24 czerwca 2013

[Nat] Stosiska! wyprzedażowe z lutego, urodzinowe z kwietnia, imieninowe z lipca (już dziś odebrane jako wcześniejszy prezent) i wymianowe

Uff, jak w tytule, trochę chcę Wam tych moich zdobyczy przedstawić. Przymierzałam się do kilku od dawna, ale nigdy nie miałam dość czasu, by usiąść i na spokojnie porobić zdjęcia i spisać tytuły. W końcu przed wyjazdem się zmobilizowałam i... oto kilka stosików z tego półrocza :)
UWAGA! WSZYSTKIE Z WYPRZEDAŻY! :)

Stosy lutowe 
- całościowo z wyprzedaży w Auchanie z książkami po 6 i 10 zł1. Jandy Nelson - "Niebo jest wszędzie" - słyszałam o niej same dobre opinie, więc cieszę się z zakupu.
2. Stacia Kane - "Opętany demon" - trzeci tom serii, z której brakuje mi ciągle tomu pierwszego "Osobiste demony", ale zamówiłam go już w Internecie za 7 zł.
3. Stacia Kane - "Nieświęta magia" - drugi tom serii; czytałam go kiedyś w oryginalnej wersji, nie znając pierwszej części i dzięki temu postanowiłam polować na okazje w polskich księgarniach. Znalazłam tylko ten tom na promocjach, ale dwóch pozostałych wytrwale szukam.
4 i 5. Marjorie M. Liu - "Pocałunek łowcy" i "Dziki płomień" - też z okazji. Brakuje mi drugiego tomu, ale też już widziałam go za śmieszne pieniądze do kupienia, so I should have it soon :)
6 i 7. Jayne Castle - "Łowca miłości" i "Promień srebra" - trzeci i czwarty tom serii. Też nie umiałam odpuścić, skoro obie książki po 6 zł.
8. Jessica Bendinger - "Siedem promieni" - miałam kiedyś tę książkę z inną okładką, ale sprzedałam bez przeczytania. Dorwałam za 5 zł i postanowiłam dać jeszcze jedną szansę.
9. Penny Blubaugh - "Mrok kwiatów" - okładka zapowiada coś banalnego, ale zobaczymy.
10. Laura Wright - "Wieczne pragnienie" - powinno mi się podobać, ale czas pokaże.


11. Jennifer Murgia - "Gwiazda anioła" - zaczęłam czytać i trudno mi przebrnąć.
12. Kim Harrison - "Umarli czasu nie liczą" - seria o Zapadlisku była taka boska, a to jest okropieństwem. Niedługo skończę czytać.
13, 14 i 15. Christine Feehan - "Mroczny blask", "Mroczne wyzwanie" i "Mroczny płomień" - 3, 5 i 6 tom serii. Wzięłam, bo zawsze chciałam mieć Feehan na półkach. I mam już prawie całą! :)
16 i 17. Alexandra Ivy - "Kiedy nadciąga ciemność" i "Nieujarzmiona ciemność" - nie zapomnę, jak wypożyczyłam kiedyś drugi tom serii i z miejsca się w nim zakochałam. Stąd wzięło się pragnienie, by mieć całą serię w domu i móc po nią sięgnąć w każdej chwili... :) I obecnie brakuje mi tylko najnowszego tomu.
18, 19 i 20. Lara Adrian - "Potęga północy", "Popioły północy" i "Welon północy" - zawsze kojarzyłam tę autorkę z Alexandrą Ivy, więc poszłam za ciosem.
21. Ted Dekker i Enir Healy - "Kiss" - mieli mnie po angielskim tytule i cenie 7 zł.


