21 lutego 2016

3 lata Książkowego Kocha, Nie Kocha
- podziękowania i opinie czytelnikówW życiu każdego blogera nadchodzi taki moment, że zatrzymuje się, ogląda za siebie i zastanawia nad wszystkim, co udało mu się osiągnąć. Dla mnie takim momentem jest każda rocznica bloga. W tym roku jednak naprawdę odjęło mi mowę. I to wszystko dzięki Wam - Czytelnikom.
~*~


Długo zastanawiałam się, co chcę zawrzeć w tym wpisie. Nie chciałam powtarzać tego samego, co w zeszłych latach. Zależało mi na tym, by napisać Wam coś całkowicie nowego, czego jeszcze nie czytaliście. W końcu postanowiłam, że rzucam plany w kąt i tworzę ten wpis po prostu prosto z serca.

1. Po pierwsze - pragnę podziękować kilku osobom z blogosfery.
 • Martynie - za prawie 3 lata wspólnego blogowania. Były lepsze i gorsze chwile i żadnej z nich nie żałuję, bo umocniły nas w tym, co robimy. Cieszę się, że rozkwitasz na Mowie Książek (na którą wszystkich czytelników gorąco zapraszam!) i życzę Ci na niej jeszcze większych sukcesów niż na KKNK :)
 • BujaczkowiLustru Rzeczywistości - dziękuję Wam za tony rozmów na różne tematy: i te kompletnie z kosmosu, i te poważniejsze. Lustru dziękuję też za kilka rad przy przenosinach bloga na własną domenę, a Irence za te wszystkie wieczory z totalnymi odpałami :)
 • Barwince i Natalii - za fenomenalne targi w Warszawie i Krakowie. Bez Was to nie byłoby to samo :) I za cudowne nocne spacery po Krakowie - nigdy ich nie zapomnę. Magdzie dodatkowo dziękuję za współorganizację loterii blogerskiej na Warszawskich Targach Książki 2015 - bez Ciebie nie dałabym rady.
 • Oliwii - za umożliwienie mi przyjazdu na targi w Krakowie. Gdyby nie Ty, zapewne w ogóle bym się tam nie pojawiła. I za fenomenalnie spędzony czas, wszystkie pogaduszki, układanie puzzli o 2 w nocy przy piwie <3 
 • Dominice - za różne różniaste rozmowy i dziwne tematy :)
 • Vicky - za przygarnięcie mnie do ekipy cudownego portalu :)
 • Orci - za cierpliwość do mnie i moich pytań :)
 • Zjadam Skarpety - za najbardziej wartościowe komentarze, jakie mam przyjemność czytać pod wpisami :)


2. Po drugie - ślę gorące podziękowania dla wszystkich wydawców, z którymi miałam okazję współpracować. Jestem zaszczycona, że obdarowali mnie Państwo zaufaniem. Szczególnie chciałabym podziękować:
 • Monice z Wydawnictwa Otwartego - za propozycję cudownej pracy dla wydawnictwa, za miłe rozmowy, za cierpliwość :) 
 • Mai z Wydawnictwa Ferria - jest to zdecydowanie moja najlepiej wspominana współpraca do tej pory. Były konkretne zasady i wymagania, ale również świetna atmosfera i wyrozumiałość. Chciałabym, by kiedyś wszystkie osoby współpracujące z blogerami miały takie podejście :)
 • Magdzie z Wydawnictwa Papierowy Księżyc - za spełnianie moich marzeń, cudowne spotkania na różnych targach, godziny spędzone na rozmowach na żywo i w sieci :)
 • Agnieszce z Wydawnictwa Jaguar - za świetny kontakt z blogerami i przyjęcie mnie do ekipy recenzenckiej, kiedy zostało ostatnie wolne miejsce :)
 • Żanecie z Wydawnictwa Zysk i S-ka - za cierpliwość do mojego ciągłego gubienia się w zasadach ;)
 • Uli z Fabryki Słów oraz Darii z Business & Culture - mimo że obie zmieniłyście już stanowiska, to wciąż współpracę z Wami wspominam niesamowicie miło i pozytywnie i wyczekuję tych umówionych spotkań na kawę :)
 • pani Marcie z Wydawnictwa Media Rodzina - za spełnianie moich książkowych marzeń :)
 • pani Iwonie z AIM Media - za przemiłe wymiany maili :)


