05 kwietnia 2016

Wywiad z Colleen Hoover - zaproponuj swoje pytania

Znana na całym świecie autorka powieści młodzieżowych i romansów takich jak "Hopeless", "Pułapka uczuć", "Maybe Someday" czy "Ugly Love" - Colleen Hoover odwiedzi w przyszłym tygodniu Polskę. Będę miała przyjemność osobiście ją poznać i przeprowadzić wywiad.
~*~

Chcę mieć zawczasu przygotowane pytania. Wiem jednak, że nie jestem jedyną osobą, która chciałaby dowiedzieć się czegoś od autorki, więc proponuję Wam deal dziesięciolecia - zaproponujcie własne pytania (od 1 do 3 na głowę), które miałabym zadać Colleen Hoover :) Wybrane dołączę do pytań przygotowanych przeze mnie i przekażę autorce, że pochodzą od fanów. Dodatkowo najciekawszy zestaw nagrodzę egzemplarzem "Ugly Love" - kwietniowej premiery Wydawnictwa Otwartego :) 

To co? Do dzieła! :) Na Wasze pytania czekam do końca piątku 8.04.2016 :)
Wyniki konkursu na pytania do Mii Sheridan na dniach!

12 komentarzy:

 1. Czytałam tylko jedną książkę tej autorki... A właściwie dwie, ale drugą była historia opowiedziana z punktu widzenia bohatera z Hopeless. I zupełnie mnie rozczarowała... Nie wiem nawet, o co mogłabym zapytać :) ale super, że masz okazję przeprowadzić wywiad, na pewno dobre wspomnienia będą;)

  OdpowiedzUsuń
 2. 1. Podczas czytania Pani powieści często towarzyszą nam czytelnikom skrajne emocje - za to właśnie osobiście najbardziej cenię sobie Pani książki. W związku z tym ciekawi mnie, które z emocji pragnie Pani, abyśmy przeżywali podczas lektury Pani książek - te pozytywne, gdzie dusza śpiewa, a może te negatywne, pozostawiające roztrzaskane serce na kawałki?
  2. Miłość nie zawsze jest piękna, słodka i idealna. Czasami miłość potrafi być brzydka, toksyczna i niszcząca. Właśnie o tym drugim rodzaju miłości opowiedziała Pani w "Ugly Love". Ciekawi mnie, skąd takie, a nie inne Pani spojrzenie na taki odcień miłości?
  3. Wydawać by się mogło, że o miłości napisano już wszystko. Pani natomiast w swoich książkach pokazuje nam rożne jej odcienie i za każdym razem nas zaskakując. Pisze Pani o miłości pięknej, trudnej, brudnej. Która z nich jest najtrudniejszą do przekazania?

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio dość często musze pisać wywiady na polski i to z autorami co już dawno nie żyją. Noe cierpię nudy w wywiadach wiec przeszukuje cały Internet w poszukiwaniu ciekawych informacji.
  1. Co zrobiła pani najgorszego w życiu, najgłupsza decyzja? ( Z doświadczenia wiem ze można się zdziwić, bo moja pani od polskiego na to pytanie odpowiedziała, że trupa koty, bo myślała ze piach, kamienie itp. to może być zupa dla kotów).
  2. Co zrobiłaby Pani, gdyby wszystkie Pani książki nie tylko te co Pani napisała. , ale też te co posiada zamieniły się w gumowe kaczki? (Zawsze mnie to zastanawiało)
  3. Czy chciałaby Pani, bu Pani powieści znalazły się w kanonie lektur szkolnych na różnych poziomach edukacji? ( To było marzenie Żeromskiego w moim wywiadzie ;) )

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Myślę, że każdy Pani czytelnik by się zgodził, że pani książki okazują specyficzną stronę miłości, ukazują ją w dość oryginalny sposób. Skąd u Pani pomysły na wątek książki? Inspiruje się Pani historiami, z którymi ma pani styczność czy wszystkie powieści są wytworem Pani wyobraźni?
  2. Pani książki to istna karuzela emocji. Opisuje je Pani w taki sposób, że człowiek nie tylko ma wrażenie, że to przeżywa, ale po skończeniu książki, śmie mieć nadzieję, że za rogiem również na niego czeka fascynująca przygoda (Nie tylko miłosna). Sama Pani przeżywała kiedykolwiek takie emocje czy bazuje Pani tylko na swoich teoriach i po prostu jest Pani wnikliwym obserwatorem i strasznie empatyczna osobą?
  3. Jeśli miałaby Pani wybierać jedną ze swoich książek, z której z nich jest Pani najbardziej dumna i których bohaterów najbardziej Pani faworyzuje?

  Mam przeczucie, że jest tam dużo błędów powtórzeniowych, ale chyba opisałam to o co mi chodziło dość logicznie :p

  OdpowiedzUsuń
 5. Postanowiłam, że zdam nowe pytania, ponieważ tamte stare były bardzo podobne do tych, które zadałam przy wywiadzie z Mią. :)

  1. Wiadome jest, że postacie pierwszoplanowe są najważniejsze. Jednak trzeba też przyznać, że drugoplanowi bohaterowie znacznie uatrakcyjniają książkę. Szukając kopciuszka jest tu doskonałym przykładem. Dlatego jestem ciekawa, jak Pani ich kreuje? Skąd się pojawiają? Czy mają jakieś specjalnie zadanie?