22. Lili St. Crow - "Inne anioły" - zakupiona z ciekawości :)
23. Jocelynn Drake - "Dni mroku. Księga 2. Łowca ciemności" - mam pierwszy tom, chociaż nieczytany. Drugi kupiłam dlatego, że zazwyczaj jeśli wiem, że coś jest serią, a pierwszy tom może mi nie przypaść do gustu, kupuję też tom drugi, by ewentualnie móc zmienić zdanie o serii lub też się w nim utwierdzić.
24, 25 i 26. Amy Meredith - "Polowanie", "Gorączka" i "Zdradzona" - "Cienie", czyli tom pierwszy, nie są takie złe, więc postanowiłam wydać te 18 zł na resztę serii.
27. S.C. Ransom - "Błękitna miłość" - książka z wymiany przyszła do mnie lekko podniszczona, więc postanowiłam kupić sobie nowiutką za 9 zł.
28. Amanda Hocking - "Przywrócona" - pierwszy tom nie jest wybitny, ale znowu... 10 zł, więc wzięłam.
29. Carrie Vaughn - "Wakacyjne noce Kitty" - znowu mam pierwszy i drugi tom, a nie czytałam ich, zanim kupiłam trzeci za 7 zł na wyprzedażach i czwarty za 10 zł na Warszawskich Targach Książki. Ale czuję, że się nie zawiodę :)
30 i 31. Richelle Mead - "Córka burzy" i "Królowa cierni" - jedyne egzemplarze tej serii w koszykach we wszystkich Auchan w Warszawie. Oba znalezione w jednym z nich po 10 zł za sztukę. Książki, na które polowałam od wielu miesięcy! :)32. Chloe Neill - "Piątkowe noce wampirów" - od dawna polowałam na tę serię. To akurat drugi tom, ale pierwszy dorwałam niewiele później.
33. Sherrilyn Kenyon - "Rycerz ciemności" - uwielbiam autorkę :)
34, 35 i 36. Rachel Caine - "Wampiry z Morganville. Księga 4",  "Wampiry z Morganville. Księga 5" i "Wampiry z Morganville. Księga 6" - mam miłe wspomnienia dot. pierwszych dwóch ksiąg tej serii, które czytałam jeszcze jako cztery oddzielne tomy świeżo po wydaniu, więc nie mogłam się powstrzymać.
37.  Kim Harrison, Kelley Armstong i inni autorzy - "Randki z piekła" - mam inne książki z tej serii, więc uzupełniłam kolekcję.
38. Jeri Smith-Ready - "Odcień fioletu" - gdybyście widzieli moją euforię na widok tej książki za 7 zł. Polowałam na nią niewiarygodnie długo.
39. Cate Tiernan - "Płonący stos. Księga 2" - tak, mam pierwszy tom, którego nie czytałam, ale znowu 7 zł.Miałam z wyprzedaży więcej tytułów, ale już poszły na wymianę.Stos urodzinowy
- z kwietnia - wszystkie książki z promocji na Merlinie :)

1. Gail Carriger - "Bezduszna" - od dawna poluję na całą serię, więc dorwałam pierwszy tom od razu, jak zobaczyłam cenę 15 zł.
2 i 3. Tricia Rayburn - "Syrena" i "Głębia" - księgarnia sprzedawała "Syrenę" tylko z pakiecie z tomem drugim, więc zaryzykowałam.
4. Cassandra Clare - "Miasto zagubionych dusz" - must have! :) Mam wszystkie inne książki autorki i uwielbiam sagę o Darach Anioła, nie będę tego ukrywać. Co prawda przerwałam lekturę po trzecim tomie, ale w wolnej chwili chcę usiąść do reszty.
5. Dee Shulman - "Gorączka" - ciekawy opis, piękna okładka, ale recenzje średnie -> mam nadzieję, że nie będzie zbyt źle.
6.  Eva Voller - "Magiczna gondola" - muszę jak najszybciej przeczytać, bo mnie ciągnie do nowości wydawniczej tej autorki.
7. Lauren Oliver - "Pandemonium" - z okazji targów w maju kupiłam tom 3, a tutaj jeszcze z kwietnia pięknie wydany tom 2. Martyna wszystkie Wam już recenzowała ("Delirium", "Pandemonium", "Requiem") i w sumie przez jej zachwyt nie umiem doczekać się wolnej chwili na przeczytanie całej trylogii.
8 i 9. Celine Kiernan - "Królestwo cieni" i "Zbuntowany książę" - tom pierwszy mam od dawna i w sumie od niego polubiłam tę serię, więc musiałam mieć ciąg dalszy za śmieszne pieniądze.