3. Poprosiłam Was na fanpejdżu, byście napisali, za co kochacie Książkowe Kocha, Nie Kocha. Czytając Wasze wypowiedzi, miałam łzy w oczach. Po prostu dziękuję, że jesteście, Drodzy Czytelnicy :) Bez Was nie byłoby tego bloga! Poniżej pozwoliłam sobie przytoczyć kilka komentarzy:


"Kocham KKNK za to, że nawet, kiedy nie masz na nic czasu, dla nas tak! To niebywałe, ile dla nas robisz. Za to, że gdy masz zły humor, darzysz nas takim zaufaniem, że przychodzisz do nas po pomoc. Jesteś z nami szczera, przez co jesteśmy tutaj jak jedna wielka szczęśliwa rodzinka! Za to, że robisz tyle oryginalnych konkursów. Za to, że masz taki porządek wśród wszystkich akcji, a kiedy raz powinie Ci się noga, to nawet zrekompensujesz. To niebywałe!  Za to, że masz taki książkowy gust i rozeznanie. Potrafisz opisać wszystko, zawsze się z Tobą zgadzam. Zauważasz najmniejszy błąd, bo się na tym znasz jak nikt. Za to, że jesteś taka naturalna!"
- Zuza Wojtala

#Uwielbiam KKNK za to, że na blogu pojawiają się świetne recenzje, które potrafią mnie zachęcić lub wręcz odwrotnie. Twoja opinia jest dla mnie ważna, bo doskonale sobie dajesz radę z przekazywaniem ważnych aspektów dla czytelnika.
#Uwielbiam KKNK za to, że ciągle coś się na nim dzieje. Organizujesz wspaniałe akcje, wydarzenia.

#Uwielbiam KKNK za to, że ciągle dostajemy jakieś ciekawe konkursy. I bardzo lubię fakt, że przy ocenianiu jesteś sprawiedliwa i doceniasz wszystkie pomysły.

#Uwielbiam KKNK, ponieważ nawiązujesz kontakt ze swoimi fanami i nie skupiasz się tylko na książkach, ale i na nas.
"
- Magdalena Ewa

"Za co kocham? Przede wszystkim za Ciebie! Za to, jakie fajne akcje organizujesz z KKNK, dobre recenzje, genialne pomysły, rozwijanie się, za to, że (...) ciągle czymś nas zaskakujesz, że się nie poddajesz."
- Dominika Szałomska

"KKNK lubię za Twoją pasję, zaangażowanie i szczere recenzje, oraz za to, że nie boisz się wtykać kija w mrowisko. Uwielbiam też Twoje ogromne konkursy i wymagające sporych nakładów czasu inicjatywy (jak choćby konkurs urodzinowy czy noc czytania). Doceniam też Twój kontakt z czytelnikami i wielki wkład w to, że KKNK to nie tylko blog, ale i swoisty pośrednik między wydawcą a czytelnikiem. Oby tak dalej!"
- Lustro Rzeczywistości

"(...)odwiedzając KKNK czuję się jak chciany, oczekiwany gość w przyjaznym miejscu; miejscu z jednej strony już oswojonym, zaprzyjaźnionym i rozpoznanym – z drugiej jednak stale zaskakującym, odkrywanym na nowo, nie pozwalającym na nudę i zmuszającym do myślenia!
- Kasia Muller

"Masz niesamowicie dużo energii i zapału w tym, co robisz. Piszesz recenzje, które mocno zachęcają do lektury, masz pewien profil książek, który bezbłędnie rozpoznaję. Byle tak dalej!"
- Magdalena Barwińska

"Lubię za to, że dbasz o czytelników. Za dyskusje z nami. Za to, że przede wszystkim twój blog jest tworzony razem z nami. "
- Gosche Books

Sami widzicie - trudno było nie mieć łez w oczach na widok tak pięknych słów.Na koniec chcę tylko dodać, że ten wpis ma nr 502 :) Ponad 500 wpisów w 3 lata to nie jest może jakieś wspaniały wynik, jednak dla mnie to już coś :) Wierzę, że gdy Książkowe skończy 5 lat, wpisów będzie już ponad 1000.

Również dość niedawno blog przekroczył liczbę 500 tysięcy wyświetleń. Pół miliona, Kochani! To coś absolutnie niesamowitego!

