01 stycznia 2014

Zapowiedzi na rok 2014 - literatura i film

Postanowiłam przedstawić Wam listę najbardziej wyczekiwanych przeze mnie książek i filmów w 2014 roku. Odejdę jednak od swego zwyczaju i zamiast obok okładek dodawać opis książki, dam Wam parę słów od siebie na temat m.in. powodu, dla którego nie mogę się danej książki doczekać. Jestem ciekawa, jak Wam się to spodoba.

Tytuł: Nigdy przenigdy (Gra w kłamstwa. Tom 2)
Autor: Sara Shepard
Planowana data wydania: 14.01.2014
Wydawnictwo: Otwarte (Moondrive)
Cena: 34,9 zł
Moja opinia: Po serialu Pretty Little Liars nakręconym na podstawie książek Sary Shepard zainteresowała mnie jej nowa seria wydawana na polskim rynku. Nie czytałam książek o Kłamczuchach, ale "Gra w kłamstwa" niezwykle mnie korci i ciekawi, więc na pewno bardziej prędzej niż później sięgnę zarówno po pierwszy, jak i po drugi tom.


__________________

Tytuł: Lek na śmierć (Więzień labiryntu. Tom 3)
Autor: James Dashner
Planowana data wydania: 15.01.2014
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Cena: 37,9 zł 
Moja opinia: Dwa pierwsze tomy czekają na mnie na półkach, ale po zachwytach Martyny nad nimi ciągnie mnie do lektury i nadrobienia zaległości związanych z tym autorem. Chociaż z drugiej strony mamy dość dużo dystopii na rynku. Największa fala chyba już minęła, ale jednak czuję pewien przesyt tą tematyką.
Zapraszam do recenzji Martyny: Więzień labiryntu i Próby ognia


__________________

Tytuł: Czarny książę
Autor: Katarzyna Michalak
Planowana data wydania: 15.01.2014
Wydawnictwo: Filia
Cena: 36,9 zł
Moja opinia: Część z Was pamięta pewnie, że nie jestem wielką fanką twórczości pani Michalak. "Mistrz" był znośny, ale spodziewałam się po nim czegoś kompletnie innego, niż dostałam. Na co innego wskazywał opis z tylnej okładki i cała otoczka. "Nadziei" nie dałam rady nawet doczytać do połowy. "Poczekajkę" i "Rok w Poziomce" męczyła mama i jedna podobała jej się bardziej, druga mniej i też zaczęła dostrzegać tę schematyczność powieści tej autorki. Mimo to zainteresował mnie "Czarny książę". Lubię taką mroczną atmosferę w książkach, jednak przyznam Wam, iż obawiam się, czy znowu nie dostanę czegoś zupełnie innego, niż prezentuje opis.
__________________
 
Tytuł: Dyscyplina
Autor: Marina Anderson
Planowana data wydania: 15.01.2014
Wydawnictwo: Czarna Owca
Cena: 29,99 zł
Moja opinia: Tu mam mieszane uczucia. O autorce słyszałam wiele dobrego, przymierzam się do "Przystani posłuszeństwa", "Mrocznego sekretu" i "Zakazanych pragnień" jej autorstwa i jestem do nich pozytywnie nastawiona. Jednak "Dyscyplina" wywołuje u mnie niepewność z winy bardzo kontrowersyjnego tematu. Nie jestem wzorcową katoliczką, ale mieszanie zakonu i seksu średnio łączy mi się w całość. Mam jednak nadzieję, że pani Anderson mnie zaskoczy.
__________________

Tytuł: Urodzona o północy
Autor: C.C. Hunter
Planowana data wydania: 15.01.2014
Wydawnictwo: Feeria
Cena: 34,9 zł

Moja opinia: Obóz dla istot paranormalnych? Bring it on. Lubię takie historie. I w końcu trójkąt z półelfem - nie przepadam może za elfami, ale to jakaś odmiana od wampirów. I obozy dla "trudnej" młodzieży często owocują w mnóstwo zabawnych sytuacji i okazji do śmiechu. Niestety równocześnie często promieniują żenadą, ale wierzę, że w tym przypadku się nie zawiodę.