10. Julie Kagawa - "Żelazny król" - od dawna byłam ciekawa tej autorki i jej powieści.
11 i 12. Meg Cabot - "Porzuceni" i "Świat podziemi" - jeszcze w styczniu miałam obie książki, ale posłałam na wymianę z nieznanych mi przyczyn. Potem mi ich zabrakło, więc odkupiłam obie za 30 zł. Na jesieni wychodzi trzeci tom :)
13. Lara Adrian - "Przebudzenie o północy" - już się rozpisywałam.
14. Kerrelyn Sparks - "Anioły i wampiry" - jak ja uwielbiam tę serię! Od pierwszego tomu, który do domu przyniosła moja kochana mama, jestem wierną czytelniczką. Już zamówiłam 11 tom, który wychodzi w najbliższy czwartek i mam nadzieję, że najpóźniej w piątek będę mogła go odebrać.
15 i 16. Alexandra Ivy - "Odwieczna ciemność" i "Smak ciemności" - już się rozpisywałam.
17. Chloe Neill - "Niektóre dziewczyny gryzą" - już się rozpisywałam.
18. Christine Feehan - "Mroczne pożądanie" - już się rozpisywałam.
19. Kimberly Derting - "Przysięga" - jestem ciekawa tej powieści i wciąż nie rozumiem, czemu wydano ją pod dwoma tytułami.


Stos wymianowo-kupno-konkursowy


1. Lee Carroll - "Królestwo czarnego łabędzia" - z wymiany na LC.
2. Melissa Marr - "Opiekunka Gróbów" - wygrana w konkursie u wydawnictwa Replika.
3. Susan Ee - "Angelfall" - zakupiłam wraz z prezentem imieninowym dla siostry.
4 i 5. Gena Showalter - "Mroczna więż" i "Mroczna żądza" - brakowało mi obu tomów. Niebieski zdobyłam na wymianie na LC, a zielony na bazarku za 10 zł.
6. Suzanne Collins - "Kosogłos" - nie mogłam doczekać się trzeciego tomu z biblioteki, więc wymieniłam się od razu, gdy tylko dojrzałam tę książkę na LC. Jeśli jesteście ciekawi naszej opinii o tomie pierwszym, zapraszam tutaj.
7. Kerstin White - "Paranormalność" - miałam kiedyś wypożyczoną z biblioteki i zaczęłam czytać, ale niestety czas nie pozwolił mi skończyć, więc chętnie się na nią wymieniłam na LC.
8. Brodi Ashtion - "Podwieczność" - w końcu odebrałam zamówienie w Empiku. Szkoda, że nie było w nim też "Pragnienia wyzwolonego", bo wydawnictwo spóźnia się z wydaniem, ale cieszę się, że mam chociaż tę książkę.Książki z poniższego zdjęcia są w większości rodziców, ale pochodzą z wymian lub były kupione w maju i czerwcu, więc pokazuję :)

9. U. Jarosz, J. Gracz - "Ona i on. Całkiem zwyczajna historia"
10. James Hamlton-Paterson - "Dyskretny urok Fernet Branca"
11. Jane Graves - "Mąż z ogłoszenia"
12. Carole Matthews - "Z tobą lub bez ciebie"
13. Jessica Hart - "Kronika ślubnych wypadków"
14. Trish Wylie - "Kto się śmieje ostatni"
15. Mariola Zaczyńska - "Jak to robią twardzielki"
16. Rachael Jerron - "Serce nie sługa"
17. Cherrie Lynn - "Do szaleństwa" - tę książkę na pewno mamie podbiorę. Chociaż ilość książek, jakie Amber wydaje w tej serii i jakie ma zamiar wydać w najbliższych miesiącach, jest zastraszająca! Nie wiem już, skąd brać pieniądze.
18. Carrie Karasyov - "Klub niewiernych żon"
19. Shari Low - "Cała nowa ja"
20. Rallison - "Prawie dobra wróżka"
21. Janet Evanovich - "Jak upolować faceta. Po pierwsze dla pieniędzy" - ta akurat dla mnie. Mama czytała i jej się nie podobała, ale zdążyła oddać, zanim ja się do niej dobrałam, więc skorzystałam z promocji w Glamour i kupiłam książkę z gazetą za 10 zł. PS. W środku artykuł o Matcie Boomerze - jedynym właściwym odtwórcy roli Christiana Greya w ekranizacji.
22. Jill Shalvis - "Oczarowana"
23. Agnieszka Lingas-Łoniewska - "W zapomnieniu" - podarowana jakiś czas temu przez autorkę z dedykacją.
24. Ellen Alpsten - "Caryca"
25. Monika Jaruzelska - "Towarzyszka Panienka" - tata poleca, więc pewnie spróbuję.
26. Benedykt Chmielowski - "Nowe Ateny. Traktat dubitantius"
27. Leszek Kołakowski - "Mini-wykłady o maxi-sprawach"

