26 grudnia 2016

Rozbieramy mężczyznę!
"Męskie sprawy" - A. Jankowska, M. Pozdał


Pamiętasz fenomen trylogii o Christianie Greyu – serii, która uznana została za lekturę dla niewyżytych kur domowych po 40-stce? Jesteś przekonany, że niewielu mężczyzn spróbowało sięgnąć choćby po pierwszy tom?

~ * ~

Tytuł: Męskie sprawy
Autor: Agata Jankowska, Michał Pozdał
Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: maj 2016
Liczba stron: 306

Natalia - moja ocena: 8/10

Podobnie mocno możesz się mylić, gdy założysz, że publikację o męskich problemach przeczyta niewiele kobiet. Tytuł „Męskie sprawy” sugeruje bowiem coś na kształt poradnika dla mężczyzn, JEDNAK nadaje się po równo dla obu płci. Ponieważ kobiety interesują się tym, co Was, Panowie, gryzie i co, poza męskim katarem, utrudnia Wam życie.

Publikacja przedstawia fakty i mity na temat różnych męskich zachowań, których nie tylko kobiety nie umieją rozgryźć, ale też sami faceci lubią różnie postrzegać. Całość zaprezentowana jest w formie wywiadu między dziennikarką Agatą Jankowską a seksuologiem Michałem Pozdałem. Ona pyta, podważa, drąży, a on cierpliwie, lecz z humorem i niezbędną w temacie ironią odpowiada.

Zanim odważyłam się napisać tę recenzję i jakkolwiek skomentować to, co według pana Pozdała siedzi mężczyznom w głowie, pokazałam tę publikację osobie po właściwej dla tematyki stronie barykady. Przeczytał – tak, tak, ON - i potwierdził moją opinię. Dlatego dziś mam odwagę polecić każdej zainteresowanej osobie – czy to kobiecie, czy mężczyźnie – lekturę tej publikacji. Płeć piękna może w końcu lepiej zrozumieć potrzeby partnerów, jak i emocje ojców, braci i dzieci, zaś sami panowie skonfrontować swoje poglądy ze stanowiskiem seksuologa.

Wielkim plusem jest dociekliwość dziennikarki i stawianie odważnych pytań, na które padają rzeczowe, acz zabawnie przedstawione odpowiedzi. Poruszane zostaję tematy ze strefy tabu. takie jak fantazje seksualne, orgazmy czy masturbacja, lecz również i te bardziej uniwersalne – zdrada, zazdrość, miłość. To sprawia, że „Męskie sprawy” łamią stereotypy i przedstawiają zupełnie nowe spojrzenie na wiele spraw, które do tej pory w oczach kobiet czyniły z mężczyzn przybyszów nie z tej ziemi.

Podsumowując, gorąco polecam lekturę każdej kobiecie mającej kontakt z mężczyznami – czy to z partnerem (mąż, chłopak, kochanek), czy przyjacielem, czy też synem, ojcem lub bratem. Z pewnością zmienicie – choćby częściowo – pogląd na wiele codziennych sytuacji. Jednak, tak jak wspominałam już wcześniej, uważam, że publikacja jest równie dobrą lekturą dla panów – być może pomoże Wam zrozumieć synów i kolegów z pracy.

Dziękuję portalowi DużeKa i wydawnictwu Świat Książki za egzemplarz i zaufanie.
Recenzja opublikowana na portalu DużeKa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Na blogu korzystam z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności Bloga.