17 grudnia 2018

Najlepsze prezenty książkowe dla dzieci - LEGO

Kto nie czuje się dzieckiem choćby w najmniejszym stopniu, niech pierwszy rzuci kamieniem. Dziś przedstawiam Wam listę książek, które będą idealnym prezentem dla dzieci, lecz dorosły także może być nimi zachwycony.
~ * ~Jeśli lubicie klocki LEGO, to mam dziś dla Was pięć propozycji bezpośrednio związanych z tym tematem. We współpracy z Wydawnictwem Ameet postanowiliśmy zaproponować Wam kilka pozycji, które powinny znaleźć fanów zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Być może okażą się przydatne w poszukiwaniach prezentów dla najmłodszych na święta, a może u kogoś przychodzi noworoczny renifer, który podrzuca prezenty do szafy lub małe niespodzianki pod choinkę. Jakkolwiek by nie było, warto sprawić sobie chociaż jedną taką książeczkę, by powrócić na krótszą lub dłuższą chwilę do światów uwielbianych z filmów i bajek oraz wspomnień z zabawy klockami w dzieciństwie (a może i nie tylko).  


Jako że święta Bożego Narodzenia to okres magiczny, ja również zacznę od dwóch bardzo magicznych tytułów: "LEGO. Harry Potter. Kolekcja plakatów" oraz "LEGO. Harry Potter. Naklejkowe scenki". Pierwsza z nich to zbiór 16 plakatów przedstawiających grafiki związane z Harrym Potterem w wersji klockowej - ja mam swojego faworyta od pierwszego spojrzenia.

Druga z nich zaś jest o tyle fantastyczna, tak jak inne książeczki z serii Naklejkowych Scenek, że można bawić się naklejkami i wielokrotnie przeklejać je z miejsca na miejsce. Jako naklejkoholiczka jestem w raju!
Inną świetną sprawą są książeczki z klockami takie jak "LEGO. Disney Księżniczka. Sekretny ogród" - możecie zobaczyć na zdjęciu, że z okładki wystaje małe okrągłe pudełeczko z kompletem klocków LEGO ze świata "Pięknej i Bestii" do złożenia w piękną dekorację. Podobne cuda znajdziecie z wielu innych uniwersów, nie tylko disneyowskiego. Wystarczy, że przejrzyjcie dokładnie, co jest obecnie dostępne na rynku, a wierzcie mi, że propozycji od Wydawnictwa Ameet nie brakuje!
Zdradzę Wam, że posiadam też książeczkę z naklejkami z tej serii z Disneya i jestem nią równie oczarowana. Brakuje mi teraz tylko klocków LEGO ze wszystkimi książeczkami, by mieć pełną radochę...i pełen zestaw przyjemności.
W końcu jednak nadchodzi czas, by poruszyć inne - nie tylko bajkowe czy potterowskie - tematy. Polski wydawca książeczek LEGO oferuje również wiele wariantów rozwiązania tego problemu. Między innymi - książka o historii klocków, czyli "LEGO. Absolutnie wszystko, co trzeba wiedzieć". Pięknie wydana i dość obszerna jak na książkę o zabawce - nie wiem, czy wręcz nie zbyt obszerna i nieco przeładowana informacjami, niemniej dla pasjonata tematu na pewno będzie dobrą propozycją. 

Wielbiciele nauk ścisłych mogą za to poszukać nowych informacji w publikacji "LEGO. Nauka. Przygoda LEGO w prawdziwym świecie", do którego dołączona jest figurka kobiety-naukowca do złożenia (widoczna po lewej stronie książeczki "w grzbiecie"). Przyznam Wam, że pozytywnie zaskoczyła mnie treścią, gdyż oczekiwałam po niej znacznie mniej niż dostałam. Do tego fakt, że naukowiec jest kobietą, jest dla mnie czymś wspaniałym - moja feministyczna część osobowości wykonuje piruety z radości. 


Jak Wam podobają się takie książeczki? Co sądzicie o pomyśle wydawania publikacji na temat LEGO lub też mniej lub bardziej z nim powiązanych? I w końcu - kto z Was miał kiedyś potterowskie lub disneyowe zestawy LEGO?Pochwalcie się! Ja już Wam zazdroszczę!

2 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. Miło mi, mam jedynie nadzieję, że faktycznie udało się przeczytać post, a nie tylko włączyć bota :)

      Usuń

Na blogu korzystam z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności Bloga.