29 lipca 2013

Zapowiedzi sierpniowe

Przynosimy Wam dzisiaj kilka zapowiedzi na sierpień, których wyczekujemy z rosnącą ciekawością :)


Tytuł: Dziewczyna w stalowym gorsecie
Autor: Kady Cross
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Premiera: 30.08.2013
Opis: Skrzyżowanie epoki wiktoriańskiej z X-Menami
Blaski i cienie wiktoriańskiej Anglii
Szesnastoletnia Finley Jayne nie ma nikogo i niczego za wyjątkiem pewnej rzeczy, która znajduje się w jej wnętrzu.
Ciemna strona bohaterki sprawia, że jest ona zdolna zabić. W dodatku bardzo mocnym ciosem. Tylko jeden człowiek widzi magiczną aurę otaczającą dziewczynę.
Powieść osadzona w XIX wiecznej Anglii, która przenosi czytelnika w świat pełen przygód.

 ________________________________________________________________
Ta książka może nie tyle mnie interesuje, ale lubię ją, a że wychodzi filmowe wydanie, to warto Wam o nim przypomnieć. A nuż ktoś z Was będzie chciał po nią sięgnąć.
Tytuł: Miasto kości
Autor: Cassandra Clare
Wydawnictwo: MAG
Premiera: 14.08.2013
Opis: Tysiące lat temu, Anioł Razjel zmieszał swoją krew z krwią mężczyzn i stworzył rasę Nephilim, pół ludzi, pół aniołów. Mieszańcy człowieka i anioła przebywają wśród nas, ukryci, ale wciąż obecni, są naszą niewidzialną ochroną. Nazywają ich Nocnymi Łowcami. Nocni Łowcy przestrzegają praw ustanowionych w Szarej Księdze, nadanych im przez Razjela. Ich zadaniem jest chronić nasz świat przed pasożytami, zwanymi demonami, które podróżują między światami, niszcząc wszystko na swej drodze. Ich zadaniem jest również utrzymanie pokoju między walczącymi mieszkańcami podziemnego świata, krzyżówkami człowieka i demona, znanymi jako wilkołaki, wampiry, czarodzieje i wróżki. W swoich obowiązkach są wspomagani przez tajemniczych Cichych Braci. Cisi Bracia mają zaszyte oczy i usta i rządzą Miastem Kości, nekropolią znajdującą się pod ulicami Manhattanu, w której leżą zmarli Łowcy. Cisi Bracia prowadzą archiwa wszystkich Łowców Cieni, jacy kiedykolwiek żyli. Strzegą również trzech boskich przedmiotów, które anioł Razjel powierzył swoim dzieciom. Jednym z nich jest Miecz. Drugim Lustro. Trzecim Kielich. Od tysięcy lat Cisi Bracia strzegli boskich przedmiotów. I było tak aż do Powstania, wojny domowej, pod przywództwem zbuntowanego Łowcy, Valentine'a, który niemal na zawsze zniszczył tajemny świat Łowców. I mimo że od śmierci Valentine'a minęło wiele lat, rany, jakie zostawił, nigdy się nie zabliźniły. Od Powstania minęło piętnaście lat. Jest upalny sierpień w tętniącym życiem Nowym Jorku. W podziemnym świecie szerzy się wieść, że Valentine powrócił na czele armii wyklętych. A Kielich zaginął...