__________________

Tytuł: Poza czasem
Autor: Aleksandra Monir
Planowana data wydania: 15.01.2014
Wydawnictwo: Jaguar
Cena: -
Moja opinia: Czy ktoś jeszcze tak ma, że jak książka ma niesamowitą okładkę i jest sygnowana jako wydana przez Jaguara, to od razu oczekiwania rosną, bo wydawnictwo utrzymuje dość wysoki poziom? Z tymi, co przytaknęli przybijam piątkę! Po prostu nie mogę się doczekać tej historii. Zresztą come on, bohaterka przeprowadza się do NYC, mojego wymarzonego miasta! Tyle wystarczy, by mnie kupić :)
__________________

Tytuł: Zabójczy księżyc
Autor: N.K. Jemisin
Planowana data wydania: 15.01.2014
Wydawnictwo: Akurat
Cena: -
Moja opinia: Skoro książka reklamowana jest jako powiew świeżości w gatunku fantasy, mam nadzieję na coś naprawdę dobrego. Do tego nawiązanie do krainy snów... Nie sądzicie, że naprawdę zapowiada się interesująco i książka może słusznie robić furorę w swoim gatunku?


__________________
Tytuł: Na krawędzi nigdy
Autor: J.A. Redmerski
Planowana data wydania: 22.01.2014
Wydawnictwo: Filia
Cena: 39,9 zł 
Moja opinia: Pozwolę sobie zacytować opinię z zagranicznego bloga: „W The Edge of Never jest wszystko: romantyczne sceny rodem z najlepszego i najbardziej wzruszającego filmu, sceny seksu, jednocześnie zmysłowe i pieprzne, dialogi skrzące się od dowcipu oraz refleksje młodych ludzi stojących na progu dorosłego życia. Romans jest tutaj tylko perfekcyjnie wplecionym dodatkiem” (room6277.blogspot.ie) - muszę jeszcze tłumaczyć, dlaczego tak pragnę tej książki? 
__________________
 
Tytuł: Zabójczyni i czerwona pustynia. (Szklany tron. Opowieść 2)
Autor: Sarah J. Mass
Planowana data wydania: 22.01.2014
Wydawnictwo: Uroboros
Cena: 19,99 zł
Moja opinia: "Szklany tron" wraz z pierwszą opowieścią o Zabójczyni czekają na mojej półce na lekturę. Wiem, że będą niesamowite dzięki Waszym recenzjom, dlatego już nie mogę doczekać się tej książeczki. Co prawda jak na tak cienką pozycję (bo spodziewam się, że podzieli objętość pierwszej opowieści) cena jest nieco zbyt wygórowana, ale mogło być gorzej.


__________________

Tytuł: Tak wygląda szczęście
Autor: Jennifer E. Smith
Planowana data wydania: 31.01.2014
Wydawnictwo: Bukowy Las
Cena:-
Moja opinia: Nawiązałam wiele znajomości internetowych. Cóż, nawet moja i Martyny znajomość zaczęła się 1,5 roku temu przez Internet. Jedne z najbliższych mi osób znam dzięki Internetowi. A skoro ta historia opowiada o takich znajomościach, to jestem jej bardzo ciekawa. Wbrew pozorom nie tak łatwo jest oddać tę, jakby nie było, niezwykła atmosferę towarzyszącą takiemu poznawaniu się.
__________________

Tytuł: Upadłe anioły. Misja (01)
Autor: J.R. Ward
Planowana data wydania: 31.01.2014
Wydawnictwo: Videograf
Cena: 37,9 zł

Moja opinia: Po zachwytach rodzicielki i wielu znajomych nad pierwszą, wydaną w Polsce, serią autorki jestem ciekawa nowego cyklu. Mam tylko nadzieję, że zostanie zamknięty w mniejszej liczbie tomów niż poprzedni.__________________

Tytuł: Tylko Ty
Autor: Jasida Wilder
Planowana data wydania: 4.02.2013
Wydawnictwo: Amber
Cena: -
Moja opinia: Książka z bohaterami w wieku 18-25? Stanowiąca przejście między literaturą young adult a powieściami dla dojrzałych kobiet? Przesycona erotyzmem i tragizmem historii miłosnej? Z miłością trwającą od dzieciństwa, dramatem i pasją z niego wynikającą? Biorę w ciemno. Takie historie uwielbiam. Liczę na łzy, śmiech i wzruszenie.
__________________

Tytuł: Król Uciekinier
Autor: Jennifer A. Nielsen
Planowana data wydania: 5.02.2014
Wydawnictwo: Egmont
Cena: -
Moja opinia: Nie czytałam pierwszego tomu, ale nieustannie na niego poluję, bo po liczbie pozytywnych recenzji, jakie zebrał, po prostu nie wyobrażam sobie, bym miała odpuścić tę serię.__________________

Tytuł: Rywalki
Autor: Kiera Cross
Planowana data wydania: 5.01.2014
Wydawnictwo: Jaguar
Cena: -
Moja opinia: Cóż, przede wszystkim składam wiele wyrazy szacunku wobec wydawnictwa Jaguar za wysłuchanie próśb setek, jeśli nie tysięcy użytkowników portalu LubimyCzytac.pl, którzy prosili o wydanie tej serii w Polsce. To piękny gest i z pewnością wiele osób jest wdzięcznych. Ja o książce słyszałam różne opinie, ale nie ukrywam, że i tak mnie ciekawi.