I promocje w Saturnie :)

28. Sheila Roberts - "Słodsze niż czekolada"
29 i 30. Ewa Stec - "Polowanie na Perpetuę" i "Romans z trupem w tle"
31. Stephanie Chong - "Zmysłowa gra"
32. Anna Davis - "W blasku diamentów"
33. Iwona Słabuszewska-Krauze - "Ostatnie fado"
34. Andrew O'Hagan - "Rozważania psa Mafa i jego przyjaciółki Marilyn Monroe"
35. Rina Frank - "Bardziej niż wczoraj"
36. Melanie Gideon - "Żona_22"
37. Andres Pascual - "Kompozytor burz"
Stos imieninowy
- odebrany dosłownie dzisiaj! :)

1. Avery Williams - "Miłość alchemika" - spodobało mi się, więc zakupiłam. Recenzja się pisze.
2. H.P. Lovecraft - "Zew Cthulhu" - zamówione dla siostry.
3, 4 i 5. Ilona Andrews - "Magia kąsa", "Magia uderza" i "Magia krwawi" - wiem, nie ma drugiego tomu. Merlin niestety go nie miał, a szkoda, bo mam go właśnie wypożyczonego z biblioteki i zakochałam się w tej serii na dobre. Mam nadzieję, że jeszcze Was zdążę uraczyć recenzją pierwszego tomu przed wyjazdem.
6 i 7. Kerstin Gier - "Błękit szafiru" i "Zieleń szmaragdu" - kiedyś Wam obie książki pokazywałam jako własność biblioteki. Dziś mam własne egzemplarze. Nie możemy się z Martyną zebrać do wspólnej recenzji (podobnie z Greyem i kontynuacją "Igrzysk śmierci"). W wakacje zrecenzujemy na pewno!
8. Carrie Ryan - "Śmiercionośne fale" - pamiętacie, jak psioczyłam na bylejakość pierwszego tomu (jeśli nie, recenzja jest tutaj)? Cóż, coś w tej serii jest, co sprawiło, że chciałam mieć w łapkach drugi tom. Pierwszy dostanę z wymiany w lipcu, by dopełnić kolekcję.
9. Aneta Jadowska - "Bogowie muszą być szaleni" - pierwszy tom był niezły, więc drugi z chęcią przeczytam.
10 i 11. Sylvia Day - "Dotyk Crossa" i "Płomień Crossa" - yey, w końcu mam te książki! A niedługo wychodzi trzeci tom (już mam zamówiony).

12. Patricia Briggs - "Zew księżyca" - w końcu mam tę książkę. Brak w bibliotece, nikt znajomy nie miał... ale i tak ją zdobyłam :) Tym sposobem mam pierwsze dwa tomy.
13. J.R. Ward - "Mroczny kochanek" - j.w.
14 i 15. James Dashner - "Więzień labiryntu" i "Próby ognia" - powiedzcie mi, że warto czytać te dwie pozycje, proszę! Kupiłam pod wpływem mnóstwa pochlebnych opinii, ale czy ta seria jest naprawdę tak dobra?
16. Asia Greenhorn - "Silver" - w maju dorwałam tom pierwszy, a dziś dostałam drugi. Nie mogę się doczekać lektury obu :)

Uff, w końcu całość! A w tym tygodniu dojdą jeszcze książki, które odbieram z antykwariatu oraz ten wspomniany 11 tom serii "Love at Stake". Mam nadzieję, że dorwę też  "Pragnienie wyzwolone" w dniu wydania.

Które z moich zdobyczy Was interesują i które możecie polecić? :)

I na koniec - nuta na wakacje.34 komentarze:

 1. Uwielbiam oglądać takie stosiki :) Gratuluje nabytków i łączę się w książkoholizmie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książkoholizm to najlepsze uzależnienie, jakie istnieje :p

   Usuń
 2. Matko! Nie jestem w stanie zliczyć ile pozycji chciałabym Ci podkraść.
  Napisz mi koniecznie wrażenia po przeczytaniu "Więźnia labiryntu", bo odkąd dowiedziałam się, że mój ukochany Dylan O'Brain zagra w tym filmie, jest to mój książkowy MUST HAVE :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę mi się nazbierało ;) Przejmij w końcu mój nałóg i zaglądając do księgarni internetowych każdego tygodnia, to wyłapiesz boskie promocje :)

   Usuń
  2. Dlatego rozpoczęłam nowy cykl wpisów z promocjami :)

   Usuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Miłego czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Aż mi ślinka pociekła! Same perełki, no może poza "Siedmioma promieniami" - nie podobała mi się..

  in-corner-with-book.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiele z tych książek sa warte uwagi, ale mnie wyjątkowo wciągnął 'Zew Cthulhu', istne arcydzieło! c:

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli książka jest rzeczywiście dobra :) Przeczytam jak tak, gdy siostra skończy.

