21 lutego 2017

KONKURS ROCZNICOWY - 4. urodziny bloga

21.02.2013 to magiczna data w moim kalendarzu - dzień, w którym postawiłam pierwsze kroki w blogosferze książkowej. Dziś mijają 4 lata istnienia Książkowego Kocha, Nie Kocha, dlatego mam dla Was mały konkurs - tym razem już nie z wiedzy o książkach.


Główną nagrodą jest pakiet 3 książek przedstawionych na grafice poniżej.

Co zrobić, by mieć szansę na wygranie tego kompletu? 

Wystarczy:
- wypełnić poniższy formularz; 
- odpowiedzieć na pytanie konkursowe w komentarzu;
- polubić fanpejdż Książkowe Kocha Nie Kocha (polubienie fanpejdżów sponsorów nagród będzie mile widziane: Burda Książki, WAB, Insignis

FORMULARZ KONKURSOWY:
Zgłaszam się!
Imię i nazwisko: 
Lubię fanpejdż(e) jako: 
Odpowiedź:

ZADANIE KONKURSOWE:
Napisz w komentarzu, jakie wątki (od 1 do 3) w książkach uważasz za najciekawsze LUB najnudniejsze/najbardziej schematyczne. Długość komentarza nieograniczona.

REGULAMIN OGÓLNY:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga Książkowe Kocha, Nie Kocha.
2. Sponsorami nagród są podmioty zewnętrzne (wydawnictwa Burda Książki, WAB, Insignis).
3. Nagrodą jest pakiet 3 książek: "Żyj szybko, kochaj głęboko", "Projekt Mefisto", "Assassin's Creed", przedstawionych na grafice powyżej.
4. Konkurs trwa w dniach 21.02-26.02.2017 do godziny 23:59.
5. W konkursach mogą brać udział tylko osoby mieszkające na terenie Polski.
6. Wyniki ogłoszone zostaną w ciągu 14 dni od zakończenia konkursu. 
7. Koszt wysyłki nagrody ponoszą sponsorzy nagród.
8. Wysyłka nastąpi w ciągu 4 tygodni od ogłoszenia wyników.
9. Zwycięzca wybrany zostanie na podstawie udzielonej odpowiedzi i subiektywnej oceny organizatorki.
10. Udział w konkursie oznacza akceptację niniejszego regulaminu.

Powodzenia! :)

10 komentarzy:

 1. Zglaszam sie 🙋 monika prokopiuk lubie jako monika prokopiuk Wątek milosny polaczony ze zdrada ,wątek kryminalny np zagadka zbrodnia ,fantasy np upadle anioly lub wampirki