Pragnę też gorąco Wam podziękować za coś, co wydarzyło się dosłownie kilkanaście minut temu - fanpejdż Książkowe Kocha, Nie Kocha przekroczył magiczna liczbę 3 tysięcy fanów! To dla mnie coś niewiarygodnego! 3 tysiące fanów na 3. urodziny! I dokonaliśmy tego wspólnymi siłami. 

I na sam koniec - to dzięki Wam Książkowe Kocha, Nie Kocha znalazło się na liście najważniejszych blogów w Polsce wg Janka z Tramwaju nr 4 :) Tego się już za nic nie spodziewałam i do dziś nie mogę wyjść ze zdziwienia :)


DZIĘKUJĘ WAM!

I na koniec - moje trzecie oblicze :)

34 komentarze:

 1. <333333 Przesyłam moc uścisków, całusów i w ogóle pełno miłości. Gdybyś nie mieszkała tak daleko to bym Cię uściskała :D Sto lat, sto lat itd (nie umiem śpiewać:D), Życzę Ci kolejny trzech, pięciu, a nawet i pięćdziesięciu lat z KKNK, no i ze mną :D

  Całuję, ściskam i kocham <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z pewnością kiedyś wpadnę w Twoje okolice i wtedy nie odpuszczę spotkania :)

   Usuń
 2. To wielka sprawa i życzę Ci kolejnego roku, abyś jeszcze huczniej go obchodziła. Gdybym mogła zaśpiewałabym Ci sto lat osobiście. Ha może kiedyś Ci się uda. Wytrwałości i cierpliwości, duużo wspaniałych książek do przeczytania, patronatów i innych jeszcze bardziej rozwijających propozycji, które pomogą w prowadzeniu tak wspaniałego bloga! :* Jesteś najlepsza :) :* <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że uda nam się spotkać :) Tacy czytelnicy jak Ty to skarb :)

   Usuń
 3. Wspaniały wpis! Gdyby nie Ty to Książkowe nie byłyby takie same i dlatego bardzo się cieszę, że tu jesteś. Cieszę się, że miałyśmy okazję się poznać, mam nadzieję, że nasza znajomość będzie się dalej rozwijać. Dziękuję za mój mały udział w tym poście. Jesteś jednym z ważniejszych blogów, które odwiedzam i życzę Ci kolejnych, wielu, wielu lat blogowania i dalszej wielkiej pasji mimo przeciwności losu! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A my byśmy się nie poznały, gdyby nie Ola :) Jaki ten świat jest dziwny, nie?

   Usuń
 4. Gratuluję morza sukcesów i życzę, żebyś dalej prowadziła wspaniałe i kochane KKNK :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Powiem tak - uwielbiam tego bloga za całą duszę, jaką w sobie ma dzięki Tobie. Tak jak mówi się, że w domostwie czuć dobrze urzędującego gospodarza, tak i tutaj widać, że strona prowadzona jest przez kogoś, komu na tym zależy! Książkowe to nie jeden blog z tysięcy - to jeden z kilku-kilkunastu blogów książkowych, gdzie aż chce się wchodzić. Gdzie ja osobiście kocham wchodzić, czytać i gdy mam więcej czasu to i komentować, rozmawiać na temat książek - przecież wszyscy to kochamy, a tutaj to najbardziej czuć! Mam nadzieję, że za rok też będę czytać podobnego posta i udusiłabym Cię, gdyby coś się zmieniło! Co jak co, ale Książkowe w blogosferze ma być! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha, jeśli cokolwiek się zmieni, to tylko na lepsze - a przynajmniej mam na to nadzieję :) Przyznam, że zawsze, gdy widzę Twój nick, od razu wiem, że będę miała ciekawy komentarz do przeczytania i również zapewne dobry temat do dyskusji :) Dziękuję Ci za to :)

   Usuń
 6. Zaraz, zaraz... To Ty powinnaś się wzruszać czytając nasze komentarze a nie my czytając Twój wpis, a mi się łezka w oku kręci za wymienienie mojej skromnej osoby. :) Cieszę się, że możemy rozmawiać i mam ogromną nadzieję, że będzie dane się nam spotkać (i to nie raz!).