   Usuń
 7. Jejku! Ile książek! Bardzo, bardzo ci zazdroszczę! Życzę miłego czytania, na pewo będzie go dużo :)\
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Wohohoho ;D
  Dużo w tym Auchanie nakupowałaś :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Raaaaany ile cudownych pozycji! Jak ja Ci zazdroszczę serii Ilony Andrews! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie masz pojęcia, jak długo na nią polowałam :)

   Usuń
 10. Jestem pod wrażeniem. Będziesz miała co czytać w wakacje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie będę miała. Już ogłosiłam, że na dwa tygodnie wakacji zabieram 15 książek.

   Usuń
 11. O kurczę ile książek! Ja bym tyle przez rok nie uzbierała. Zazdroszczę ;)
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też nigdy jeszcze tyle nie uzbierałam przez rok. Ale tak to jest, jak się człowiek nudzi ;)

   Usuń
 12. Serię o Stephanii Plum polecam gorąco! Mam wszystkie dotychczasowe części u siebie na półeczce<3
  A ogólnie mówiąc... Natalia zaszalałaś! :D Miłej lektury życzę w takim razie!:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, dzięki :) W ostatnim półroczu złapałam chorobę zwaną szaleństwem książkowym. Pożyteczna rzecz :)

   Usuń
 13. mój Boże jakie cudowne !!! Zazdroszczę tylu perełek !

  OdpowiedzUsuń
 14. Jakie piękne stosiska!! Aż mi ślinka cieknie. xD

  OdpowiedzUsuń
 15. duuuuży stos me gusta :)
  "Niebo jest wszędzie" polecam, "Gwiazdy anioła" - wręcz przeciwnie, "Błękitna miłość" była całkiem sympatyczna tak samo "Kosogłos", "Inne anioły" trochę mniej, tak samo jak "Porzuceni". "Magiczna gondola" znośna, ale rozczarowała mnie. "Pandemonium" kocham, "Gorączkę" tylko uwielbiam i tak samo Trylogię Czasu. "Królestwo czarnego łabędzia" to niestety DNO.... a "Angelfall" zazdroszczę :)

  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 16. Same cudowne tytuły! Zazdroszczę. :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Ojej... niesamowite stosiki:D

  OdpowiedzUsuń
 18. Ile książek! Ale zazdroszczę! :D Generalnie uwielbiam książki wydawnictwa Amber, a widzę że masz ich naprawdę dużo. Czytałam "Bezduszną" i bardzo mi się podobała, rozglądam się za dalszym ciągiem tej serii. Czytałam także "Paranormalność", wg mnie szału nie robi, ale można się przy niej rozerwać. Książki Christine Feehan wspominam raczej niemiło, pomimo tego że przeczytałam kilka tomów, kompletnie nie przypadły mi do gustu. Mam w domu serię o Kitty, i choć początkowo podchodziłam do niej sceptycznie, teraz myślę, że warto ją przeczytać. Pozostałe książki kojarzę z okładki, niektóre mam nawet na półce, ale nie miałam jeszcze okazji się z nimi zapoznać, więc czekam na recenzje :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurczę, a ja niemal całą Feehan zdążyłam uzbierać. Mam podobnie z serią o Kitty. A ogółem co do książek Amber - co pół roku są w hipermarketach promocje na nie, więc poluj! :)

   Usuń
 19. Wow! Tyle książek, które chciałabym mieć! Zazdroszczę i życzę miłej lektury ;)

  OdpowiedzUsuń
 20. Nie ma to jak zapłon :D szukałam zdjęcia 1 części serii o Kate Daniels i prosze :P znalazłam się u Ciebie.. jak ja Ci zazdroszczę tych książek :D szukam po taniości, ale strasznie ciężko je znaleźć;/

  OdpowiedzUsuń

Na blogu korzystam z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności Bloga.