23 maja 2022

Odeszła Pierwsza Dama Polskiej Fantastyki. Nie żyje Maja Lidia KossakowskaZeszłej nocy Maja Lidia Kossakowska, Pierwsza Dama Polskiej Fantastyki, zginęła tragicznie w pożarze.

Nie umiemy słowami wyrazić, jak bardzo poruszyła nas dzisiejsza wiadomość o tragicznej śmierci cenionej polskiej autorki fantastyki, Mai Lidii Kossakowskiej. Pięćdziesięcioletnia pisarka debiutowała w 1997 roku w magazynie literackim Fenix. Spośród całej twórczości seria Zastępy anielskie zapewniła jej największe grono czytelników. Koleżanka wielu pisarzy, idolka fanów, Pierwsza Dama Polskiej Fantastyki. Dwukrotna laureatka Nagrody im. Janusza A. Zajdla 2006 (z ośmioma nominacjami), Srebrnego Globu, Złotego Kota i Śląkfy.

Składamy najszczersze wyrazy współczucia i kondolencje na rzecz męża, rodziny i najbliższych.

Maja Lidia Kossakowska zmarła w nocy 23 maja 2022 roku w pożarze na działce pod Warszawą. Jej mąż, Jarosław Grzędowicz, również pisarz fantastyki, wyszedł po drewno do kominka. Gdy wrócił, nie był w stanie przedostać się przez ścianę ognia do środka domku letniskowego. Wezwano straż pożarną, jednak przez szalejący pożar nie byli w stanie wejść do zabudowania. Po wygaszeniu ognia w zgliszczach znaleziono zwęglone ciało kobiety.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Na blogu korzystam z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności Bloga.