  2. Bardzo ciekawi mnie Pani miejsce pracy: gdzie zazwyczaj Pani pisze? Czy stanowisko pracy jest perfekcyjnie czyste, czy może sterta kartek, długopisów i innych brudów wala się wszędzie?

  3.Czy planuję Pani pisać do późnej starości, czy może czuję Pani, że przygoda z pisaniem wkrótce się zakończy?

  No i tyle. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, czy jest potrzebny, ale w razie czego podaje e-mail: madzia1800@gmail.com :)

   Usuń
 6. 1.Pani książki są niezwykle emocjonujące, ale sama je pani pisała, więc zna pani zakończenie, wie pani wszystko o bohaterach, czy czytając je już po skończeniu, czuje pani tak samo wiele emocji jak czytelnik i podekscytowanie, czy może znajomość treści niszczy całą magie?
  2.Napisała już pani wiele powieści, skąd odnajduje pani nowe, oryginalne pomysły, w końcu muszą się pani skończyć, jak tworzy pani postacie, fabułę, czy jest to długi proces, czy może budzi się pani i już wie wszystko o nowej historii, którą zaraz pani napisze?
  3.Większość pani opowieści, jest bardzo szokująca, jest wiele zwrotów akcji, trudności, problemów, namiętności, czy ma pani czasem ochotę wcielić się w takie życie, w którym wszystko przeżywa się 10x mocniej, czy jednak nigdy pani nie marzyła o takim życiu, a historie, które się tworzą w pani głowie, nie mają nic wspólnego z pani pragnieniami?

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam jedno, nurtujące mnie pytanie od pierwszej Pani książki jaką przeczytałam (Hopeless, które roztrzaskało mi serce). Jak udaje się Pani pisać, tak, że każde zdanie, ba, nawet słowo jest po coś? W każdym są emocje i przesłanie. To musi być ogromnie trudne a u Pani wszystko jest takie naturalne, bez sztuczności przesady.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jejku... takie trudne zadanie. Mam tak wiele pytań, które chciałabym zadać Colleen, no ale jak już muszę wybrać 3... to biorę pierwsze, które przyszły mi na myśl.
  1.Czy jest taka książka, która sprawiła, że zaczęła Pani pisać? Którą zawsze będzie Pani nosiła w sercu i darzyła ją sentymentem?
  2.Wiem, że związała się pani z każdym bohaterem stworzonym w każdej z książek, ale ciekawi mnie, którzy są Pani jednak najbliżsi? Z którymi zauważyła Pani, że ma najwięcej podobnych cech i zachowań?
  3.Jakie to uczucie stworzyć idealnych facetów, za którymi szaleją fanki Pani książek? :P

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Skąd czerpie pani inspiracje, do pisania kolejnych książek?
  2. Jak pani to robi, że wszystkie pani książki są tak emocjonujące i zmieniają nasze spojrzenie na świat i różne problemy, dotyczące wielu ludzi. Czy one są zaczarowane?, bo nie można się od nich oderwać, a po skończonej lekturze wiele się o nich rozmyśla.
  3. Czy w przyszłości powstanie film w oparciu o ,,Hopeless", ,,Maybe Someday" albo ,, Pułapkę uczuć"?!

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. "Hopeless", "Losing Hope", "Ugly love". Tytuły idealnie pasujące do treści. Jak w Pani przypadku przebiega proces wyboru tytułu? Dzieje się to na początku pisania, w trakcie, a może dopiero po skończeniu?

  2. Jak dobiera Pani męskie imiona do swoich książek? Są one dziełem przypadku, a może wręcz przeciwnie?

  3. Zastanawiała się Pani kiedyś, co by było gdyby nie napisałaby Pani tylu pięknych książek i nie odmieniła życia niektórym czytelnikom? Jak wtedy wyglądałoby Pani życie?

  OdpowiedzUsuń
 11. 1) Podczas pisania ksiazki zawsze nachodza autora watpliwosci. "Mozna bylo lepiej rozwiazac te sprawe...", "Mozna bylo inaczej ubrac to w slowa...". Stad moje pytanie. Co by Pani zmienila w swoich ksiazkach? Co Pani nie pasuje lub podczas pisania ktorej sceny sie Pani zawahala?
  2) Kazda ksiazka to inni bohaterowie, inna historia, inna milosc. Kazda wydaje sie wrecz przeciwnoscia poprzedniej. Skad czerpie Pani na nie pomysly? Czy to tylko wymysl wyobraźni czy moze Pani doswiadczenia ubrane w barwna szate fikcji? Jesli tak, to ktore elementy Pani powiesci maja drugie dno?
  3) Jestem pewna ze fani, do ktorych z pewnoscia sie zaliczam, chętnie poznaliby autorkę swoich ukochanych książek. Czy nie uchylilaby Pani rabka tajemnicy Pani charakteru? Ma Pani moze jakies swoje dziwadztwa? Spi Pani zawsze w skarpetkach, pisze tylko na stojaco jak Hemingway? A moze zupelnie inne przyzwyczajenia plamia Pani nieskazitelna opinie?
  FB Zuza Wojtala
  email Zuz1aczek@wp.pl :-)

  OdpowiedzUsuń

Na blogu korzystam z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności Bloga.