__________________
 
Tytuł: Zagrożeni
Autor: C.J. Daugherty
Planowana data wydania: 5.02.2014
Wydawnictwo: Otwarte (Moondrive)
Cena: -
Moja opinia: Martyna szczególnie nie może się doczekać kontynuacji tej serii, bo ją zna i uwielbia. Ja dopiero zamierzam się do niej przymierzyć, bo wypadałoby przeczytać wygrany u Tetiisheri drugi tom + wpierw zaczęty rok temu w księgarni pierwszy.
Recenzja Martyny: Wybrani (01)


__________________

Tytuł: Żar nocy (Strażnicy snów 02)
Autor: Sylvia Day
Planowana data wydania: 5.02.2014
Wydawnictwo: Akurat
Cena: 34,99 zł

Moja opinia: Nie tak dawno, w listopadzie, recenzowałyśmy Wam z Martyną pierwszą część nowego cyklu autorki trylogii o Gideonie Crossie, Sylvii Day. Pierwszy tom "Strażników snów" może niezbyt płynnie łączył fantastykę z erotyką, ale przyjemnie spędziłam czas na jego lekturze. Teraz wypatruję części drugiej.
Recenzje: 
- seria Strażnicy snów: 01: "Rozkosze nocy"
- seria Crossfire: 01: "Dotyk Crossa"; 02: "Płomień Crossa"; 03: "Wezwanie Crossa"

__________________

Tytuł: Dziewięć żyć Chloe King. Wybrana (Tom 3)
Autor: Liz Braswell
Planowana data wydania: 26.02.2014
Wydawnictwo: Filia
Cena: 34,9 zł (?)

Moja opinia: Czytałam dwa poprzednie tomy o Chloe King i o ile pierwszy był całkiem dobry, to drugi mnie rozczarował. Sequele jednak często okazują się gorsze od początków serii, więc nie spisałam jeszcze trylogii na straty. W sumie jestem tego finału bardzo ciekawa i mam co do niego dobre przeczucia. Wierzę, że się nie zawiodę.
Recenzje wcześniejszych tomów: Dziewięć żyć Chloe King i Dziewięć żyć Chloe King. Upadła.
__________________

Tytuł: Dopóki śpiewa słowik
Autor: Antonia Michaelis
Planowana data wydania: marzec 2014
Wydawnictwo: Dreams
Moja opinia: Szczerze mówiąc, wydawnictwo Dreams wyrobiło już sobie u mnie tak dobrą opinię, że w ciemno kupiłabym większość pozycji fantastycznych dla starszej młodzieży. W temacie tej książki powiem, że rzadko czytam historie pisane z męskiego punktu widzenia. Ta się tak zapowiada, jednak wyczuwam pewną magiczną atmosferę wokół niej. Nie wiem, czy mnie oczaruje, ale jestem optymistycznie nastawiona.


__________________

Ponadto wydawnictwa zapowiedziały takie książki jak (wg wydawnictw):

* Fabryka Słów: -> "Clarity" Kim Harrington* Jaguar:
"Tempestuous" (03) - Lesley Livingston


                             &


  "Grim. Dziedzictwo światła" (03) - Gesa Schwart
* MAG (jak zwykle mnóstwo obietnic, a zobaczymy, co rzeczywiście się pojawi)


"First Drop Of Crimson" (01)

                          - Jeaniene Frost -

"Eternal Kiss Of Darkness" (02)

 
 "Destined For An Early Grave" - Jeaniene Frost (tom 4 z cyklu "W pół drogi do grobu")

                           &

"A Fistful OF Charms" (04 do cyklu o Rachel Morgan) - Kim Harrison


"For A Few Demons More" (05)

                  - Kim Harrison -

"The Outlaw Demon Wails" (06)

"Night Play"


                     - Sherrilyn Kenyon -


"Seize The Night"
"Fantasy Lover" - Sherrilyn Kenyon* Papierowy Księżyc"Once Burned" - Jeanienie Frost* i z nie-wiadomo-jakiego-wydawnictwa wielce wyczekiwany przeze mnie DRUGI TOM "NIEWOLNICY" A.M. CHAUDIERE!