  OdpowiedzUsuń
 2. Zglaszam sie ;)
  Imie i nazwisko : Patrycja fornal
  Lubie fanpage jako Patrycja fornal
  Odpowiedz:
  Uwielbiam ksiazki z watkiem kryminalnym.
  No bo niby dlaczego, kobieta ktora jest mila i jest przyjazna dla swiata mialaby by byc całkowitym przeciwnikiem przestępstw ? I w dodatku ma nie lubić książek w których az roi sie od różnorakich złych występków ?;D
  Bardziej oczywiscie w dużej mierze chodzi mi o poczucie tego dreszczyku emocji, niepewności i tajemniczości oraz osiągnięcie satysfakcji, gdy odgadnie się kto jest „tym złym”. ;)
  Watek kryminalny wywiera na mnie bardzo duzy efekt. Twierdze ze Można czytać obojętnie jaką książkę i zaraz odłożyć ją na półkę. Ale gdy trafi się na naprawde prawdziwą powieść kryminalną i jej dobry watek i rozwoj , to nie ma o tym mowy! Uwielbiam to całkowite zatracenie, które oferują takie książki. W pewnym momencie już sama nie wiem gdzie jestem i kim jestem, może to wszystko dzieje się mnie, nie głównym bohaterom?
  Lubię również wszelkie zagadki, które zmuszają mnie do myślenia i gimnastykowania mojej wyobraźni. Może to jednak nie ta pani zabiła tego pana? A może to w ogóle było samobójstwo? Najczęściej nie jestem w stanie dociec prawdy, mimo że czytałam w swoim życiu wiele kryminałów. Wydaje mi się, że nie ma żadnej zasady, która mogłaby nam określić schemat, który występuje w tych książkach. Bo przeciez ile ludzi, tyle jest pomysłów.
  Dlaczego ja, kobieta czytam kryminały?
  Kiedyś przeczytałam w jakimś artykule, że przeprowadzone zostały badania na ten właśnie temat. Prawda jest taka, że kobiety często czytają książki z motywami kryminalnymi w tle z czystego powodu- same nie chcą być ofiarami. Myślę, że jest w tym trochę jakiejs prawdy.
  A watek po ktory siegam najrzadziej?
  Romanse - watki milosne... A z właszcza z tłem obyczajowym! Te wszystkie rozlewiska, toskanie, odnajdywania siebie, ukwiecone okładki i kobiece emocje, wywołują u mnie wielką falę mdłości. Ble, ble, ble :D Ale no musze przyznac ze zdarzaja sie jednak takie powieści, gdzie miłość jest głównym wątkiem, które uwielbiam, kocham i uważam za najgenialniejsze na świecie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgłaszam się Marta daft obserwuję i lubię jako Marta daft 1 najlepszy motyw w książce to wszechobecna magia połączona z wątkiem miłosnym 2. Uwielbiam wszelkie nietuzinkowe połączenia wśród bohaterów i różnorodność życiowego bagażu każdego z nich 3. Zwroty akcji i lekkie dramaty ale tylko w trakcie historii zakończenia niech są z happy endem 😃

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgłaszam się jako Lustro Rzeczywistości i lubię tak samo :)
  Co do wątków mam magiczne trio: trójkąt, zdrada i choroba. Te trzy motywy niestety zazwyczaj występują razem. Mało tego, są tak przewidywalne że krew mnie zalewa po 20 stronach, ale czytam dalej, bo wciąż liczę na to, że jednak trójkąt okaże się czworokątem, zdrada będzie dotyczyła zjedzenia czekoladowych ciasteczek,a śmierć dotknie głównego bohatera. Niestety okazuje się, że autorki nie mają tak wybujałej wyobraźni i robią wszystko po staremu, czyli on zdradza ją z najlepszą przyjaciółką, umiera ktoś bliski (przyjaciel gej), a całość kończy słodki jak pupa tęczowego jednorożca happy end ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgłaszam się
  Kasia Płaza
  Lubie jako Kasia Płaza
  Moim najulubieńszym wątkiem jest wątek miłosny oraz gdy wystepuja istoty nadnaturalne. Lubię czytać o miłości silniejszej od śmierci, no bo powiedzmy szczerze jaka romantyczka ma coś przeciwko szczęśliwym zakończeniom albo wiecznej miłości :) od zawsze fascynowały mnie zwierzęta dlatego z wielką miłościa i chęcią sięgam po książki gdzie występują wilkołaki. Kto nie lubi czytać o przystojnych seksownych mężczyznach i do tego umiejących zmieniać swoją formę? Podoba mi się w nich także to ze wybierają sobie partnerkę na całe życie wiec nie mogą jej zranić zdradzić tylko są sobie wierni a w tych czasach czasami trudno o taki związek, czasami wciąż mam nadzieje ze to nie jest tylko fikcja literacka i tez kiedyś spotkam swojego mate- bratnią duszę z którą będę mogła porozumiewać się w myślach :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ok, odtwarzam mój komentarz, który gdzieś zniknął ��
  Zgłaszam się!
  Anita Tanaś
  Lubię jako Anita Tanaś
  Odpowiedź: wątki najbardziej schematyczne moim zdaniem, co nie oznacza najnudniejsze....
  1. Ona jest z dobrego domu, bogata, dobra, on jest biedny, zły albo narkomanem. Zakochują się w sobie, po wielu problemach udaje im się być razem i on się dla niej zmienia- oczywiste, ale jakie urocze, wzruszające i trochę nierealne ��
  2. Ona cierpi po stracie lub po krzywdzie, która spotkała ją w przeszłości, on również cierpi i nie chce nikogo pokochać, ale poznaje ją i wszystko przestaje się liczyć i mimo trudności postanawiają być razem...
  3. Ostatnio mam wrażenie, że autorzy, aby wzbudzić uczucia czytelników BACH!!! zabijają, uśmiercają ją albo jego, którzy również się pokochali mimo przeciwności losu....Czy naprawdę nie można w inny sposób wycisnąć z nas łez!!??!!��
  Kurczę, coś jeszcze mi chodzi po głowie, ale nie mogę sobie przypomnieć...🤔

