związek z tym, co w środku? Owa kobieta (dziewczyna?) być może wrzuciła właśnie do swojej walizki kilka rzeczy, które miała na podorędziu i wyruszyła przed siebie, chcąc uciec przed demonami przeszłości.
  Później skupiłam się na zdaniach, które niejako podpowiadają mi, o czym jest ta powieść - i to sprawiło, że zapragnęłam przeczytać ją jeszcze bardziej. Sama niejednokrotnie zastanawiam się nad poruszonymi na okładce kwestiami - ta historia może mnie zatem poruszyć, przenieść do innego świata, jednocześnie tak mi bliskiego a zarazem (zapewne) innego. I wiele mówią o przebiegu (a na pewno o początku)tej historii.
  Zatem postawiłabym sprawę w ten oto sposób: młoda kobieta, nie mając pojęcia skąd pochodzi, wychowywana w domu dziecka, rzucona w wir dorosłości przeżywa pewną traumę za sprawą jakiegoś mężczyzny. Mieszkając w małym miasteczku, zostaje napiętnowana przez jego mieszkańców, pakuje zatem swój skromny dorobek życia i wyrusza przed siebie z nadzieją, że dowie się zarówno tego, kim jest, jak i tego, gdzie jest jej miejsce na tym świecie...
  Jestem przekonana, że wieczory spędzone przy "Zostaw mnie" byłyby pełne niezapomnianych emocji oraz wzruszeń. Ach, a po lekturze - podejrzewam, że książkowy kac murowany! <3 :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgłaszam się !
  Imię i nazwisko : Kaja Pieńkos

  Odpowiedź : Według mnie jest to historia dwojga ludzi. Opowiada ona o tym, ze oboje się kochają jednak ona pod wpływem wypadku samochodowego nic nie pamięta, nawet tego ze jest jego żona i spędziła z nim parę pięknych lat. Na szczęście on się nie poddaje i mimo tego iż ona się polubiła i każe mu by zostawił ją w spokoju to on o nia walczy i Stara się przypomnieć jej najpiękniejsze chwile z ich wspólnego życia. Czy ona wszystko sobie przypomni i odnajdzie siebie ? Tego już nie wiem więc z wielka chęcią się dowiem. Uwielbiam książki i takiej tematyce ❤

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgłaszam się!
  Katarzyna Oleksy
  Odpowieź: Patrząc na okładkę, wiele myśli przebiega po głowie. Czy główny bohater przed czymś ucieka? A może po prostu przeprowadza się do nowego miejsca? Nigdy nie czytałam książek tej autorki, więc nie mam pojęcia jakiego rodzaju opowieści pisze. Patrząc na okładkę stawiam, że prawdopodobnie to romans. Bohater może przeprowadza się w nowe miejsce z całym swoim dorobkiem, znajdującym się w tej różowej walizce. Okładka przedstawia że kobieta idzie po torach, więc może w czasie podróży spotyka kogoś wyjątkowego. Wydaje mi się, że ta historia może opowiadać o dziewczynie która podróżuje po świecie, poznaje kogoś i zakochują się w sobie, ale pewne wydażenia z przeszłości nie pozwalają im na związek i kobieta znowu ucieka w inne miejsce. Przepiękna okładka ❤

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 8. Myślę że przedstawia taką ucieczkę przed uczuciami i emocjami. Dziewczyna, która nie pogodziła się z zaistniałą sytuacją, ale boi się także otwarcia na drugą osobę. Chciałaby wybaczyć, ale nie potrafi. Uciekając przy tym, zostawia wszystko co zostało zbudowane razem? Może zagubiona szuka jakiejkolwiek odpowiedzi, nadziei, wsparcia? I nie może uwolnić się od miłości i zranionego serca przez co poszukuje drogi do odnalezienia siebie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Młoda piękna zbuntowana rusza w daleki świat by skończyć z nudą i przeżyć niezwykłą przygodę którą zapamięta do końca swojego życia Zgłaszam się Beata Lewandowska obserwuje wasz blog

  OdpowiedzUsuń
 10. Zgłaszam się!
  Andżelika Arendarska (obserwuje jako Andżelika A - blog Ruda blondynka recenzuje)

  Według mnie po tej okładce można sądzić, że jest to historia o dziewczynie, która chce uciec od swojego obecnego życia jak najdalej, ponieważ nie czuję się tutaj najlepiej. Po prostu chce uciec przed swoim oprawcą jak najdalej i zacząć nowe życie pod nową tożsamością, by nikt nigdy jej nie znalazł.