  Kochana, życzę Książkowemu kolejnych rocznic, Tobie zaś niesłabnącej pasji do prowadzenia bloga, dzielenia się z nami swoimi opiniami, czasem, organizowania konkursów, nocy czytania i co ci jeszcze wpadnie do głowy! ;) Kolejnych sukcesów, patronatów, rekomendacji, jeszcze więcej czytelników oraz czasu na czytanie i pisanie. ;*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ba, koniecznie! Musimy W KOŃCU się spotkać na żywo :)

   Usuń
 7. Gratuluję i życzę więcej sukcesów. :)

  Naprawdę ten blog jest jednym z moich ulubionych i czytam znaczną większość recenzji które się pojawiają, mimo, że nie wszystkie komentuję. W ciągu tego czasu, jaki obserwuję bloga pomogłaś mi znaleźć wiele wspaniałych książek do przeczytania i uporządkować je na mojej liście "must read" w kolejności od tych najbardziej wyczekiwanych do tych trochę mniej.

  Muszę przyznać, że bardzo podoba mi się sposób w jaki tego bloga prowadzisz i to, ile miałyście do tego czasu wspaniałych pomysłów na konkursy i różne akcje. Na to trzeba poświęcić naprawdę dużo pracy i czasu a dzięki temu powstają naprawdę ciekawe rzeczy. Oby tak dalej, a nawet lepiej <3 Naprawdę podziwiam to, że znajdujesz tyle czasu na organizację tego wszystkiego - czytanie, pisanie recenzji, czytanie komentarzy, organizowanie konkursów (zwłaszcza tych większych. Nie wiem ile trzeba na to pracy i czasu ale domyślam się, że dużo) no i przede wszystkim czytanie/oglądanie odpowiedzi do tych konkursów, czego widziałam masę śledząc bloga i fanpejdża...

  Życzę kolejnych sukcesów, więcej czytelników, kolejnych patronatów, rekomendacji, dobrej współpracy z wydawcami i autorami :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi, że jesteś jedną z osób, która ogarnęła noworoczne zmiany na blogu ;) Równie mocno doceniam Twoje słowa i stosunek do bloga. Aż mi się łezka w oku zakręciła :) Dziękuję!

   Usuń
 8. Jeszcze raz wielkie gratulacje! W 3 lata taki sukces! Jak najbardziej na to zasługujesz i życzę ci jeszcze więcej i więcej sukcesów. Mam nadzieję, że za rok będziemy świętować 1 000 000 wyświetleń ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny wpis podsumowujący trzyletnie blogowanie. życzę ci kolejnych tak owocnych lat :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo dziękuję za wyróżnienie mojej opinii!
  Jak już wiesz uwielbiam Twój blog i Twoją osobę! Mam nadzieję, że będziesz się jeszcze bardziej rozwijać i, że będę przy tym! I oczywiście gratuluję Ci każdego sukcesu! Pamiętaj, że to co robisz jest niesamowite i PROSZĘ nigdy nie wątp w wartość swojej pracy! <3

  OdpowiedzUsuń
 11. Jakie to szczere i fantastyczne. Nie myślisz tylko o sobie i swoim blogu, ale dostrzegasz też ludzi wokół siebie i to jest PIĘKNE!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdy ma się tak cudownych ludzi wokół siebie, nie da się inaczej :)

   Usuń
 12. Zarażasz ludzi pozytywną energią, a jest niewiele takich osób, więc cieszę się, że poznałam kogoś takiego jak ty. Recenzje, tagi, czy inne posty związane z książkami, grami, czy z blogiem, zawsze czytam z przyjemnością. Obyś wytrwała jeszcze dłużej i abyś rozwijała swoje umiejętności z każdym kolejnym dniem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi miło czytać takie słowa :) Dziękuję!

   Usuń
 13. Wszystkiego najlepszego, kochana!!
  Życzę Ci jeszcze wielu, wieeelu lat w blogosferze :*

  OdpowiedzUsuń
 14. Wszystkiego najlepszego!
  Cieszę się, że masz przy sobie tak wspaniałych ludzi :D Rozwijaj się wciąż, pisz jeszcze więcej, cudownych patronatów i nowych znajomości z blogosfery do życia :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 15. Gratuluję serdecznie i życzę jeszcze wielu lat sukcesów! :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Gratuluje! Na przyszłość życzę samych sukcesów :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Gratuluję Kochana ;) Oby więcej takich owocnych lat ;)

  OdpowiedzUsuń

Na blogu korzystam z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności Bloga.