06 czerwca 2013

Pierwszy konkurs w Książkowym Niebie :)

ZMIANA ZASAD KONKURSU!!!

Z racji tego, że wiele osób stwierdza, że nasze pytanie konkursowe jest zbyt trudne, postanowiłyśmy pójść Wam na rękę i nieco uprościć konkurs. Zasady dotyczące umieszczenia baneru konkursowego na blogu, dodania do obserwowanych i polubienia naszego fan page'a pozostają bez zmian jednak dodajemy jeszcze jedno pytanie konkursowe.

W wielkim skrócie, aby wygrać należy:
a)        w komentarzu podać swój e-mail, na który napiszemy w razie wygranej (użytkownicy, którzy go nie podadzą, nie będą brani pod uwagę);
b)      udzielić odpowiedzi na JEDNO z podanych pytań konkursowch;
c)    podać 2 tytuły z 5 niżej podanych, które chcielibyście wygrać;
d)      dodać bloga do obserwowanych oraz również do kręgów Google+, jeżeli korzystacie z tej usług
e)    wstawić u siebie na blogu w widocznym miejscu poniższy banner konkursu
<a href="http://heaven-for-readers.blogspot.com/2013/06/pierwszy-konkurs-w-ksiazkowym-niebie.html"><img src=" http://img59.imageshack.us/img59/4198/konkursnablogu.jpg"/></a>

f)         
osoby posiadające konto na Facebooku proszone są również o polubienie naszego fanpejdża. Osoby nie posiadające takiego konta prosimy o informację.

NOWE pytanie konkursowe to:
Kto jest Twoim ulubionym książkowym bohaterem? Odpowiedz uzasadnij.
Drugie pytanie pozostaje bez zmian i brzmi:
Opisz w kilku zdaniach fabułę wymarzonej książki, jaką chciał(a)byś w swojej biblioteczce. O czym byłaby ta historia? Do jakiego gatunku byś ją dopasował(a)? I dlaczego akurat taka historia Ci się marzy?

Mamy nadzieję, że teraz będzie Wam łatwiej.
Prosimy także o zapoznanie się z całym regulaminem konkursu, który znajduje się poniżej.
Powodzenia!


------------------------------------------------------
Coraz bliżej do wakacji. Ja akurat mam je od ponad roku, bo maturę pisałam w maju 2012, a w tym tylko podbijałam wyniki z biologii i chemii, więc nie odczuwam tego wyczekiwania aż tak. Martyna zaś pracuje.
Jednak nadchodzą.
Rozjedziemy się nad morza, jeziora, w góry czy na wsie, więc przydałoby się mieć coś do czytania pod ręką. A że trzeba oszczędzać na wakacje, to raczej lepiej jest powstrzymać się od zakupów książkowych… Tylko skąd wziąć lekturę na leżak?

Przychodzimy Wam z pomocą! :) Od założenia przez nas tego bloga minęły nieco ponad 3 miesiące i stwierdziłyśmy, że taki kwartalny konkurs nie zaszkodzi, a wręcz ucieszy Was przed wakacjami i wyczekanym odpoczynkiem. Wymyśliłyśmy ciekawe zadanie i wybrałyśmy kilka nagród. Może wyłonimy jednego zwycięzcę, a może dwóch… Zobaczymy, wszystko będzie zależało od Waszej kreatywności!REGULAMIN

1. Konkurs trwa od 06.06.2013 do 21.06.2013 (do 23.59).
2. Organizatorkami konkursu są autorki bloga Książkowe „kocha, nie kocha”, czyli co warto czytać – Natalia i Martyna.
3. W konkursie mogą brać udział tylko osoby posiadające bloga na blogspocie, mieszkające w Polsce. Nie wysyłamy książek za granicę.
4. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w ciągu tygodnia od zakończenia konkursu.

=> Jednym słowem w komentarzu podajecie swojego maila, 2 wybrane z nagród książki, odpowiedź do zadania, pod jaką nazwą obserwujecie na Bloggerze, Google+ i Fejsbuku (jeśli z profilu osobistego, podajcie imię i pierwszą literę nazwiska) - w dowolnej kolejności.