  OdpowiedzUsuń
 11. Zgłaszam się
  Imię i nazwisko: Paulina Kowalska
  Myślę, że ta książka może być o dziewczynie/kobiecie której pewne decyzje poplątały jej życie. Ludzie z którymi do tej pory utrzymywała kontakt (nie licząc najbliższych) nie dają jej naprawić własnych błędów. Za namową rodziny pakuje najpotrzebniejsze rzeczy oraz kilka pozycji ulubionych książek i rusza w drogę. Jednak dawne życie oraz dawne ja nie pozwala się cieszyć z własnego losu.

  OdpowiedzUsuń
 12. Zgłaszam się 🙋
  Agnieszka Drygiel

  Patrząc na okładkę, sądzę, iż może to być historia o utracie głowy, miłości do walizek, nie dostrzeganiu swoich stóp, nie uważaniu podczas przechodzenia przez tory (może o wypadku komunikacyjnym?), a przede wszystkim o dekonstrukcji formy zmierzającej w kierunku symetrycznego kubizmu.

  OdpowiedzUsuń
 13. Zgłaszam się!
  Imię i nazwisko: Joanna
  Odpowiedź:
  Kobieta postanawia definitywnie opuścić swojego męża po jego niestosownym zachowaniu wobec niej. Chce by teraz dał żyć jej samej bez niego.

  OdpowiedzUsuń
 14. Zgłaszam sie !
  Wiktoria Sprycha

  Odpowiedz : ze zdjęcia na okładce moge wyobrazic sobie ze książka jest o kobiecie która zostawia za sobą przykre wspomnienia i swoje dotychczasowe życie , pragnie zmian i wyrusza w podróż swojego życia wraz ze swoją różowa torba w której znajdują sie jej ukochane rzeczy czyli ubrania i aparat .. Kobieta przez szereg rożnych zbiegów inokolicznosci stanie sie słynna fotograf :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Zgłaszam się!
  Katarzyna Handzlik
  Fanpejdże lubię jako: Katarzyna Handzlik

  O czym może być ta historia? Sądzę, że o rozstaniu z miłością swojego życia lub rodziną, a może nawet starym życiem. Rozstanie to prawdopodobnie jest planowane i bohaterka wręcz chce tego. Pragnie uciec. Od tego. Od wszystkiego.

  OdpowiedzUsuń
 16. Zgłaszam się
  Kinga Romanowicz
  Myślę, że ta historia może być o młodej dzewczynie, która chce zostawić za sobą przeszłość. Może nieudaną miłość czy przykre sytuacje.Chce wyjechać i zacząć wszystko od nowa.

  OdpowiedzUsuń
 17. Zgłaszam się!
  Joanna Walkowska

  Jak dla mnie okładka pokazuje, że to historia biednej, doświadczonej przez życie dziewczyny. Jest młoda, ma przed sobą różnorodne możliwości, ale przeszłość nie daje jej spokoju. Ucieka więc z domu, w którym byla dreczona i zaczyna nowe życie. Demony przeszlosci siedzą jednak w jej głowie i nie dają jej rozpocząć spokojnie od nowa. Gdy już wydaje jej się że jest dobrze, nagle wracają wszystkie stare lęki.

  OdpowiedzUsuń
 18. Zgłaszam się
  Anita Piesiak
  Lubię fp jako Anita Piesiak

  Czytając jedną z książek Gayle Forman jesyem prawie, że prwna iż to niezwykła opowieść. Myślę, że najważniejszą rzeczą w niej są uczucia. Patrząc na okładkę zauważam motyw podróży. Interpretuję to w następujący sposób. Zagubiona kobieta podąża trudną drogą swojego życia. Jednak różowa torba daje mi do myślenia. Uważam, że owa bohaterka będzie w stanie sobie z wieloma rzeczami poradzić. A może nawet sama udzieli komuś pomocy? To droga trudności, w której jedynum przyjacielem jest optymizm.

  OdpowiedzUsuń
 19. Zgłaszam się!
  Michalina Tetla
  Książka może być o dziewczynie która chce uciec od wszystkiego. W pewnym momencie przechodzi kryzys, na wszystkiego dość i ucieka tak aby nikt jej nie zauwazył. W pędzie bierze parę złotych, kilka nanważniejszych rzeczy, aby nie musieć dużo dźwigać i tak jak jest ubrana - ucieka, a gdy dociera do torów nie wie gdzie iśĆ dalej, więc po prostu idzie przed siebie.

