11 marca 2016

Wywiad z Mią Sheridan - zgłoś swoje pytania

Dzięki pomocy Wydawnictwa Otwartego będę miała przyjemność przeprowadzić z Mią Sheridan - autorką m.in. powieści New Adult pt. "Bez słów" - wywiad dla czytelników KKNK i fanów wydawnictwa. 
~*~

Zanim jednak prześlę swoje pytania, chcę i Wam dać szansę na spytanie autorki o nurtujące Was tematy. Wiem, że marzec jest miesiącem wydania pierwszych 2 książek autorki w Polsce, jednak naprawdę wiele osób pisało mi już, że czytało już kilka jej powieści w oryginale, stąd wiem, że Wasze propozycje z pewnością będą trafione.

Wybrane pytania dołączę do wywiadu. Zamieszczajcie je w komentarzach wraz ze swoim adresem mailowym. A żeby Was zachęcić, najciekawszy zestaw (każdy może zadać od 1 do 3 pytań) zostanie nagrodzony książką "Bez słów" :)

Czekam na Wasze pytania do wtorku - 15 marca 2016!

13 komentarzy:

 1. 1. Z racji tego, że Pani książki stają się w Polsce coraz bardziej popularne i coraz więcej osób się nimi zachwyca, planuje Pani kiedyś odwiedzić nasz kraj?
  2. Czy myślała Pani kiedyś o tym, żeby napisać jakąś książkę w duecie z innym autorem New Adult? Czy gdyby w Polsce była autorka słynąca z podobnej wrażliwości, rozważyłaby Pani możliwość stworzenia wspólnej powieści?

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomyślę nad tymi pytankami i dam odpowiedź, tymczasem powodzenia wszystkim!
  Super pomysł z tym wywiadem! :)
  Buziaki!
  StormWind z bloga cudowneksiazki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Co było źródłem inspiracji do napisania "Bez słów"?
  Czy ma Pani zamiar odwiedzić Polskę?

  No i może nie pytanie a stwierdzenie,ale uwielbiam książki pani Sheridan, a seria Sign of love jest cudowna i mam nadzieję,że w całości zostanie wydana w Polsce 😉

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Czy spotkała Pani kiedyś mężczyznę takiego jak Archer? Skąd pomysł na taką postać?
  2. Pisanie jakieś książki ma Pani teraz w planach? Czy będzie to powieść New Adult?
  3. Od zawsze chciała Pani pisać, a może to przyszło z czasem? :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Bree Prescott z "Bez słów", wiedziona koszmarem napadu i wspomnień o morderstwie swojego ojca, ucieka z dużego miasta w poszukiwaniu oddechu. A czy Pani, choć raz w swoim życiu zmagała się z czymś, co przywodziło na myśl prostą chęć ucieczki?
  2. Ciekawi mnie to, jak przy tworzeniu postaci Archera z "Bez słów", jak przygotowywała się i skąd czerpała Pani wiedzę na temat tego jak funkcjonują osoby, które straciły możliwość mowy, jak pokonują własne bariery i słabości?
  3. W "Bez słów" nawiązuje Pani do Legendy o centaurze Chironie. Legenda ta ukazuje moc cierpienia - sposób, w jaki ból fizyczny lub emocjonalny może stać się źródłem siły moralnej oraz duchowej. Czy uważa Pani, że rzeczywiście ból fizyczny czy to emocjonalny może być źródłem naszej siły?

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Czy gdyby z jakiegoś względu nie mogła Pani pisać książek z gatunku new adult/romansów, jaki inny gatunek wybrałaby Pani dla swoich powieści?
  2. Zakochuję się w każdej wykreowanej przez Panią postaci. W jaki sposób tworzy Pani bohaterów i czy mają swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości?
  3.Gdyby musiała Pani opuścić Ziemię i odbyć długą kosmiczną podróż w samotności, jakie trzy książki zabrałaby Pani ze sobą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mój mail o którym oczywiście zapomniałam...a.czykierdagrabowska@gmail.com

   Usuń
 7. Kplejna wspaniała autorka, wielkie grayulacje! <3

  Pytania, które mnie nurtują:

  1. Swoje powieści osadziła Pani w emocjonującym gatunku New Adult, jak Pani sądzi, co jest zapalnikiem dla autorów by tworzyć właśnie w takim gatunku? Co Panią skłoniło do takiego wyboru?

  2. Czy ktoś lub coś zainspirował/ło Panią do tego by zostać pisarką? Może była to rodzina, przyjaciele, zdolny pisarz lub jakaś książka?

  3. Co jest trudniejsze - napisanie pierwszej książki, czy kolejnej?

  No i tyle, widziałam dużo pytań o książkę, więc skupiłam się bardziej na innych tematach. Mam nadzieję, że są zrozumiałe.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapomniałam o mailu:
   madzia1800@gmail.com

   Pozdrawiam serdecznie. :)

   Usuń
 8. 1. Skąd znalazł się u Pani pomysł na napisanie książki "Bez słów"? Była to jakaś swego rodzaju motywacje, czy po prostu moment, chwila?

  2. Wiele z pisarzy, nie tylko pisze, nie tylko czyta. A co Pani robi w wolnym czasie, co jest Pani hobby?

  3. Gdyby Pani miała dostać w prezencie złotą rybkę, to co znalazłoby się w Pani trzech życzeniach?

  Email: tylkomagiaslowa@gmail.com
  Pozdrawiam serdecznie ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Każdy z nas ma w życiu takie chwile, kiedy znowu chciałby poczuć się dzieckiem, powrócić do tych beztroskich lat, podczas których świat w naszych oczach był taki niewinny, prosty i kolorowy. Niestety nie jest to wykonalne, ale można poradzić sobie z tym powrotem na inny sposób, na przykład sięgając po ulubioną książkę z dzieciństwa. A jaki tytuł nosi Pani ulubiona książka z dziecięcych lat? Jak często Pani do niej wracała?

  2. Czy spośród wszystkich bohaterów Pani książek jest jakaś szczególna postać, którą darzy Pani silniejszym uczuciem - nienawiścią, miłością, uwielbieniem, ogromnym współczuciem? Jeśli tak, to jaka i dlaczego?

  3. Niektórzy pisarze wierzą w obecność "weny twórczej" i usprawiedliwiają swoje pisarskie zaległości brakiem tego czynnika. Czy Pani również należy do grupy osób, które nie są w stanie pisać, jeśli nie czują pewnego rodzaju natchnienia? Czy może pisze Pani niezależnie od pory dnia i nocy, a także własnego samopoczucia?

  gabolek000@o2.pl

  OdpowiedzUsuń

Na blogu korzystam z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności Bloga.