Co z tego Was zainteresowało? :)
*Jeżeli dobrnęliście do końca, to podziwiam, gdyż post jest chyba najdłuższym w historii tej strony!


25 komentarzy:

 1. Ale mnie czeka wydatków w 2014! :D
  Same genialne pozycje :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie tak samo! Nie wiem, skąd ja wezmę na to pieniądze!

   Usuń
 2. Życzę by w Nowym Roku udało Ci się przeczytać wszystkie książki o których napisałaś :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, bardzo trafne życzenia, ale nie dziękuję, by nie zapeszyć :)

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Oj tak! Najbardziej mnie cieszą te zapowiedzi Sherrilyn Kenyon i Jeaniene Frost. Spodziewam się tak samo trzeciego tomu Demonicy od Larissy Ione i czwartego tomu o Gwen Frost od Jennifer Estep oraz kolejnych książek Jennifer Echols, ale pewnie wszystko wyjdzie w praniu :)

   Usuń
 4. Fajnie, że zamiast opisów z okładek pojawiło się Twoje uzasadnienie, dlaczego dana książka Cię zainteresowała. Tak jest znacznie ciekawiej :) PLL też nie czytałam jeszcze, ale "Gra w kłamstwa" zapowiada się fajnie. Nie słyszałam natomiast o "Rywalkach" i tym cyklu, nie wiedziałam nawet, że czytelnicy w Polsce tak go wypatrywali.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uznałam, że opisy z okładek nie zdadzą swojej roli, więc postawiłam na własną opinię i cieszę się, że Ci się ten pomysł spodobał :)

   Usuń
 5. Bardzo ciekawe pozycje, na wiele z nich sama z niecierpliwością wyczekuję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O wielu dowiedziałam się dopiero, gdy przygotowywałam ten wpis... :P

   Usuń
 6. Mój portfel nie wytrzyma tylu premier ;) Z przedstawionych przez Ciebie zapowiedzi najbardziej interesuje mnie "Nigdy przenigdy", ale "Poza czasem" również mnie zaintrygowało - tylko że raczej poszukam tej pozycji w bibliotece
  Szczęśliwego Nowego Roku :)
  izkalysa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój też nie. Muszę sobie zrobić listę książek, na których mi najbardziej zalezy z tych wszystkich wymienionych, bo inaczej zatonę w długach za książki ;)

   Usuń
 7. Mam nadzieję, że MAG wyda kolejne tomy z cyklu o Rachel MOrgan, bo prawdę mówiąc, już straciłam nadzieję, że pojawią się na polskim rynku...
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też straciłam nadzieję na ten cykl oraz na kolejne książki Jeaniene Frost, a tu jednak coś gdzieś kiedyś...

   Usuń
 8. bardzo ciekawe tytuły zapowiadają się na najbliższy czas, widzę dużo tytułow dla siebie :) a plany wydawnictw czas pokaże :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Boję się właśnie, że te książki, na które czekam najbardziej (Jeaniene Frost i Sherrilyn Kenyon) mogą być tylko słowami rzuconymi na wiatr.

   Usuń
 9. Cos czuje, ze ten rok bedzie fenomenalny! <3

  http://po-uszy-w-ksiazkach.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Tyle ciekawych propozycji, aż nie wiem za co się zabrać :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Na sporą część wymienionych przez Ciebie książek czekam równie mocno. Chociaż z tego co się orientuje to MAG zrezygnował całkowicie z książek Kenyon :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mi się tak zdawało, ale zapowiedzieli je na kolejny rok, więc kto ich tam wie...

   Usuń
 12. Nie wiem, czy przeczytam którąś z nich, ale mam nadzieję, że tak, bo zapowiadają się wyśmienicie. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja czekam niecierpliwie na książkę Poza czasem.
  Co do powieści ,,Tylko Ty'' to źle wpisałaś datę premiery, gdyż ma ona nie 4 stycznia tylko 4 lutego. Wiem, bo sama czekam na jej wydanie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, miał być 4 lutego, dzięki za wyłapanie tego!

   Usuń
 14. Zapowiada się ciekawie! :) Jest kilka tytułow, na które warto będzie wydać pieniądze :) A Tobie na Nowy Rok życzę, by udało Ci się przeczytać wszystko, co wymieniłaś! :)

  OdpowiedzUsuń
 15. najpierw muszę skończyć Kłamczuchy, ale Gra w kłamstwa też mnie kusi. będzie na co czekać.

  OdpowiedzUsuń

Na blogu korzystam z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności Bloga.