5. Odpowiedzi ocenią autorki tego bloga: Natalia i Martyna, ewentualnie z asystą Doroty.
6. Nagrody:
Kim Harrison – Umarli czasu nie liczą
Kelly Keaton – Z ciemnością jej do twarzy – egzemplarz recenzencki
Katarzyna Rogińska – Wieża sokoła
Ewa Stec – Polowanie na Perpetuę – wydanie kieszonkowe
Dacre Stoker, Ian Holt – Dracula. Nieśmiertelny

7. Nagrodzimy dwie osoby wedle własnego uznania - każda otrzyma jedną z dwóch książek, które podała w zgłoszeniu. Do zwycięzców wyślemy maila z informacją o wygranej i prośbą o adres do wysłania przesyłki. Jeśli nie dostaniemy odpowiedzi w ciągu 48 godzin, nagroda przechodzi na kolejną osobę.
8. Nagrodę wybieracie i przekazujecie nam swoją decyzję po ogłoszeniu wyników konkursu w odpowiedzi na naszego maila z prośbą o adres.
9. Nagrody nie można wymienić na jej równowartość pieniężną.
10. Nagroda jest wysyłana na koszt organizatora.
11. Organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzania zmian w regulaminie w trakcie konkursu.
12. Konkurs odbędzie się tylko, gdy zgłosi się minimum 15 osób.

Podwojone szanse na zdobycie książek mają osoby, które regularnie komentują nasze recenzje, stosiki i inne wpisy -  chcemy Was jakoś wyróżnić, gdyż to Wasza obecność, wsparcie i komentarze utrzymują nas ciągle w tym światku i wciąż zachęcają do dzielenia się z Wami naszymi przemyśleniami o książkach :) Jednak osoby, które komentowały do tej pory rzadziej, również mogą podnieść swoje szanse,

A Wasze zadanie to…
Opisz w kilku zdaniach fabułę wymarzonej książki, jaką chciał(a)byś w swojej biblioteczce. O czym byłaby ta historia? Do jakiego gatunku byś ją dopasował(a)? I dlaczego akurat taka historia Ci się marzy?

Nie możemy się doczekać Waszych pomysłów ;) Jednocześnie mamy nadzieję, że konkurs nie jest za trudny, ale cóż, naprawdę jesteśmy ciekawe, co Wam siedzi w głowach.

Ja osobiście czekam na jakiś naprawdę dobry i przemyślany, ale nienaruszający granic dobrego smaku erotyk, najlepiej z mieszanką fantastyki. Najbliżej do tego było dotąd „Rozkoszy nieujarzmionej” Larrisy Ione, ale cóż, przede mną jeszcze powieści J.R.Ward, Lary Adrian etc., więc może odnajdę w nich „to coś”. A jeśli nie, będę szukać dalej. Uzasadnienie swojego wyboru podam Wam przy ogłoszeniu wyników konkursu.

A więc… konkurs uważamy za rozpoczęty i czekamy na Wasze zgłoszenia! Powodzenia!

21 komentarzy:

 1. Ojeju, jak dla mnie trudne zadanie, ale spróbuję. :D
  asia.bolly@wp.pl
  Wybieram: Kelly Keaton "Z ciemnością jej do twarzy" oraz Katarzyna Rogińska "Wieża sokoła".
  Odpowiedź: chciałabym aby w mojej biblioteczce pojawił się mocny romans, z dużą "odrobiną" intrygi i kłamstw. Ona (powiedzmy, że będzie się nazywała Suzana :D), która potrafi rozkochać w sobie każdego. Liczy tylko na zaspokojenie fizyczne, on (Lucas) - dokładnie taki sam. Postanawiają się ze sobą założyć, kto wytrzyma dłużej w związku. Ten zakład może doprowadzić do wielkiej tragedii...Z czasem obydwoje się zakochują. Nie w sobie. On zakochuje się w jej przyjaciółce Meg (która jest szarą myszką), a ona w jego koledze. Zaczynają się igraszki i kłamstwa. Do tego dochodzi morderstwo byłej przyjaciółki Suzany i nowej wybranki Lucasa. Policja zaczyna ją podejrzewać, ponieważ była ostatnią osobą, która ją widziała, a nawet groziła... Dlaczego akurat taka historia? Ha, lubię romanse. Tego nie zaprzeczę, na dodatek gdzie wszystko zaczyna się komplikować. :D
  No cóż trochę to oklepane, ale nie mam zielonego pojęcia co wymyślić. :P
  Bloga obserwuję jako Pręgusek, Google+ jako Mol Książkowy, Facebook jako Kto czyta książki, żyje podwójnie. Banerek oczywiście wstawiony na bloga. :))
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy za zgłoszenie. Mogę mieć jedno pytanie? To "bolly" w adresie ma może związek z jakąś fascynacją filmami bollywoodzkimi? :)

   Usuń
  2. Zgadłaś. :) Jeszcze rok temu byłam zakręconą fanką bollywoodu. Filmy, tańce, kultura.. Ach, to były czasy. :D