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgłaszam się!
  Obserwuję i lubię jako: Izabela Szymańska

  Uwielbiam wątki w których pojawia się tajemniczość połączona z miłością.
  1. Na początku tkwi coś o czym nikt nie wie, jak sekret, którego nikt z początku nie odkrywa.
  2. Nagle niespodziewanie zjawia się ktoś. Zakrada się do czyjegoś serca, tuli słowami, uspokaja dotykiem, spojrzeniem rozbiera i milczeniem zdobywa.
  3. Przemiana od dziewczyny która ginie w świetle normalnych ludzi poprzez zabijającą ją obojętność. Wiecie takie przypadkowo poznani, przypadkowo zagubieni, miłością "naprawieni".
  Chodzi o takie emocje i po części o taki mroczny, niebezpieczny i niepokojący plan, który wbudzi zaskoczenie i wywoła gęsią skórkę w czytelnikach. Gdzie bohaterowie stworzą niezwykła atmosferę a wciągająca fabuła zapewni obraz intrygi, dreszczyk emocjii, bolesną prawdę i ogromną przestroge. Taką miłość, która jednocześnie buduje, ale niszczy, gubi i zaślepi człowieka. A poprzez pojawienie się kogoś,  zostanie odkryta na nowo. Tylko w inny sposób pokazana, mniej brutalny, ale ciągle będzie taka sama silna i nieobliczalna.
  :)))

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgłaszam się!
  Bernadeta Rohda
  Obserwuję fp jako Bernadeta Rohda

  W książkach najbardziej urzekają mnie wątki:
  1. Miłosne.Miłość jest tak silnym uczuciem, które potrafi zmienić zło w dobro. Lubię czytać jak między bohaterami rozwija się namiętność, pożądanie, uczucie miłości. Często poprzedzona jest ona trudnymi doświadczeniami,wszelkimi trudami, lecz z reguły zawsze te historie kończą się dobrze. Czasami w książkach odnajduję odzwierciedlenie własnych doświadczeń związanych z miłością.
  2. Uwielbiam wątki przygodowe:wszelkie wyprawy w nieznane miejsca, poszukiwanie skarbów,realizację marzeń głównych bohaterów. Do tego często bogato opisana słowami sceneria sprawia że sama czuję się jak bohaterka danej książki.
  3. Kocham wątki historyczne bo dzięki nim poznaje prawdziwe historię, które miały kiedyś miejsce, poznaję bohaterów, którzy oddawali życie za ojczyznę.Kształtuje się wtedy moja tożsamość narodowa,odkrywam swoje korzenie ale i też poznaję historię innych krajów i narodowości. Dzięki takim historycznym książkom trwa pamięć o tym co było.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 10. Zgłaszam się! Paulina Turska, lubię jako Paulina Turska. Za najbardziej nudny uważam wątek miłosny między jakąś skromną bohaterką, często nawet nie bardzo ładną a chłopakiem zbuntowanym, silnym, niezależnym. Najgorsze są jej użalania się nad sobą!

  OdpowiedzUsuń

Na blogu korzystam z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności Bloga.