  OdpowiedzUsuń
 20. Zgłaszam się!
  Michalina Tetla
  Książka może być o dziewczynie która chce uciec od wszystkiego. W pewnym momencie przechodzi kryzys, na wszystkiego dość i ucieka tak aby nikt jej nie zauwazył. W pędzie bierze parę złotych, kilka nanważniejszych rzeczy, aby nie musieć dużo dźwigać i tak jak jest ubrana - ucieka, a gdy dociera do torów nie wie gdzie iśĆ dalej, więc po prostu idzie przed siebie.

  OdpowiedzUsuń
 21. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 22. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 23. ZglasZam się
  Imię i nazwisko : Patrycja Fornal
  Odpowiedz; Oceniając po okładce, myślę, że książka jest o Kobiecie, która w swoim życiu zatraca gdzieś poczucie własnej tożsamości, może wartości i nie może odnalezc właściwego miejsca na ziemi Może się wypalila i nieradzi sobie z wieloma sprawami, dlatego bierze walizke i ucieka od szarej rzeczywistości.

  OdpowiedzUsuń
 24. Zglaszam sie marta daft
  Obserwuje jako Marta daft
  Myślę że książka ta może być o kobiecie która próbuje zmienić swoje życie i tymi słowami pragnie wyrazić wszystkie swoje uczucia

  OdpowiedzUsuń
 25. Zgłaszam się!
  Natalia Lisowska

  Ta historia jest o kobiecie, która ucieka. Ucieka pewnie od jakiś dram życiowych lub co gorsza - nieprzeczytanych książek. Tak. Te książki ją gonią i pragną, aby je przeczytała, a ona tego nie robi. Nie ma czasu. I teraz musi ucirkać, bo książki chcą ją zabić.

  OdpowiedzUsuń
 26. Zgłaszam się!
  Klaudia Stanisz
  Moim zdaniem jest to książka o kobiecie, która odkryła jakaś tajemnicę z przeszłości swojego ukochanego. Postanawia go zostawić. Kobieta stoi jednak jakby na początku torów,więc może nam to sugerować, że jednak tego nie chce; waha się, nie wie, jaką decyzję ma podjąć. Nadal go kocha, ale boi się mu zaufać.

  OdpowiedzUsuń
 27. Zgłaszam się!
  Ola Zadorożna

  Po okładce wnioskuję, że książka opowiada o dziewczynie, która chce zacząć wszystko od nowa. Możliwe, że w swoim życiu doświadczyła dużo przykrości, trudnych spraw i nie wszystko poszło po jej myśli, a teraz planuje rozpocząć życie od nowa, odcinając się od problemów. Jednak nie jest tak łatwo zapomnieć o przeszłości... A może to przeszłość nie chce zapomnieć o niej?

  OdpowiedzUsuń
 28. Zgłaszam się!
  Imię i nazwisko: Weronika Nowak
  Odpowiedź:
  Sądząc po okładce, książka może opowiadać o dziewczynie prześladowamej przez porywacza. Wykorzystuje ją, a kiedy w końcu udaje jej się uciec, szantażuje ją i grozi jej. Zrozpaczona dziewczyna próbuje uwolnić się od prześladowcy, wsiadając do pociągu jadącego gdzieś bardzo daleko z niewielkim tylko bagażem. Ma nadzieję, że w końcu będzie mogła żyć własnym życiem.

  OdpowiedzUsuń
 29. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 30. Zgłaszam się
  Katarzyna Bienkowska

  Ja bym po okładce oceniła, że to książka o kobiecie, która wybrała prawdziwa miłość, odeszła of szarej rzeczywistości szukając swojego szczęścia, ale przeszłość nie chce o niej zapomnieć....

  OdpowiedzUsuń
 31. Zgłaszam się!
  Imię i nazwisko - Joanna Aftanas
  Odpowiedź - moim zdaniem młoda kobieta dowiaduje się że jest nieuleczalnie chora, nie chce być ciężarem dla swojego narzeczonego wiec pewnego dnia ucieka od niego i od rodziny....

  OdpowiedzUsuń
 32. Zgłaszam się!
  Jesika Jaskulak
  Po obejrzeniu okładki mogę orzec,że książka będzie o dziewczynie, która ucieka napewno przed kimś co sugeruje tytuł. Dlaczego ucieka? Może ktoś złamał jej serce, a może przydarzyło jak się coś okropnego, a może chodzi po prostu o życie. Tytuł może sugerować też jej ucieczkę od dotychczasowego życia i to oni ma ją zostawić by mogła gdzieś tam daleko zacząć wszystko od Nowa.

  OdpowiedzUsuń

Na blogu korzystam z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności Bloga.