07 listopada 2020

Księgarnie w galeriach handlowych pozostają otwarte!


Empik i Świat Książki ugoszczą czytelników w swoich progach nawet w czasach pandemii.


W ostatnich dniach ogłoszono kolejne restrykcje związane z dramatycznym rozwojem pandemii COVID-19 w Polsce. Jedną z nich jest ograniczenie działalności placówek handlowych tak, by otwarte pozostały jedynie lokale z artykułami pierwszej potrzeby: sklepy spożywcze, apteki, drogerie czy z materiałami budowlanymi.


Księgarze zaczęli obawiać się więc o losy swoich biznesów, szczególnie że okres przedświąteczny co roku przynosi największe zyski. Niektórzy mogą więc ucieszyć się z wczorajszych słów rzeczniczki Empiku, która - po opublikowaniu rozporządzenia Rady Ministrów o zgodzie na handel detaliczny w galeriach i parkach handlowych dla sklepów z książkami i gazetami - poinformowała, że we wszystkich sklepach sieci w Polsce będzie można dalej robić zakupy i odbierać zamówienia ze strony internetowej Empik.com. Godziny otwarcia sklepów oraz aktualną listę czynnych lokali znajdziecie na Empik.com.


Zgodnie ze wspomnianym rozporządzeniem, otwarte pozostaną nie tylko Empiki w galeriach handlowych, ale także filie sieci zlokalizowane na osiedlach i w centrach miast. Księgarnie Świat Książki również pozostają czynne i dostępne dla klientów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Na blogu korzystam z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności Bloga.