 ____________________________________________________

Tytuł: Reguły uległości

Autor: Gina L. Maxwell

Wydawnictwo: Amber
Premiera: 14.08.2013
Opis: Ona ma siedem zasad, których za wszelką cenę zamierza się trzymać. On ma siedem dni (i nocy), by je wszystkie złamać... "Reguły uległości" to drugi tom erotycznej serii zapoczątkowanej "Edukacją Kopciuszka". Prokurator okręgowy Vanessa MacGregor jest osobą niezwykle konkretną i praktyczną, głęboko przekonaną, że szczęście da się zaplanować w punktach. By zapewnić sobie wymarzoną przyszłość, zamierza przestrzegać siedmiu zasad. Kiedy jednak jedzie na Hawaje, aby zorganizować ślub swojej najlepszej przyjaciółki Lucie, okazuje się, że ten niezawodny plan może legnąć w gruzach. A wszystko za sprawą seksownego mistrza mieszanych sztuk walki... Jackson "Jax" Maris zajmuje się głównie surfingiem i treningami. Aż do chwili, kiedy przez jedno nieopatrzne kłamstewko zaczyna udawać narzeczonego Vanessy, przyjaciółki swojej młodszej siostry. Para wspólnie nocuje w romantycznym bungalowie i... sprawy przybierają gorący obrót. Choć Jax z całą pewnością nie mieści się w długoterminowych planach Vanessy, ma siedem dni - i siedem nocy - by zburzyć każdą z jej siedmiu zasad.

 ________________________________________________________________

Tytuł: Przeznaczona, by czuć


Autor: Indigo Bloom
Wydawnictwo: Czarna Owca
Premiera: 28.08.2013

Opis: On otworzył jej umysł. Teraz ona musi naprawdę poczuć...
Kochanek psycholog Alexandry Blake, Jeremy Quinn, przebudził ją seksualnie. W świecie bohaterki zapanowała jednak niepewność, gdy porwano ją w Londynie.
Jeremy rzuca się w rozpaczliwy pościg za miłością swojego życia, zaś Alexandra zostaje uwikłana w niebezpieczną grę, która rozgrywa się w cieniu. Porywacze chcą ją wykorzystać dla poznania najgłębszych zagadek kobiecej seksualności, a Alexandra nie może im uciec...Tylko czy tego chce?
Do czego Alexandra się ucieknie, by zaspokoić swoją ciekawość i pragnienia? Czy gra posuwa się zbyt daleko, czy też nadal warto w nią grać?

  ________________________________________________________________
Tytuł: Przez bezmiar nocy
Autor: Veronica Rossi
Wydawnictwo: Otwarte
Premiera: 26.08.2013
Opis: Przeżyli eterowe burze, ale czy ich uczucie przetrwa bezmiar nocy?

Po miesiącach rozłąki Aria i Perry znów są razem, lecz ich wspólna przyszłość jest niepewna. Perry, nowy Wódz Krwi plemienia Fal, musi walczyć o zaufanie swoich ludzi. Aria zaś prowadzi sekretną misję. Do tego gwałtowność burz eterowych się nasila, a niekończący się półmrok spowija ziemię. Aria i Perry mają coraz mniej czasu, by odnaleźć Wielki Błękit. Czy zdążą, zanim bezlitosny żywioł zniszczy ich świat i marzenia o wspólnej przyszłości?

Wyjątkowo mało tych pozycji tym razem, ale to dobrze, bo we wrześniu kilka wydawnictw szykuje wieeeelkie niespodzianki i teraz powinniśmy obciążyć portfele na zaś. Które z podanych pozycji Was ciekawią?

12 komentarzy:

 1. Czekam na pierwszy tytuł, a Przez bezmiar nocy będzie mnie interesowało gdy przeczytam tom pierwszy i się zachwycę... o ile się zachwycę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tym "Przez bezmiar nocy" podobnie u mnie, na razie czytam i mi się podoba, więc po drugi tom chyba też sięgnę ;)

   Usuń
 2. Przyznam się, że żaden mnie nie interesuje. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Najbardziej nie mogę się doczekać pierwszej i ostatniej zapowiedzi :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak na razie nic ciekawego dla siebie nie widzę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czekam, czekam : )


  Pozdrawiam, obserwuje i zapraszam do siebie.
  http://naszksiazkowir.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Czekam na pierwszą i ostatnią pozycję. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajne zapowiedzi. Szykuje się dużo fajnych książek w najbliższym czasie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Może kiedy nie będę miała nic ciekawego do czytania (co w sumie jest praktycznie niemożliwe), to sięgnę po obie powieści erotyczne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie spodziewam się po nich niczego wielkiego, szczególnie po "Przeznaczonej, by czuć", ale jestem ciekawa tych kontynuacji.

   Usuń
 9. 'Dziewczyna w stalowym gorsecie', to chyba coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń

Na blogu korzystam z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności Bloga.