   Usuń
 2. shetani11@gmail.com
  Wybieram: Dacre Stoker, Ian Holt – Dracula. Nieśmiertelny i Kelly Keaton – Z ciemnością jej do twarzy.
  Obserwuję na blogspocie jako Sheti, a na google+ Meg Sheti.
  Odpowiedź:
  Marzyłaby mi się książka, której akcja toczyłaby się na Atlantydzie. Nie nowoczesnej, tylko tej mitologicznej. Chciałabym, żeby istniała tam silna bohaterka, która w wieku 7 lat zostaje wybrana przez Radę Intergalaktyczną do zostania Wybrańcem. Przez 10 lat byłaby szkolona i uczona wszystkiego, co jej się przyda w nowej roli, ale oczywiście nie może zabraknąć wątku miłosnego - po 10 latach zamknięcia w "klasztorze" szkoleniowym, spotkałaby swoich dwóch przyjaciół z dzieciństwa, których uwielbiała. Jednak rola Wybrańca zabrania łączenia się z kimś w parę, jednak dwójka chłopaków zaczęłaby rywalizację o swoją przyjaciółkę, która wyrosła na piękną kobietę. Miłość, przyjaźń, walka, posłuszeństwo, obowiązek i wiele wiele więcej... Oj tak, marzy mi się.
  A jaki to byłby gatunek? Chyba historical fiction w takim razie.
  A dlaczego taka historia mi się marzy? Bo kocham wszystko, co ma związek z Atlantydą.

  OdpowiedzUsuń
 3. Hey ;)
  W konkursie niestety nie wezmę udziału, ale życzę dobrej zabawy innym ;)
  Mam jeszcze pytanko ;) Czy mogłybyście spojrzeć na mój blog i powiedzieć co w nim zmienić/dodać?
  Bo właśnie od kwietnia bloguję, jestem taką jeszcze nowicjuszką i mi się wydaje, że nikt mojego bloga nie czyta... ;/ Nie wiem co robić, ale kojarzę z jakiś słów, że zależy to również od ciekawego pisania bloga. ;d Więc jakbyście mogły pomóc. ;/
  Pozdrawiam i Dziękuję ;*
  Weronine ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Heja :) Trochę trudne zadanie ale spróbuję :)
  E-mail : daruniadec@gmail.com

  Wybieram "Z ciemnością jej do twarzy" oraz "Umarli czasu nie liczą"

  Obserwuję bloga i z Google+ jako Sophie Carmen
  Wstawiam na bloga tutaj - http://bookreviewsforyouandme.blogspot.com/,zaraz po obserwatorach.

  Fp lubię jako Daria D.  Zadanie konkursowe:
  Moja wymarzona książka na pewno była by z gatunku paranormal romance, w którym jestem zakochana po uszy. Myślę że fabuła zawierałaby historię o 17-letniej dziewczynie, o dziwnym i tajemniczym chłopaku, który później informuje ją że on ma moc władania nad żywiołem wody, ale ona potrafi panować nad wszystkimi żywiołami. Kocham takie rzeczy, a na taką książkę się jeszcze nie natknęłam ;)I na pewno odgrywała by się ona w czasach przyszłych. Tak... :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgłaszam się. Nie lubię pisać, ale spróbuję...
  e-mail: zkudlinska@gmail.com
  Wybieram: "Z ciemnością jest ci to twarzy"
  oraz "Wieża sokoła"
  Odpowiedź: Każdy lubi coś oryginalnego! Ja nie jestem wyjątkiem:) Lubię książki o rodzinach, które są nam przedstawiane w książce. Ich problemy, humor. Najlepiej gdyby ta książka byłaby o rodzince w Indiach. Zawsze chciałam tam pojechać. Niech to nie będzie rodzina, która żyje w luksusach, tylko taka normalna (przeciętna). Życie w Indiach jest bardzo trudne, a ja nie mam pieniędzy, żeby tam pojechać, chcę się tam przetransportować z książką. Jedyny tani środek lokomocji... Ludzie mają tam bardzo ciężkie życie, super święta, a ja bym chciała to doświadczyć :)
  Nie wiem jaki gatunek byłby tej książki może obyczajowa??? Nie wiem.
  e-mail: zkudlinska@gmail.com
  baner: alezaczytana.blogspot.com, w zakładce konkursy
  obserwuję jako: Zuzia
  dodane do kręgów: Zuzia K
  na fb: Zuzanna K

  OdpowiedzUsuń
 6. Obserwuję jako-Mariola Zuchowska
  Baner-http://mariolka2.blogspot.com/
  E-mail-mari.zuch123@gmail
  Dodane do kręgów-Mariola Z
  Na FB-Mariola Z
  Odpowiedz na pytanie-Marzy mi się książka,której bohaterem byłby człowiek z jednej strony pokrzywdzony przez los(wypadek samochodowy,po którym traci władzę w nogach)a z drugiej obdarowany niezwykłymi zdolnościami nadprzyrodzonymi,umożliwiającymi jemu przewidywać przyszłość innych ludzi.Chciałabym,by autor ukazał człowieka godzącego się ze swym losem,człowieka który mimo swych ułomności potrafi pomóc innym ludziom-przepowiadając przyszłość,ostrzegając przed zagrożeniami,obdarowując radością tych,którzy w życie już zwątpili.Człowiek często narzeka na swój los,nie mając pojęcia z jakimi ograniczeniami,ułomnościami borykają się inni ,co więcej zamyka się w sobie i na innych.Przedstawienie bohatera powinno uświadomić nam,że życie to nie tylko ciało,że można pokonać ułomności jeśli tylko się chce,że można pomagać innym posiadając tak niezwykły dar,że można być po prostu szczęśliwym nawet,gdy nie można uzdrowić siebie,swojego ciała.Bohater jest szczęśliwy-ma zdrową duszę i nie ma .
  pretensji,żalu do świata,że nie zdołał przewidzieć swego wypadku.
  Wybieram-"Z ciemnością jej do twarzy","Umarli czasu nie liczą"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o gatunek to zapewne zaliczyłabym do obyczajowego.Posiadanie zdolności przewidywania przyszłości nie graniczy dzisiaj z cudem,z nim graniczy pogodzenie się człowieka z losem.

   Usuń
 7. czy w konkursie może brać udział osoba nie mająca bloga?, czyli ja "Wasza obserwatorka" ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 9. Obserwuję jako : Natalie Indiana
  Baner : zapuszczanieodboba.blogspot.com
  E-mail : natalieindian@gmail.com
  Dodane do kręgów : Natalie Indiana
  Na FB Natalia Walkowska-Klimek
  Dacre Stoker, Ian Holt – Dracula. Nieśmiertelny,
  Katarzyna Rogińska – Wieża sokoła
  odpowiedź: Kto jest Twoim ulubionym książkowym bohaterem?
  Bilbo Baggins
  Jako miłośnik dobrej kuchni,, bardzo zamożny palacz wykwintnych tytoni, elegant , wydaje się czytelnikowi, , całkowitym zaprzeczeniem herosa. Ma poukładane swoje życie i ku zdziwieniu innych , nie chce go zmienić . Jednak Gandalf dostrzegł w nim prawdziwego bohatera, zdolnego do wielkich czynów, które zmienią bieg historii. Bilbo Baggins wyraźnie zmienia się pod wpływem przeżywanych przygód, odkrywa drzemiące w nim pokłady odwagi i odpowiedzialności za losy przyjaciół. Ktoś kto sam siebie zaskakuje, ktoś kto potrafił siebie odkryć, co jest bardzo trudne w dzisiejszych czasach . ludzie bardzo błądzą po korytarzach własnych myśli i duszy .

  OdpowiedzUsuń
 10. Wybieram: Dacre Stoker, Ian Holt – Dracula. Nieśmiertelny i Kelly Keaton – Z ciemnością jej do twarzy.

  e-mail: thetis@interia.eu
  Dodałam do kręgów oraz obserwuje. Nigdzie nie znalazłam waszego facebooka, ale jak znajduję, to polubię jak Justyna H.
  Banerek dodany w zakładce "konkursy" http://czytelniczka-akihiko.blogspot.com/


  Mój ulubiony książkowy bohater to myron bolitar z książek Harlana Cobena. Uwielbiam go ze względu na bezbłędne poczucie humoru, dystans do siebie i świata, wspaniałą spostrzegawczość, pomaganie ludziom oraz bezinteresowność. Jeżeli ktoś czytał choćby jedną książkę z nim w roli głównej na pewno pokochałby go. Nie ma co więcej się rozpisywać.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ulubioną postacią jest Bura z "Invocato" Agnieszki Tomaszewskiej. Niby taka nijaka, a jednak z charakterem. Nie załamuje się po samobójczej śmierci brata tylko poszukuje odpowiedzi dlaczego to zrobił. Po dostaniu się do Miasta Samobójców zgadza się na horror w hd żeby go odnaleźć i zadać to jedno proste pytanie. Mimo iż, była w drużynie jedyną dziewczyną nie obniżyła gardy i dała sobie radę ;)

  Zgłaszam się jako Anna Sabara, i wybieram : Kim Harrison – Umarli czasu nie liczą
  Kelly Keaton – Z ciemnością jej do twarzy – egzemplarz recenzencki

  e-mail: saba.a@vp.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. Co z konkursem? :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Post dotyczący konkursu pojawi się dziś lub jutro. Przepraszamy za to, że tyle musicie czekać.

   Usuń

Na blogu korzystam z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności Bloga.